Metronun kalabalığında giderken, gözlerimle camın ötesindeki ağaçlara bakıyordum. Her biri, bir bir gözlerimin önünden geçiyordu.

Daha önce çok nadir yaşadığım bir his vardı içimde. Nasıl tarif edeyim bilmiyorum. Sanırım bunun için yazma yeteneğimi bir hayli geliştirmem gerekecek.

Hani bir çok yerde duymuşsundur. “Anda yaşama” mevzusu… Genellikle bu ruh halinin içerisinde olmaya çalışırım zaten. Fakat bu sefer fazlasıyla o anın içerisindeydim.

İnsanların sert ve sıkılmış bakışlarına rağmen, hepsinin varlığı beni fazlasıyla mutlu ediyordu. Bu ruh halinin sebebi, sevdiğim bir insandı aslında. Beni mutlu eden ve son 24 saatimi geçirdiğim bir insan…

İnsanın hayatında, bir şeyler öğreten başka insanların olması müthiş bir zenginliktir. Her seferinde, her görüşmenizde, sana direkt ifade etmese de, davranışlarıyla sana hayattan değerli dersler çıkarmanı sağlayacak insanlardan bahsediyorum. Bilmiyorum, senin hayatında böyle insanlar var mı? Yoksa da, mutlaka olmalı…

En azından ben, senin hayatında böyle bir kişi olmak için çabalıyorum. Yazılarımı ve videolarımı, teknoloji sayesinde sana en samimi şekilde iletmeye çalışıyorum. 

Her neyse…

Yolda gelirken aklıma şu düşünce geldi:

Hiçbir yere gitmiyorsun. Sadece buradasın.

Bunu daha önce bir kitapta okumuş olabilirim. İnanır mısın, yol boyunca aklımdan sadece bu 5 kelime geçti. Nedenine gelince…

Ben başarıya inanılmaz takmış bir adamım. İnsanların hayatlarında müthiş değişiklikler yaratmaya odaklandım. Bununla bağlantılı olarak, yaratmak istediğim bir yaşam tarzı var. Bunun için her gün çalışıyorum.

Bu hayalimdeki yaşam tarzının içerisinde yaşamak istediğim şehirler de var. Mesela Prag… Daha önce iki kere gittiğim bir yer fakat orada bir müddet yaşamayı da düşünüyordum.

“Düşünüyordum” diyorum çünkü fikrimi artık değiştirdim. Prag’ta yaşamak, benim için bir “başarı göstergesi”‘ olarak vardı aslında. Yani orada yaşamadığımda, kendimi başarısız hissedecektim. (Not: Bunu yazının en başında bahsettiğim o güzel insan bana fark ettirmişti).

Bir çok insan için de aynısı geçerli. İnsanlar, istediklerine ulaşamadığında kendilerini “başarısız” olarak damgalıyorlar. Bugüne kadar yaptıkları her şeyi görmezden gelip, sadece tek bir hedefi gerçekleştiremediler diye kendilerini başarısız sayıyorlar.

Bu büyük bir hata.

Hiçbir yere yetişmeye çalışma. Sen olduğun yerde zaten başarılısın. Bugüne kadar yaptığın bir çok güzellik seni başarılı kılıyor zaten.

Bu yazıyı okuman bile hayatına değer verdiğini gösterir. Hayatına değer verip, kendine güzellikler katmaya çalışıyorsan, benim gözümde çoktan başardın.

Sana Soruyorum:

Hayatında neyi gerçekleştirmediğinde, kendine başarısız damgasını vuracaksın? Cevabını yorumlarda ver 🙂

Bu arada zaman ayırıp yazıyı sonuna kadar okuduğun için teşekkür ederim. Bütün bunları, büyük bir hedef doğrultusunda seninle ücretsiz bir şekilde paylaşıyorum. Emin ol, internetin başka bir yerinde bu kalitede yazılar bulman çok zor.

Şimdi büyük ihtimalle aklından geçen düşünce şu: "Daha fazlası var mı?". Evet var. Hem de yakın zamanda ortadan kaldıracağımız BİR ŞEY VAR: Aşık Edici Mesajlaşma e-programı...

Yüzlerce kadın bu programa katılıp, kötü giden ilişkinin gidişatını değiştirdiler. Kontenjan yakında doluyor. Kendine 20 dakika ayırıp aşağıdaki butona tıkla. Karşına bir video çıkacak... O videoyu ortadan kaldırmadan, izlemeni tavsiye ederim.

Kendi mutluluğun için yapabileceğin en iyi şey bu. İyi seyirler.


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  6 replies to "Başarılı Olduğunu Anlamanın Bir Yolu"

  • Hilal

   Hiçbir şekilde bu damgayı vurmam kendime. Hayat iyiyle kotuyle var ve herşey bizler içindir. Başarısızlıkda bunlardan sadece biri. Demekki daha iyisini yapabileceğim diye düşünür daha farklı yoldan tekrar koyulurum yoluma.. eğer değecek birşeyse..

   • Alkan Öztürk

    Doğru kesinlikle olumlu bir bakış açısındasın. Ben de aynen senin gibi düşünüyorum. Bir yol olmuyorsa, başka bir yolu denemek gerekir.

  • Umay

   Merhaba abi, bu yazdıkların “başarı” peşinde koşmaktan unuttuğum şeyleri hatırlattı bana. Bana kattığın her şey için teşekkür ederim. Sağlıcakla.

   • Alkan Öztürk

    Eyvallah Umay. Bir şeyler kattıysam ne mutlu bana 🙂 Kendine çok iyi bak!

  • Deniz

   Kendime uygun mutlu olacağim bi ilişki bulamazsam kendimi basarısiz hissedicem

   • Alkan Öztürk

    Bunu yapabilirsin Deniz. Hem de tahmin ettiğinden daha kolay. Heh süreç o kadar da basit değil. Sonuçta ilişki mevzusunu oldukça karışık.

    Ama bazı becerilerini geliştirdikten sonra bulması da yürütmesi senin elinde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.