Kendi kendine, bir erkeği kendine nasıl aşık edersin, diye düşünüyorsan, yaşadığın durumu özetleyebilirim: Etkilendiğin bir insanın sana karşılık vermemesi kadar üzücü bir şey yok.

Ya da dur… Fikrimi değiştirdim.

Bundan daha beteri var. Nedir biliyor musun?

Karşılık verip vermediğinden emin olmamak daha kötü!

Bakışları…

Sözleri…

Davranışı…

Seninle ilgilenişi

Aklına gelebilecek her işaret, senden etkilendiğine yönelik. Fakat tarif edemediğin bir şey daha var. Onun ne olduğunu tam olarak bilmiyorsun.

Ona karşılık verdiğini ve etkilendiğini, elinden geldiğince gösteriyorsun. Artık bir kadın bunu nasıl gösterebilirse, her şekilde iletiyorsun. Senden hoşlandığından emin olduğun halde, ciddi bir adım atmıyor.

Öyle değil mi?

İşte o adımı atmaması, seni arada bırakıyor. En kötüsü bu!

Arada kalmak…

Emin olamamak…

Seni anlıyorum. İnsan şak diye birinden öyle hemen etkilenmesi zor oluyor. Hatta imkansız. Sana uygun olabilecek kişilerin sayısı da sınırlı. Sonuçta hayatın boyunca seni gerçekten etkileyen erkeklerin sayısı bir elin parmaklarını geçmemiştir.

Aslında etkilemek kelimesini kullanmayayım. Sana uygun olduğunu düşündüğün adamlardan bahsediyorum.

Yanılıyor muyum?

Neler yaşadığını, ne hissettiğini, ne düşündüğünü neredeyse senin kadar biliyorum. Aslında bu kadar emin olmamam gerekir ama ne yapayım?

(Bazen kendime fazlasıyla güveniyorum. Kötü tarafları olduğu halde.)

Bak şimdi, dikkatini ver… Bu blogdaki bütün yazıları elimden geldiğince “sonuç aldıracak” şekilde yazmaya özen gösteriyorum. Birazdan okuyacağın cümleler de aynı olacak!

Başlığı zaten okudun.

Konuyu az çok tahmin edebilirsin. Evet… Bir erkeği kendine nasıl aşık edersin sorusuna cevap vereceğim. Daha doğrusu şöyle:

Bir erkeğin nasıl aşık olabileceğini anlatacağım.

Hiçbir insanı iradesi dışında kontrol edemeyiz. Bu konuda bana katılıyorsun, öyle değil mi? Yani aşık edecek bir büyü falan arıyorsan, burası onun yeri değil.

(Emin ol bu konuda büyü arayan insanlar da var. İradesi dışında insanları kontrol edebileceği inancındalar. Saçmalık.)

Kontrol edemeyeceğimiz için sana uygulayabileceğin teorilerden ve tekniklerden bahsedeceğim. Doğru uyguladığın taktirde hoşlandığın bir adamın dikkatini çekebilirsin. Sabırlı olursan, aşık bile olur. Ciddi bir adım atmak isteyebilir. 

**Dikkatine** Karşındaki erkeğin davranışlarına anlam veremiyor musun? Bu makaleyi okuduktan sonra, 5 Erkek Tipi adlı ücretsiz e-kitapçığı indirmeni tavsiye ederim. Eğer partnerinin dengesiz tutumu seni rahatsız ediyorsa, bu kitapçık konuya netlik getirebilir. İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

Erkeğin adım atmamasıyla alakalı zamanın çektiğim videoyu seninle paylaşmak isterim. Ya şimdi izleyebilir ya da makaleyi okuduktan sonra izleyebilirsin:

Peki Ben Kimim de Bunları Yazıyorum?

Muhtemelen beni tanımayan insanlar “Sen de kimsin?” diyecek. Sitenin “Nereye Geldin?” kısmında her şeyi açıklıyorum. Ama kısaca söylemek gerekirse, hayatımın önemli bir bölümünde, sadece erkeklere eğitimler verdim. Özellikle de kadınlarla ilişkilerini geliştirmeleri konusunda eğitimler…

Online Psikolog Alkan Öztürk
Evet… Orada gördüğün turuncu T-Shirt’lü adam benim.

Binlerce erkekle konuşmuş birinden ne bekleyebilirsin ki? (Bunu gülerek yazıyorum) Eveeet… Kişisel gözlemlerimden yola çıkarak bu cümleleri yazıyorum. Erkeklerin neye, nasıl tepki verdiklerini, nasıl aşık olduklarını seninle paylaşacağım.

Bu yazıda okuyacaklarını normalde ücretli eğitimlerimde anlatıyorum.

Kötüye kullanmak isteyen insanlardan çekindiğin için…

Ama sana güveniyorum 🙂

Hoşuna gideceğinden eminim. Bu yüzden lütfen not alarak okumanı istiyorum. Şimdiden söyleyeyim…

Kağıt ve kalemin hazır mı?

Hemen başlıyoruz 😉

Vazgeçilmez Kadının Çekici Zihniyeti

Yazının birinci bölümde doğru zihniyetin bazı parçalarından bahsedeceğim. Hepsini burada anlatmam mümkün değil.

Bu yüzden benim de kişisel deneyimlerden gördüğüm en etkili olan parçaları seninle paylaşacağım. En başında söyleyeyim…

Bunlar olmazsa, öğreneceğin yöntemlerin hiçbiri işe yarayamayacak.

Bu kadar emin konuşuyorum.

He şunu da söyleyeyim: Doğru zihniyeti geliştirmek zaman alacak. Sen bir an önce aşık olsun istiyorsun, biliyorum.

Birazdan “Arete” kelimesini öğreneceksin. Orada anlatacaklarım bu süreci hızlandıracak. Şimdiden söyleyeyim de sonra “Aman Alkan, çok uzatıyorsun bu işi.” deme.

Uzatmam.

Merak etme 😉

İlk bölümünde iki teoriden bahsedeceğim. Yani benimsemen gereken iki zihniyet var. Hayatını bu iki zihniyet ile yaşadığında, erkeğinin gözünde vazgeçilmez bir kadın olacaksın.

Tabii anlatabileceğim çok fazla teori var. Hepsi hayatında daha mutlu olman için birbirinden değerli bilgiler.

Fakat bu yazıda her şeyden bahsedemem. Bu yüzden şimdilik iki tanesini anlatıyorum.

İlkiyle hemen devam edelim.

Sen Neysen, Onu Çekersin

Konuyu açıklamadan önce kendi felsefemle alakalı bir kaç cümle yazmak istiyorum. Ben şuna inanırım: Hızlı çözümler, geçici sonuç getirir.

Dolayısıyla tek bir cümleyle, tek bir davranışla karşındaki erkeği aşık etmeyi planlıyorsan, o aşk kısa sürecektir.

Tek gecelik ilişki gibi düşün.

İki taraf birbirinden etkilenir. Tansiyon çok hızlı yükselir. Yaşanacaklar yaşanır. Ertesi sabah birbirinden kaçmak için garip yollara başvurulur (her zaman olmasa da genelde senaryo budur).

Bu yüzden ömür boyu sonuç getirecek teorilerden bahsetmek istiyorum!

Bir erkeği kendine nasıl aşık edersin sorusu yerine, “Sana ömür boyu aşık olması ne yapmalısın?” diye değiştirelim. Peki cevabı nedir?

Söylüyorum.

VAZGEÇİLMEZ BİR KADIN OLMAN GEREKİYOR.

Yani hayatından o kadar memnun ve mutlu olmalısın ki, o adam senden vazgeçemezsin. Seninleyken yaşadığı mutluluğu başkasıyla yaşayamasın.

Ben böyle konuşunca bazı kadınlar diyor ki “Hep biz mi yapmak zorundayız? Biraz da erkekler kendilerini geliştirsin.”. Haklılar da. Ama şunu unutma: Sen kendini geliştiriyorsan, kendini geliştirmeyen adamlar zaten hayatına giremeyecekler.

Evet, emin ol ki hayatlarını mükemmel şekilde yaşayan erkekler de var. Mükemmel yaşamak derken sadece maddi anlamda söylemiyorum.

Kendilerini geliştirmiş adamlardan bahsediyorum.

Bunlardan sayısızca var.

Ama her neyse, konu bu değil.

**Dikkatine** Karşındaki erkeğin davranışlarına anlam veremiyor musun? Bu makaleyi okuduktan sonra, 5 Erkek Tipi adlı ücretsiz e-kitapçığı indirmeni tavsiye ederim. Eğer partnerinin dengesiz tutumu seni rahatsız ediyorsa, bu kitapçık konuya netlik getirebilir. İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

Arete: Potansiyelin ile Gerçek Arasındaki Farkerkeği aşık etmek

Arete nedir biliyor musun?

Eski yunanlılardan gelen bir kelime. Mükemmellik olarak çevirebiliriz. Yanlış anlama, mükemmeliyetçilikle alakası yok.

Kısaca anlatmak gerekirse şöyle: Gerçek potansiyelinle şu anda yaşadığın hayatın arasındaki farkı kapatmayı anlatır.

Herkesin bir potansiyeli var. Ama bir çok insan o potansiyelin dışında hayatlar yaşıyor. Dolayısıyla gerçek ile potansiyelin arasındaki farkı kapatırsan, Arete’de yaşamış olursun. Arete bir alandır. Hayatını geçirdiğin görünmez bir alan. Ya bunun dışında bir hayat sürersin, ya da içinde…

En basit haliyle anlattım. Şimdi diyeceksin ki “Alkan, iyi güzel hayallerim var. Bunlar için çalışıyorum. Ama onlara ulaşmaya daha çok var. Nasıl olacak bu iş?”.

İşte işin güzel tarafı burada.

Beş sene sonra planladıklarını bugün yaşamak zorunda değilsin. Anbean gerçek potansiyelini yaşayabilirsin. Kendine sadece şu soruyu sor:

“Gerçek potansiyelini yaşayan SEN, şu anda ne yapardı?”

İşte bu kadar!

Başka hiçbir şey yapmana gerek yok 🙂 Oh be ne kadar rahat değil mi?

Arete ile Alakalı Bir Örnek:

Bu sabah uyandığımda, enerjim baya düşüktü. Yataktan kalkmak istemedim.

Bir kaç metre ötede olan telefonuma uzandım.

Direkt Instagram ve diğer bildirimlere bakmaya başladım. Eh sonra aklıma ne geldi dersin?

“Potansiyelini yaşayan Alkan, güne böyle mi başlardı?” diye bir ses…

Artık bunlar bir alışkanlık olduğu için iç sesim sağolsun genelde yanımda 🙂

Sonra hemen arkasından “Arete… Şu anda gerçek potansiyelini yaşamak için ne yapabilirsin?” sorusunu kendime sordum.

Cevabım belliydi: Meditasyon.

Evet. Normalde her sabah uyandığımda, yatağı toplarım. Bir bardak su içerim. Hemen arkasından oturur meditasyon yaparım. Bu sabah ritüelimin bir parçası…

Bu ritüelin dışında bir davranışta bulunduğum için iç sesim beni direkt uyardı.

Örneği okudun.

Bu soruyu kendine HER AN sorabilirisin.

Hatta şu anda bile sorabilirsin! Sana bir egzersiz olsun. Dene…

(Belki şu anda yapman gereken daha önemli bir şey varken, geçiştirmek ve zaman öldürmek için bu yazıyı okuyorsun. Seni bilmem ama önemli işleri ertelemek için bu blogda dolanan çok insan var. Adamı işte böyle yakalarım.)

İşte vazgeçilmez kadın olmak bu kadar basit.

Hayatını en iyi şekilde yaşamak, anı en iyi şekilde yaşamaktan başlar.

Dolayısıyla buna odaklı bir hayat sürdürdüğünde, diğer bir çok insandan daha mutlu bir hayat yaşayacaksın. Bunun sözünü ve garantisini veriyorum!

Benimsemen gereken birinci zihniyeti anlattım. Şimdi ikincisinden bahsedeceğim. Aslında ikincisi, birincisiyle direkt bağlantılı bir anlayış. Bu yüzden bir numarayı oturtmakla başlaman gerekir.

**Dikkatine** Karşındaki erkeğin davranışlarına anlam veremiyor musun? Bu makaleyi okuduktan sonra, 5 Erkek Tipi adlı ücretsiz e-kitapçığı indirmeni tavsiye ederim. Eğer partnerinin dengesiz tutumu seni rahatsız ediyorsa, bu kitapçık konuya netlik getirebilir. İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

Mutluluk Arayan Kadın vs. Mutluluk Paylaşan Kadın

Şu “vs.” kalıbını genelde karşılaştırmalarda kullanırlar. Özellikle dövüş oyunlarında çok sık görmüşümdür (evet, bazen hala oynuyorum).

Başlığı bir dövüş oyunuymuş gibi karşı karşıya getirirsen, Mutluluk Paylaşan Kadın %99.9 galip gelecek.

Nedenini açıklamadan önce bu iki terimi anlatayım.

E-kurslarımızdan biri “Ömür Boyu Seninle Olmak İstesin”… Bu e-kursun içinde geçen bir teoridir.

 • Mutluluk Arayan Kadın: Hayatının daha da güzelleşeceğini düşündüğü için bir sevgili arayışındadır. Kendine başına yalnız hisseder. Mutsuzdur. Bir eşe ihtiyacı olduğu için genelde yanlış seçimler yapar çünkü karşısına çıkan bir erkeği tartmadan hayatına alır. Sonunda genelde pişman olur.
 • Mutluluk Paylaşan Kadın: Zaten inanılmaz mutlu bir kadındır. Hayatını sonuna kadar yaşar. Mutluluğunu katlamak ve hatta başkasıyla paylaşmak için sevgili arayışına girer. Sınırlarına önem verdiği için her erkeği hayatına almaz. İhlal eden ve mutsuzluk veren erkeklere dikkat eder. Tartar ve ona göre karar verir. Kendisi gibi hayatından mutlu olan ve o mutluluğu paylaşan erkekleri çeker.

Genel hatlarıyla iki türü böyle anlatabilirim.

Aslında bu açıklamalar da neyin ne olduğunu gayet net bir şekilde ortaya koyuyor.

Olay şu: Mutluluk Arayan Kadın modelinden, Mutluluk Paylaşan Kadın modeline geçiş yapmalısın. Şimdi senin durumunu direkt bilemem.

Sen kendini daha iyi tanıyorsun.

İşin hangi tarafında olduğunu daha iyi biliyorsun. Mutluluk Paylaşan Kadın modeline nasıl geçiş yapacağını (ya da zaten böyleysen, bunu nasıl güçlendireceğini) sana anlatayım.

Çok basit.

Yine Arete kelimesiyle bağlantılı… Sadece şu sorulara cevap ver:

1. Hayatında Yapmadığın ama İçten İçe Yapman Gerektiğini Bildiğin Ne Var?

“Ne var” yerine “neler var” da diyebilirdim. Ama sen şimdilik sadece tek bir şeye odaklan.

Cevap verirken aşk dışında diğer alanlara odaklanmanı rica ediyorum.

Bu aşamada verdiğin cevap, ikinci soru için çok önemli.

2. Seçtiğin Konuda Sadece %5 İlerlemek için Bugün Ne Yapabilirsin?

%5 teorisini Nathaniel Branden’ın kitabı “The Six Pillars of Self Esteem”dan aldım. Kendime olan güvenimi geliştiren kitaplardan biridir.

Türkçe çevirisi var mı bilmiyorum ama kesinlikle öneririm.

Hmm…

İlk soruya verdiğin cevabı alıyorsun… Bugün sadece %5 kadar o alanda ilerlemek için ne yapabileceğini kendine soruyorsun.

Eh sonunda yapıyorsun 🙂

Sadece %5 kadar ilerlemek HER İNSANIN atabileceği bir adım. Kafamızda bazı şeyler büyütmektense, böyle küçük küçük ilerlemeliyiz.

Ne demiş atalarımız: “Damlaya damlaya göl olur.”

Evet!

Nathaniel Branden’in dediği de tam olarak bu! Verdiğim 2 soruluk tekniği dilediğin zaman yapabilirsin.

Okumaya devam etmeden önce bu egzersizi yapmanı istiyorum.

Hadi bakalım! Bekliyorum.

Hayatında %5, %5 ilerlediğinde her geçen gün mutluluğun artacak. Bunun da yine sözünü veriyorum :)) (Çok söz verdim ama kendimden emin olmasam yapmam. Biliyorsun.)

Böylelikle “Mutluluk Paylaşan Kadın” modelini kendi içinde güçlendireceksin.

Devam Etmeden Önce…

Yazının en başında söylediğim gibi… Bir erkeği kendine aşık etmek istiyorsan, en başında doğru zihniyeti geliştirmelisin.

Ona muhtaç olduğun için aşık olsun diyorsan, yapacağın hiçbir şey işe yaramayacak. Tek gecelik ilişkiden bir farkı olmayacak.

Kısa sürecek yani…

Doğru zihniyeti içselleştirdiğinde, bir şey yapmasan bile erkek için vazgeçilmez bir kadın olursun. İnsanlar muhtaç kişilerden olabildiğince hızlı kaçmak ister.

Bu yüzden verdiğim egzersizleri düzenli şekilde yapıver. Zaten bugünden itibaren başlarsan, sonucunu hemen görürsün. Ciddi diyorum!

Sadece bugün kurallara göre yaşa, akşamında gel bloğun yorum kısmına yorumunu yap. Bak bakalım hayatında nasıl bir değişim olmuş 😉

**Dikkatine** Karşındaki erkeğin davranışlarına anlam veremiyor musun? Bu makaleyi okuduktan sonra, 5 Erkek Tipi adlı ücretsiz e-kitapçığı indirmeni tavsiye ederim. Eğer partnerinin dengesiz tutumu seni rahatsız ediyorsa, bu kitapçık konuya netlik getirebilir. İndirmek için buraya tıklayabilirsin.

Erkeği Kendine Nasıl Aşık Edersin – Erkeğin Sana Bağımlı Kılan Formül

Ah… Kendimle gurur duyuyorum. Acayip başlıklar koymakta üstüme yok :))

Şaka şaka… Acayip macayip değil! Anlatacağım formül, her erkeği sana bağımlı yapabilir. Bağımlı olacağı için de senden başkasını istemeyecek.

Bu da sana aşık olacağı anlamına gelir.

Formülden ziyade izleyeceğin bir yol haritası… Tekrar tekrar yapabilirsin. Açıklıyorum!

 1. Seni Korumasına İzin Ver (Fırsat Yarat)
 2. Yaptığında, Onu Cinsel Onay ile Ödüllendir.

Bu kadar basit!

1 ve 2’yi defalarca tekrar ettirebilirsin. Adım gibi eminim… Buna bağımlı olmayacak erkek yok (ben dahil).

(En baştan söyleyeyim: İki adımı da açıklayacağım ama detaylarıyla burada paylaşamam. Eğer istek olursa, bununla alakalı kısa bir video eğitimi çekmeyi planlıyorum.)

Birinci Adım: Seni Korumasına İzin Ver

Erkekler içgüdüsel olarak etrafındakileri korumak isterler. Özellikle değer verdikleri insanları. Ya da kadınını…

Tehlikelere karşı ellerinden gelen her şeyi yapabilirler.

Erkeklerin korumacılığını sen de az çok biliyorsun. Öyle detaylı anlatmaya gerek yok. İçgüdüsel bir davranış işte!

Şimdi bu koruma iç güdüsünü sadece tehlikeye karşı düşünme…

Ellerin doludur. Taşıdığın her neyse, ağır geliyordur. Ondan “yardım etmesi” için rica edersin.

Bu durumda seni “korumak” için yardım edecek. Elindeki o ağır çantayı alacak. Bundan kaçarı yok çünkü adam böyle kodlanmış.

Aynı zamanda sana yardım ettiği için eril enerjisini daha da güçlü hissediyor. Bir kadına yardım etmek ve kadının mutlu olduğunu görmek her erkeği daha güçlü hissettirir.

Bunu Çöken İlişkini Kurtar e-kursunda da anlatıyorum.

Hangi kadının yanında kendini daha çok *erkek* hissederse, o kadının yanında kalır. (TEKRAR TEKRAR OKU)

Öyle genelleme yaptım ama bu kaçınılmaz bir durum. Aldatmaların bir kısmı da bu sebepten dolayı yaşanıyor. Bazen erkekler eşlerinin yanında erkek görevi göremiyorlar. Kadın, bir çok problemi hallediyor.

Erkeğine bir şey bırakmıyor.

Bu durum adamın doğasına aykırı! Eril enerjisini hissetmeli ki hayatta olduğunu bilsin. Yaşadığını bilsin. Her şeyi kadın yaparsa, ilişkide kadın-erkek enerjilerinin dengesi değişir.

Bana bu konuda katıldığını umuyorum.

Bu yüzden soğuk havada sana ceketini uzatırsa, “Aman o üşümesin.” diye ona iyilik edeyim derken, adamı kaçırırsın. Benden söylemesi. Bırak üşüsün…

Seni soğuktan koruduğunu gördüğünde, günün sonunda kendini çok daha mutlu edecek.

İkinci Adım: Onu Cinsel Onay İle Ödüllendir

Bir çok kadının zorlandığı aşama bu olabilir. Erkeği eril enerjisiyle buluşturmanın ikinci adımı…

Bu konuya detaylarıyla girmeyeceğim. Sadece bir kaç örnekten bahsetmek istiyorum.

Geçtiğimiz haftalarda dışarıda bir arkadaşımı beklerken, çok güzel bir kadın gördüm.

Giyimiyle, bakışlarıyla, duruşuyla inanılmaz dikkat çekiyordu.

Yani kendini direkt fark ettiriyordu.

Onun da birini beklediğini fark ettim. Her neyse… Bir kaç dakika sonra beklediği kişi geldi. Uzun boylu… Güzel giyimli bir erkek.

Gelir gelmez sarıldılar vesaire…

Sonra kadının şu hareketini gördüm: Adam zaten çok gösterişli giyindiği halde, yürümeden önce durdu. Yakasını düzeltti.

“Böyle çok daha iyisin.” dedi.

O anda benim gözler açıldı zaten. Direkt düşündüğümü söyleyeyim:

“Bu herif bu kadını ömrü boyunca bırakmaz.”

Bak şundan da eminim… O adamın dikkatini çekmeye çalışan sayısız kadın vardır. Ama yanındaki kadından daha değerlisi yoktur. Bunun garantisini veririm.

Üstelik yaptığı şey sadece yakasını düzeltip, o şekilde çok daha etkileyici olduğunu söylemekti. Bu kadar basit ya.

Cinsel onay dediğim şey, erkeğin yaptığı herhangi bir davranıştan sonra etkilendiğini hissettirmen (ya da söylemen).

Bu olay yine erkeğin hissettiği eril enerjiye dayanıyor.

Açık konuşayım: Bunu yapan pek kadın yok. En azından kendi deneyimlerim ve çevreden gördüklerim bunu gösteriyor. O kadın, bir erkeği kendine nasıl aşık edersin sorusunu çoktan çözmüş.

Tekrar tekrar vurguluyorum:

Hangi kadının yanında kendini daha çok *erkek* hissederse, o kadının yanında kalır.

“Bir Erkeği Kendine Nasıl Aşık Edersin?” Sorusuna Özel Görevim

Evet…

Benimsemen gereken iki zihniyetten bahsettim. Sonra da iki aşamalı bir yöntem verdim.

Bunları birleştirip uyguladığını hayal etmeni istiyorum.

Bu yazıda öğrendiklerini hayatına uyarladığında ve erkeğine uyguladığında, sence nasıl sonuçlar alacaksın?

Sadece bir kaçını düşün… Bir erkeği kendine nasıl aşık edersin dedik ya. Burada okuduklarından daha etkili bir rehberi büyük ihtimalle bulamazsın. Bütün o spiritüel kitaplar bir yana…

Sana elle tutulur yollardan bahsettim. Yapmanı istediğim bir şey var.

Daha önce Nathaniel Branden’in %5 teorisinden bahsetmiştim. Yorum kısmında şunu paylaşmanı rica ediyorum…

Hayatının hangi alanını sadece %5 kadar geliştireceksin? Ne yapacaksın?

Yorum kısmında cevabını benimle paylaş 🙂

**Dikkatine** Karşındaki erkeğin davranışlarına anlam veremiyor musun? Bu makaleyi okuduktan sonra, 5 Erkek Tipi adlı ücretsiz e-kitapçığı indirmeni tavsiye ederim. Eğer partnerinin dengesiz tutumu seni rahatsız ediyorsa, bu kitapçık konuya netlik getirebilir. İndirmek için buraya tıklayabilirsin.


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  255 replies to "Bir Erkeği Kendine Nasıl Aşık Edersin: Garantili Çözüm Önerisi"

  • Gulden

   Haklısın alkan ama benim ilişkilerim farkli duygusal anlamda çok çabuk bağlanıyorum ole olunca mantığı mi kullanamıyorum duygularım devreye giriyo beraberlik istiyo mesela kendimi yakın görsem de kaçıyorum bilmiyorum ya offf nasıl davranicam

   • Alkan Öztürk

    Şu yazıyı okumanı öneririm: https://www.alkanozturk.com/ask-bagimliligi-asik-degil-hasta-olmani-saglayan-illet/

    Eğer çabuk bağlanıyorum diyorsan, destek almak işine yaracak 🙂

    • Gulden

     Okudum ama bunları uygulamaya geçiremiyorum alkan içimde boşluğu yanlış insanlarda olsa dolduramaya çalışıyorum üzülsem de bole oluyo

     • Alkan Öztürk

      Seanslara katılmak ister misin? Kendini hatırlatarak alkan[@]askakademi.com adresine bir mail gönder. Danışmanlık istersen yardımcı olurum. Bu boşluğu da doldurmak için bir plan çizeriz. Mailini bekliyor olacağım.

      • Gulden

       Alkan mailim gitmiyo gönderiyorum ama

      • Alkan Öztürk

       alkan[@]askakademi.com adresi… Parantezleri kaldırarak yazdın mı? 🙂

      • gülden

       alkan mail attım senden cevap bekliyorum inan ki senin yorumlarına fikirlerine ihtiyacım var aslında her işim de çok başarılıyım ama işin içine aşk girdiği zaman mantığım devreden çıkıyo duygularım beni ele geçiriyo lütfen yardım et…

      • Alkan Öztürk

       Mailine cevap verdim mi bilmiyorum. Genelde uzun sorulara cevap vermiyorum 🙂 Kariyerinde iyi bir noktaya geldiysen, aşkta da o noktalara gelebilirsin. İnsanlar kariyerlerine verdikleri önemi, ilişkilerine vermiyorlar.

       Gülden mutlaka eğitimlere ve kurslara katıl. Kariyerinde geliştirdiğin becerileri, insan ilişkilerinde ve aşkta da geliştirebilirsin 🙂

  • ipek

   Mutlu kadin olmak icin enerjimi ulasmak istedigim kariyer hedefim icin kullanicam.bunun icin gun icinde 10 dk bile olsa zaman ayirip makalemi yazicam.

   • Alkan Öztürk

    Süpersin İpek! 10 dakika yazacağım demek yerine şunu dene: Günde yarım saat bilgisayarın başında oturacağım. O anda yazsan da yazmasan da, Word programın açık olacak ve başka hiçbir şeyle ilgilenmeyeceksin. Telefon yok. Başka bir şey yok. İnsanlar yok. Sadece ekran ve sen.

  • sevgi

   Alkan çok haklısın dediklerine yüzde yüz katılıyorum biz arkadaş ve sevgili arasındaydık bir ara konuşmadık sonra tekrar o yazdı arada karşılaşıyoruz heyecanlandığını hissediyorum ama ben yüz vermek istemiyorum yani istediğim gibi davranmıyorum ama tekrar olmak istiyorum sence bu yazıdakiler işime yarar mı

   • Alkan Öztürk

    Onun hayatında olmasını istiyorsan, evet işine yarar. Ama yüz vermeyeyim diyerek uzaklaşmak da olmaz. Geri adım atmanın zamanları var.

    Sen benim dediklerime uy 🙂

    • Mira

     Altan bey merhaba.. acaba seans ücretleri neladar?

     • Alkan Öztürk

      Seansları sadece kısıtlı sayıda veriyorum. Bana mail atmanı öneririm 🙂

    • Mira

     Altan bey merhaba.. yazınızı okudum çok guzel.. görüşmek için için, nasıl bahaneler uydurabılım??

     • Alkan Öztürk

      Bahane uydurma 🙂 Cuma günü saat 17’de ne planladığını sor.

  • GAYE

   Burada yazılanlar başta çok yabancı gelebilir sizlere ama ben farkında olmadan bunları denemişim. Bu şekilde önünüze tavsiye edilen güzel bir yazı ile karşınıza çıkınca da doğru yolda olduğunuzu bilmek çok güzel. Paylaşımlarınızı takip ediyorum, bunlar çok yararlı tüyolar. % 5 %5 yapmaya başladığınızda bu durumdan vazgeçemeyeceksiniz ve hayatınızı farkında olmadan istediğiniz düzene sokabileceksiniz. Diğer adımlarda kendiliğinden geliyor zaten. Sadece bir denemeye başlayın! 🙂

   • Alkan Öztürk

    Yazdıklarımı desteklediğin için teşekkürler 🙂 Ayrıca hayatında bunları uygulaman müthiş. Uyguladıktan sonra hayatında değişenleri de burada paylaşabilirsin. Diğer arkadaşlara örnek olsun. Sevgiler Gaye 😉

  • deniz

   Öncelikle teşekkür ederim böyle değerli paylaşımlarda bulunduğunuz için.. Bir kaç gün önce canım çok sıkkınken tesadüf eseri blogunuza ulaştım. Burada yazılanlar aslında kişisel gelişim açısından harika bilgiler içeriyor. Hayatında biri olsun ya da olmasın burda yazılanlara kulak verenler gerçekten kişisel mutluluğu yakalayabilir. Bu yazınızda sorduğunuz soruyu epey bir düşündüm yapmam gereken ama bir türlü yapamadığım şeyler.. Bir yandan kariyer odaklı düşündüm diğer yandan spor yapmam gerektiğini.. Kariyer anlamında %5lik ilerlemem makalem ile başladı, e sporumuda akşam yapmayı planladım 🙂 galiba mutlu olma yolunda ilk adımımı attım 🙂

   • Alkan Öztürk

    Kesinlikle! Senin adına çok sevindim Deniz 🙂 Küçük adımlar! Sadece %5… Akşam sporunu aksatma 😉

  • Sema

   Alkancım bugün muhteşem yazını okuduktan sonra hemen uygulamaya giriştim :)) öncelikle ben gerçekten kendisiyle mutlu biriyim ..fark ettim ki bunu belli etmem lazım..öyle de yaptim :)) inan enerjim herkese yayıldı tabiki ona da 🙂 aramayan adam aradı hem de kaç kere :)) gülüşmeler neşe ortak dilimiz oldu 🙂 eril enerjiyi kullandım 🙂 onun kendine güvenini gördüm ve en önemlisi bunun nasıl hoşuna gittiğini:) yazın harika bir noktada hayatıma katıldı uyguladım uygulamaya devam edeceğim;) iyi ki varsın:))

   • Alkan Öztürk

    Harika! Direkt geri bildirim almak hoşuma gitti :)) Ee boş tavsiyeler vermiyoruz. Örnek olup hemen uygulamaya geçtiğin için teşekkür ederim Sema

  • Mr

   Alkan merhaba insallah bana cevap yazarsin benim bir sıkıntım var doğrusu napmam gerektigini bilmiyorum.birisi var beni cok seviyor değer veriyor cok iyi bir insan bir kizin hayal ettigi evlenmek isteyecegi biri sadik güvenilir ama ben ona karşı bisey hissedemiyorum ona karsi önyargılı mıyım bilmiyorum en sonunda sevemeyecegimi dusunup onu da mutsuz ediyorum dengesiz davranıyorum icim isinmiyor bir türlü o da benim dengesiz hallerimden bıktı verdigi değerin karsiligini goremeyince artik cabalamaktan karsilik bulamamaktan bıktı canina tak etti bitirdi ilişkiyi.ben kendimi bi yandan hafiflemiş hissediyorum o bitirdigi icin bir yandan da bir daha onun gibi deger veren seven birini bulamam bir daha kimse beni bu kadar sevmez diye korkuyorum bencillik belki de bu biliyorum ama.ya Allah bana seni sevenin kıymetini bilmedin al sana bin beterini gönderiyorum deyip yanlis kisiyi sevip evlenirsem cok korkuyorum

   • Alkan Öztürk

    Biraz sert olacağım: Bu kadar endişeyle mutlu bir ilişki sürdüremezsin. İster karşındaki adam en iyisi olsun isterse en kötüsü. Dolayısıyla yazdıklarında tamamen şunu görüyorum:

    Kendi içindeki problemleri çözmen gerekir. Bununla alakalı MUTLAKA profesyonel destek almalısın. Sana vereceğim en etkili tavsiye budur 🙂

  • Serap

   Alkan yine harikasın her zaman olduğu gibi tam da ihtiyacım olan bir yazı.. Seni tanıdığım günden beri yaşamıma kattığın farkındalıklar için çok teşekkür ederim sayende gerçekten de beni tamamlayan birini buldugumu düşünüyorum.. Ve yazıdan anladığım kadarıyla da doğru yoldayım sadece cinsel onay kısmını uygulamam gerekiyor tekrar tekrar teşekkürler iyiki varsın sen sevdiğim psikoloğum Alkan

   • Alkan Öztürk

    Harikasın Serap! İşte böyle sonuçlar görmek istiyorum. Öyle boş boş okuyan insanlar olmadığın için teşekkür ederim. Eyleme geçiyoruz! 🙂

  • Rose

   Ben sizin kursunuzu satın aldım ancak giriş yapamıyorum

   • Alkan Öztürk

    Evet biliyorum 🙂 Dün akşam mailine cevap vermiştim. Eğer ulaşmadıysa spam kutusuna da bakmanı öneririm. Bazen oraya düşebilir

  • Ozlem

   Merhaba
   Yazını okuyunca aslında nerde hata yaptigimi farkına vardım. Ve tekrar eski halime geri dönmeye karar verdim. Ilk baslarda ben kendi işimde gücümde mutlu ve onun farkında bile değilken simdi fark ettim ki tüm herşeyi bırakmışım ve kafayi ona takmışım gibi davranıyorum. Evet sorunu belirledigimize göre simdi hareket zamani
   Her gun %5 kendimi kariyerimde gelistirip makalelerimi tamamlasam zaten onunla uğraşmaya düşünmeye zamanim kalmayacağı için otomatik olarak kaçan kovalanır durumu da olmus olucak sanirim hiç birşey olmasa kariyerim daha da güçlenir ☺☺
   Birşeyleri fark etmemi sağladığın icin teşekkür ederim
   Görüşürüz

   • Alkan Öztürk

    Harikasın Özlem! Bu farkındalığı yaşamana sevindim 🙂 Bundan sonra o her zaman yaşadığın ilgi çekici hayatı tekrar yaratma zamanı! İlişkinin daha iyi hale geleceğini göreceksin.

  • Ayşegül(meyen)

   Alkan bey merhaba;
   bloğunuzda paylaşımınızı okudum güzel bilgiler elbette. Ben önceleri kendisiyle barışık ve neşe saçan bir insandım hala öyle olduğumu söylerler fakat ben kendimi biliyorum birçok konuda yetersiz kalıyorum. Yaşadığım bazı durumlar sonucu kendimi frenledim fakat bu öyle bir hal aldı ki bu durum içerisinden çıkamıyorum 🙁

   • Alkan Öztürk

    Probleme odaklı kalma. Çözüm önünde 🙂 Aynı soruyu kendine sorduğunda çözümü göreceksin. Ama probleme odaklanmayı tercih edersen, hiçbir şey yapamazsın.

  • Songül

   Balsin tatlisin dogalsin harika analizler akla uysongugun çözümler seni bildigime sevindim basarilar sevgiler

  • Özlem VAROL

   Ben ilişkilerimde seçici olmaya hep özen gösterdim. Çünkü aynen dediğin gibi mutlu olmak için hayatımda bir erkek olmasına inanan biri olmadım sadece olursa daha keyifli olur dedim. İki buçuk yıllık bir ilişkim var ve artık daha ciddi düşünmeye de başladık bakalım. Bu anlamda ilk dediğin şarta uyuyorum ikincisini kısmen yapıyordum zaman zaman ama okuyunca söylediğin şeyin yaşadığım benzer olaydaki tepkisini hatırlayınca kesinlikle doğru dedim. Buna bundan sonra daha çok dikkat edeceğim tşk

   • Alkan Öztürk

    Güzel 🙂 Bu farkındalıkları edinmen çok iyi Özlem. Bundan sonra daha dikkatlı olmaya özen göster. Sevgiler

  • Yaprak

   Merhaba, arafta olan bir kisi olarak yardimina ihtiyacım var. O uzun bir süre bana olan ilgisini gosterdi, ardından ben de ona adım atmaya başladım fakat ben karşılık verdiğimde uzaklaşmaya başladı. Ardindan iliskimiz tam başladı derken hissetmiyorum dedi ve bitirdi. Tamam dedim ama hissetigine emindim ve bu nedenle ondan vazgecemedim. Buarada aramızda yaş farkı var, ben ondan bes yaş büyüğüm. Yaptığımız konuşmanın üzerinden dört ay gecse de ben ona arada duygularimi ifade eden mesaj yada yazılar yazıp gönderiyordum. Bu mesajlara hiç tepki göstermiyor fakat aynı is yerinde çalıştığımız için sıklıkla karşılaşıyoruz. Oğrendim ki çevresine sadece benim ona ilgim var şeklinde yansitmis bunun üzerine kirildigimi anlatan bir mesaj gönderdim. Artık benimle iletişim kurmak istemediğini yazdı. Şuan karsilatigimizda ikimizde birbirimize yok gibi davranıyor.

   Buarada beni yeterince tanıdığını düşünmüyorum çünku beni tanıdığına dair ifadelerinde sadece fiziksel özelliklerim ile ilgili ifadeler kullanıyordu. Beni yeterince tanısa sanki hersey yoluna girecek gibi geliyor ama artık herhangi bir iletisimimiz de kalmadı:(
   Ben ilk kez asık oldum ve bunu yaşamak istiyorum. Bu durum çok üzüyor, sizce yapabileceğim birsey var mi?

   • Alkan Öztürk

    Problem odaklısın 🙂 Çözüm odaklı olmanı öneririm çünkü çözüm gözünün önünde. Bilgin olsun 😉 Okuduklarını eyleme dök ve değişimi gör.

  • Huriye filiz dümen

   Çok teşekürler alkan hicam.verfiginiz bilgiler için
   Hayatımın bazı kesitlerinde önerdiğiniz tutumları sergilediğini gördüm. Cok teşekkürker kendim icin yapacagim şeyleri gözden geçirdim bir an.
   Başardığım bir çok şeyin keyfini çıkarmaktan kaçtığını zaman lar oluyor. Sanki basardiklarima karşıdan bakan bir yabancı gibiyim.ilk buradan başlamam gerek .Biraz daha öz güven ve mütevazı tarafımı çok ca törpülemek. Olucak.
   Tekrar teşekkürler.

   • Alkan Öztürk

    Yorumun için teşekkürler Huriye 🙂 Umarım burada öğrendiklerin sana destek olacak.

    • Elif

     Alkan bey iyi günler benim de bi sevgilim vardı ayrıldık ama çalışma yerlerimiz karşı karşıya her gün birbirimizi görüyoruz konuşuyoruz ama o net değil hem beni istiyor gibi hemde iştemyor gibi ama benim özel olduğumu Söylüyor ne yapmaliyim

     • Alkan Öztürk

      Net bir hamlede bulunmuyorsa, “Seviyorum” desene de bir değeri yok. Bu kadar basit. Seni isteyen adam, net olur. Bir öyle bir böyle yapmaz.

  • Funda

   Çok harika bi yazı yüksek lisansımı yapacağım. Ve kendimle barışık bi insanım. Kendime güvenim tam. Diğer kısımları da uyguluyorum .

  • Aliye Kılıç

   Benim durumum cok farklı ama sunda hemfikiriz kacan kovalanir mutluluğu paylasan kadin vazgecilmezdir
   Öneride ise sihirli soru ne yapmak isterdin güzel

   • Alkan Öztürk

    Soruları cevaplaman gerekirdi 🙂 Yorumun için teşekkürler Aliye

  • İsim yok

   Alkan,kıskançlık mevzusundanda bahsetmen gerek kıskanınca kendimi kaybediyorum.vr aklıma ne geşirse sayıyorum rahatsız olduğumu bile bilede üzerime gelinmesi hiç hoşuma gitmiyor.ne yapmam gerek.karşıödaki insan güvenim sonsuz.ama bi kız var sürekşi gözümün önünde sevgilime asılıp duruyor.sevgilim alakadar olmuyor ama bu durum beni rahatsız ediyor.ve bazen o kızdan bahsediyor saçma sapan şeyler olsa bile.bahsetmesini istemediğimide defalarca söylememe rağmen sonuç yine aynı.nasıl değişicek bu durum lütfeen yardımmm ;( 1 yıllık bir ilişki

  • Gül

   Yine harika bir yazı olmuş Alkan’cım. Tek kelimeyle muhteşemsin 🙂 Bundan bir sene kadar önce, yani bu siteyi henüz kesfetmemisken, mutluluğu arayan kadın konumunda idim. O bölümdeki bütün özellikler bende vardı. Bir sene boyunca sıkı bir şekilde siteni ve paylaşımlarını takip ettim. Tekniklerini elimden geldiği kadar uygulamaya çalıştım. Ve bugünkü yazını okuduğumda görüyorum ki, artık mutluluğunu paylaşan kadın konumuna yükselmisim 🙂 Ve kendimi geliştirme ve yenileme çabalarım sürekli devam etmekte. Böyle olunca, yazında da belirttiğin gibi, aynı konumdaki kişiler çıkıyor karşıma. Çekim olayı bir gerçek. Her gün %5 lık gelişim konusunda da motivasyon örneğini bugünden itibaren uygulamaya başlıyorum. İyi ki varsın Alkan’cım. Seviliyorsun

   • Alkan Öztürk

    Harikasın Gül 🙂 1 senelik gelişimini burada paylaştığın için teşekkür ederim. Diğer insanlar için de büyük motivasyon olacak. Yorumlarının devamını bekliyorum 🙂

  • Bir ziyaretçi

   Canım benim sorunum o beni nasıl etkileyecek ? Ben istediğim gibi olmazsa zaten sinirlerim bozuluyor kendi halimde mutlu biriyken bu pozitif tavırla erkekler geliyor ama istediğim gibi beni ona bagliycak gibi yaklasmiyor ,ona bu söylediklerin gibi davranamam.Kalbimi fethetmeye çalışmayan erkeği kendime bağlamak için ugrasmam.

   • Alkan Öztürk

    Diğer türlü de sen uğraşmıyorsun anladığım kadarıyla. Her ikisi de olmaz. Erkeğin tarafını düşünürken, bir de kendi emeğine bakmanı öneririm. İkisi de aynı çünkü 🙂 Sevgiler ziyaretçim

  • Nur

   Neden herşeyi vermeme rağmen yıllardır surdurmeye çalıştığım ilişkim hep zedeleniyor neden adam sıkılıyor

   • Alkan Öztürk

    Bu sorduğun sorunun cevabını kesin biliyorsun. En azından bir kaç tahminde bulunabilirsin 🙂 Dene bakalım.

  • ted

   Merhaba alkan, hayatımda ki insan beni, ilk başlarda sevgili olmak istemediğini söyleyip sevgili gibi davranıyor arıyor merak ediyordu. Bu durum zamanla azalmaya başladı ve şuan neredeyse ayda 2-3 kere görüşüyoruz. Ona sorsan beni hala çok seviyor benim onun hayatında her zaman olmam için bunları yaptığını söylüyor,”sevgili olursak ayrıldığımızda seni kaybederim” gibi ifadelerle. Şuan neredeyse görüşürsek ben ararsam görüşüyoruz ama o sanki hiçbirşey olmamış gibi davranıyor. Ama bu durum gün geçtikçe benim bağlanmama ve üzülmeme yol açıyor. Tavsiyelerine bu saatten itibaren uyacağım fakat sence beni farkedecek mi?

   • Alkan Öztürk

    Bunun sözünü veremem ki. Burada anlattıklarımı uygulayabilirsin. Ama durumun farklı 🙂 sevgili olmamaya çalışıyor. Kaçan bir erkekle uğraşıyorsun. Sonucunu bilemem.

  • Nur

   Benim sıkıntım baglanamamak, hemen herkes öylece hayatıma girip çıksın istemiyorum, kac sene sevip hoşlandığım adamla bile bir iliskiye başladığımda ilk baslarda kendimi hep geri çektim ve en büyük sorunum eril enerjisi yüksek birisi olmam burlardan kaybediyorum.. Kaybetmeden önce oyle yada boyle ilgi alanlarimda islerimde derslerimde %5 olayını seve seve yapan biriyken şimdi kendimden soğudum islerimden okulumdan hayatimdan soğudum, bir sene sonunda (ne o beni ne de ben onu hala unutamasam da)yeni yeni kendime geliyorum ve yazına bayıldım, şu silkelenip eski karakterime yavaştan dönmeye başladığım çabaladıgim dönemde gercekten cok guzel ve harekete gecirici bir güç oldu yazın teşekkürler, başarılar dilerim

   • Alkan Öztürk

    İşe yaradığına sevindim Nur 🙂 Ama bağlanamamak gibi bir sorunun olmadığını söyleyeyim. Bağlanmak zorunda değilsin mutlu bir ilişki yaşamak için…….

  • Dy

   Alkan Bey, yazdiklariniz güzel ama meraj ettiğim birşey var: Arete ve ikinci adim biraz çelişmiyor mu? Kendini gelistiren ve mutlu olan kadın zaten bir erkeğe ihtiyaci olmadan bunlari yapabiliyor ve o yuzden güçlü.Bu durum erkeklere başta çekici gelebilir ama sizin de dediginiz gibi erkekler kendilerini koruyucu ve güçlü hissedericek kadinlari tercih ediyorlar.Kendi başına mutlu ve güçlü kadin bunu bir erkege hissettirecek diye ugrasmaz ki?! Bunu ancak muhtac gorunurse başarabilir ve erkek kendisi güclüymüş gibi hisseder.Kisacasi mutlu ve kendini gelistiren kadin ikinci adima geçebilmek icin oyun oynamak zorunda kalir.

   • Alkan Öztürk

    Bazı anlattıklarım birbiriyle çelişebilir (Bunu her defasında söylerim). Ama anlattıklarımı kabul edip uygulamanı öneririm. İşe yararsa yarar 🙂 Yaramazsa uygulamazsın

  • Gamze

   Cinsel onayı tam olarak anlayamıyorum. Bununla ilgili detaylı bir yazı/video paylaşacak mısın?

   • Alkan Öztürk

    Erkeğin Aşkla Yaklaşsın kursunda bahsediyorum Gamze 🙂 Videolar var. Katılmanı öneririm.

  • Büşa

   facebook kullanmıyorum indirmemin baska bi yolu varmidir? simdiden icimde pozitif enerjiler oluşturdun teşekkür ederim 🙂

  • Oya

   Merhaba Alkan Bey, 30 yaşında bir kadınım. Yaklaşık 1 aydır biri ile görüşüyorum. O kişi 36 yaşında. Aramızda bir çekim var. Karşılıklı olduğunu biliyorum çünkü o da bunu söyledi. Bana iyi birisin, seninle sıkılmıyorum gibi şeyler söylüyor ama ikimiz de biliyoruz ki bu yeterli değil. Bana her gün yazmıyor. Fiziksel yakınlık da göstermiyor. Bir şeyler eksik gibi hissediyorum ama ne bilmiyorum. Acaba yaşı büyük olduğu için mi biraz uzak davranıyor? Yani hani her dakika canım cicimli olmamak gibi. Yoksa benden yeterince etkilenmiyor mu bilemiyorum. Şu anda daha erken biliyorum ama bir süre daha böyle devam ederse ilgimi kaybedebilirim. Ancak kendisinden gerçekten hoşlanıyorum. Görüşlerinizi merak ediyorum.

   • Alkan Öztürk

    Görüşüm belli Oya 🙂 Bunları sorgulamaktansa söylediklerimi uygulamayı denesene. Hiç olmazsa kafanda “işe yaramayacak” sorular olmaz. Hepsini kendin bulmuş olursun.

  • İrem

   Alkan arkadaşlık ve flört arasında kalan bir ilişkinin içerisindeyim. Kendimi arafta kalmış hissediyorum. Karşımdaki insanı çok seviyorum ama bir şeyler eksik. Bazen bana çok yakın bazen ise çok uzak. Aşırı karmaşık ve kapalı kutu. Son zamanlarda tartışmalarımız arttı ve bu beni biraz yordu. Bir müddet görüşmeyelim dedim ama kabul etmiyor bu kararı onaylamıyor. Kaybetmek istemediğini biliyorum ama artık bir şeylerin olmasını da istiyorun. Mutluluk paylaşan bir kadınken mutluluk arayan bir kadına dönüştüm. Kendime gelmem lazım. Bu tavsiyelerin bizi toparlar mı bilmiyorum ama umuduma ışık oldun. Umarım bir şeyler değişir Alkan.

   • Alkan Öztürk

    Toparlar 🙂 Yeter ki söylediklerimi uygula İrem.. Bu karışıklıktan ancak böyle çıkabilirsin.

    • Melike

     Ben sevdiğime çok değer veriyorum ama beni sevmiyor nw yapmam lazım

     • Melike

      Ben sevdiğimi çok seviyorum ama elimden geleni yapıyorum anlamıyor beni ne kadar sevdiğimi bilmiyor

      • Alkan Öztürk

       Yani ne diyeyim… Sen istediğin kadar sev, karşındaki insan seni sevmiyorsa, ne yaparsan yap boş 😉 Dünyada sana değer verecek yüz binlerce adam var.

     • Alkan Öztürk

      Bununla alakalı milyonlarca cevap var burada 🙂 Okuduğun her şeyi uygula, sonra bak bakalım seviyor mu.

  • kiraz

   merhabalar bende üniversite hocamı seviyorum bu tabi bir ögrencinin hocasına hayranlıgı degil.. aşık olduğumuzda tavırlarımz bizi ele verir bilirsinz . hocamın bunu farkettiğini biliyorum ve karşılaştıgımızda neler yapıp yapmadıgımı sorarak odasına davet etti ve ben bu fırsatı aşırı heyecan ve malum akademik ortamın gerginliği ile saçmalayarak hocamı ve kendimi hayal kırıklıgına ugrattım. gerçekten beni düşünüp düşünmedginden emin degilim birkaç kez mesajlaştık ve sanal ortamdan paylaştıgım fotografları beğenip ona atııgım mesajlara kısa da olsa cevap veriyor. bende bu durumda sessiz kalmayı tercih ettim tabi. ama onu düşünmeden yapamıyorum sanırım ögretmen ögrenci ilşkisi etik olmadıgından ve aradaki yas farkından dolayı oda geri çekilmiş durumda mezun oluyorum ve ne yapmam gerektiginii gerçekten bilmiyorum.

   • Alkan Öztürk

    Durumun farklı tabi 🙂 Özellikle öğretmen için tehlikeli bir durum. Kariyerini yıkmamanı öneririm. Risk almak istiyorum diyorsan burada anlattıklarımı uygula.

  • kiraz

   merhabalar ben üniversite ögrencisiyim ve hocamı seviyorum bunun hocaya olan hayranlıkla alakası yok tabiki hayranlık ve sevginin ne anlama geldiğinin bilincindeyim. aşık olunca tavırlarımız istemsiz değişir ve karşımızdaki anlar. hocamda ona olan ilgimi farketmiş durumda sanırım. normalde ismimle hitap ederken ismime hanım ilavesi yaparak hitap etmesi ve karşılaştıgımızda hiç beni odasına davet etmezken neler yaptıgını odamda konuşabilirz gibi cümleler kurmazdı ve bir karşılaşmamızda odamda konuşabilirz dedi ve ben o anın heyecanıyla dersim var dedim ve ardından mesaj atarak müsaitsenz geleblrm dedm oda olumlu cevap verdi tabiki. bu arada acayip derecede heyecanlandıgım için olması gereken samimi ortam gerine baya gergin oldugumdan birazda saçmaladım gerginsin diye söylemde bulundu. normalde gayet rahat cana yakınımdr ama aramızdaki yas farkı onun akademik kariyere sahip olması ögretmenm oldugundan ötürü gerildim. o günden sonra pek karşılaşmadık instegramdan resimlerimi begenip mesaj olarak güzel gibi ifadelerde bulundu. ve ben bu kafa karışıklıgı ile ne yapacagımı kestiremiyorum. okuldada beni görünce mutlaka gülümser merabalasır yada uygunsam yanıma gelerek iletişime geçmeye çalışır. şu adımda ne yapmam gerek bilmiyorum daha dogrusu ondanda tam bir adım göremedigimden dolayı yardımcı olursanız çok sevinirim. aradaki ögretmen ögrenci durumlarından dolayı gerılıyorum. şimdiden çok teşekkürler..

   • Alkan Öztürk

    Durumun farklı tabi 🙂 Özellikle öğretmen için tehlikeli bir durum. Kariyerini yıkmamanı öneririm. Risk almak istiyorum diyorsan burada anlattıklarımı uygula. Sevgiler.

  • emel

   Ben kendimi hic begenmiyorumnve cok yasli buluyorum.kiminle tanistiysam bu tedirginligi yasiyorum.nasilsa begenmiycek yada tek derdi sex diyorum icimden.eger tekrar gorusmek isterse bir iki gun cikar birakir nasilsa diye düşünüyorum.kendime guvenimi nasil sagliycam.

   • Alkan Öztürk

    Diğer yazıları okumanı öneririm 🙂 Ki buradaki %5 egzersizi de işine yarayacak Emel. Özgüven 1 günde değişmez. Her gün %5 gelişirsen, 1 sene sonra sonuçlar seni şaşırtır. Sevgiler. (NOT: Bir erkek seninle yatmak istiyorsa, seni çekici buluyordur. Bu kadar basit.)

  • ÜzgünKiz

   Bi çocukla konusuyom daha yeni tanıştık cuma günü felan hersey iyiye gidiyordu tam istediğim gibi biriydi ilk kez istediğim gibi çıktı karşıma beni tanımaya çalıştı birsürü sorular sordu taa ki bugüne kadar artık beni mi deniyo napiyorsa bana hiç bir erkeğin elini tuttunmu dedi bende Hayır sen dedim tuttum dedi anladım dedim sonra dedi ki ilk sevgilimle evlenmeyi isterdim dedi bende sinirlendim tabi mutlu olacağın biri çıkar karşına inşallah dedim oda ben gorucu usulü evlenmeyi düşünüyorum dedi bende hayırlısı dedim sonra pasta yiyoruz gel sende ye dedi tabi benim moral 0 dedim afiyet olsun oda saol dedi bidaha msj atmadım. Ben anlamıyorum önceki günler hoslaniyor gibiyken şimdi ne değişti beni kiskandigi bile oldu. Erkekler hep kullanmaya çalışıyo bıktım artık bu saatten sonra yazarsa da mesafeli olacağım

   • Alkan Öztürk

    Kullanmaya çalışmıyorlar 🙂 Olumlu bakmaya çalış. Burada öğrendiklerin sana doğru bakış açısını öğretecek.

    • Kardelen

     Merhaba
     Ben sizin bloğunuza akşam saatleri rastladım ve bu bloğunuzu okudum gerçekten çok güzel bir blog.
     Şöyle başlayayım anlatmaya ilk zamanlar ben hoşlanıyordum sonra mesaj attım konuşmaya başladık ama bu fazla uzun sürmedi.
     Ben hoşlandığımı ona söyledim ve bana kesin bir karar vermedi. Ben ona yine mesaj atmaya devam ettim bana fikrini 4 ay sonunda söyledi ben olumsuz bir yanıt verdi . Klasik olarak hoşlanırken yavaş yavaş sevmeye başladım .5 ay oldu hala konuşmuyoruz ve aynı okuldayız ben ondan bir yaş büyüğüm.
     Şöyle ki olayın son yeri bana iyilik yapmaya çalışıyor konuşmaya çalışıyor ama bana asla ve asla mesaj atmıyor yüz yüzeyken ikimiz olduğunda benden kaçıyor anlamıyorum ama ikimiz sadece bir yerde olunca benimle göz TEMA’sı kürüyor gerçekten anlamıyorum bunları yapsam mı yapmasam mı eğer cevap verirseniz çok memnun olurum.
     Sevgilerimle

     • Alkan Öztürk

      Kardelen, sen olayı çok yanlış anlamışsın. Birine hoşlandığını söylediğin diye bir anda sevgili gibi davranacağını düşünme… Flört dönemi doğal olarak gerçekleştir. Sorar, haftasonu kahve içmek ister misin? Buluşursunuz… Belki el teması oluyor… Uzun uzun bakışırsın… Ama sözde “SENDEN HOŞLANIYORUM.” daha söylenmemiştir. Söylenmesine de gerek yok, zaten apaçık ortada.

      Bloğun tamamını okumanı öneririm. Daha fazla destek istersen, koçluk programına beklerim: https://www.alkanozturk.com/kocluk-programi/

  • hilal

   Alkan şöyle bir durum var gözlerimin içine bakınca gerçekten beni sevdiğini anlıyorum ama seni seviyorum aşkım canım vs. bu kelimeleri asla kullanmıyor. Zaten insta wp face falanda pek kullanmaz teknolojiden biraz uzak bir insan bununda farkındayım ama ne yapacağımı bilmiyorum aklından bir saniye bile çıkmim istiyorum bana yardımcı olur musun lütfen

   • Alkan Öztürk

    Problem yok bence. Büyük ihtimalle kafanda problem yaratıyorsun 🙂 Seviyorum demesine gerek yok. Seviyorum deyip öyle davranmayanlardan korkacaksın. Önemli olan sevdiğini hissettirmesi. Umarım aydınlanırsan ve hiçbir problem olmadığını görürsün 🙂

  • Nigar

   Merheba en sevdigim psikologum 🙂 ben bir kac gundur yazilarini okuyorum kendimde uygulamaya calisiyorum kafamda sonuclarin gercekden iyi olacagini biliyorum ayrildik sevgilimle sebepleride butun anlamsiz haraketlerini de senin yazilarinla anladim ama ben onu nasil geri dondurucem sevmegen soguyan birini nasil zorlaya bilirimki ama kalbimde onda napicam ben

   • Alkan Öztürk

    Geri döndürme işlerine inanmıyorum. İnsan geri döndürmeye ilk önce kendinden başlamalı. Daha sonra o kişiye odaklanabilirsin.

  • Havva uça

   Çok etkilendim. Yazınız Harika

  • İLKAY

   KİTAP İÇİN LİNK BEKLİYORUM AMA HALA MAİL GELMEDİ 🙁

  • Özlem

   Merhaba
   Ben birini çok seviyorum ve onı düşünmeden yapamıyorum. Üç gün önce herşeyi bitirdi. 7 ay boyunca konuştuk onunla ben bir sorun görmedim fakat kendisi bana sevmediğini bir şeyler hissetmediğini söyledi. Ben hala unutamadım ve kendisiyle tekrar barışmak istiyorum. Fakat o konuşmak istemiyor. Ban yardımcı olur musunuz lütfen

   • Alkan Öztürk

    Barışacak bir durum yok. Kavga etmiş olsanız neyse… Etkilenmediğini ve sevmediğini söylemiş. Sen hiç hoşlanmadığın, etkilenmediğin biriyle birlikte olmak ister misin mesela? Negatif bakıyorum ama böyle durumlarda kesin olmayı tercih ediyorum. Bu yüzden 🙂

  • Handan

   Merhaba bnm hayatımda cook erkek girdi ama kalici olmadılar.Cunku bni çok soktular.Neyse şimdi biri var ve normal klas biri ama amaa pozitif karışmıyor söylenmiyor ve birde bna dedi şey sen yapacaksın herşeyi ki bn senden vazgeçmek zor olsun?güzel soru dimi ve bn ne yapmam lazım peki ?

   • Alkan Öztürk

    Böyle bir soruya nasıl cevap vereyim ki 🙂 Burada anlattıklarımı uygula Handan. Çözümleri çoktan paylaşmışım bile.

  • Sevilay

   %5 ilerleme için önce kilo verip daha sağlıklı birisi olucam 😉 yazılarını çok beğendim. Teşekkürler.

  • Emine Yılmaz

   Benim de çok ihtiyacım var desteğe

  • Emine Yılmaz

   Destek almak istiyorum

   • Alkan Öztürk

    Birebir konuşmak istiyorsan danışmanlık programına katılabilirsin. Sevgiler.

  • Afaq

   Selm Alkan
   Lutfen bana da yardim et

   • Alkan Öztürk

    Bütün yazıları okuyup hayatına uyarladın mı? Bunu yapmadıysan başka türlü yardımcı olamam.

  • Ceyda

   Selam alkan senden inşallah mesajıma cevap verirsin nolur şmdi benim sevdigim bir cocuk var ve ben 16 yaşındayım bi arada oda 18 yaşında işte benim en yakın arkadaşımla çıkıyor ve ben onlar çıkmadan öncede onu seviyordum 3 ay oldu aşk acısıni çekiyordum whatsapptan engeli açtı ve durumlarıma cevap vermeye başladı ama durmadan sevgilisi ile ilgili sorular soruyor mesela atıyorum sevgilisi adanada yasıyor ” adanada elektrikler kesikmi adanada 1+1 evler ne kadar “diye soruyor ve benim onu ne kadar cok sevdigimide biliyor mesajlarıma cok geç cevap vermiyor cevrimici oldugu halde çok sinirli biri bu arada ona engelle beni dediğimde kendin engelle bana engelle diyeceğine kendi iradene sahip çık bana sözün geçsin uzatma gibi laflar söyledi kavga ettiğimizde onu anlamıyorum ve ne yapacagımıda bilmiyorum bana tavsiye verirmisin

   • Alkan Öztürk

    Kendini geliştir Ceyda. Yaşadığın her şeyden ders çıkarmaya bak. Yaşın daha genç (bu yüzden şanlısın). Sonuç ne olursa olsun, burada öğrendiklerini hayatına uyarlamaya çalış. VE DERS ÇIKAR.

  • Arife karga

   Çok güzel Teşekkürler haklisiniz da yalnız ben çok önemse dim o önemse di yalnız özel fotoğraflarımı watsabinı kız kardeşi kullanmış orda görmüş tabi nekadar doğru kız kardeş bilemicem aramızda çok büyük bi kavga oldu artık cevap vermiyo telefonları m engelli hatalı o ama hatayi bana yüklüyor ona rağmen yine aramayı düşünüyorum bi baska numaradan sonrada vaz geçiyorum karma karışıgim sağlıklı düşünemiyorum o yüzden yazarken bile strese girdim yazdıklarımda karıştırdım şu durumda ne yapabilirim

   • Alkan Öztürk

    Bilemem Arife. Böyle yorumlara cevap vermiyorum. Neden? Durumu bilmeden seni anlayamam. Sevgiler.

  • evrim

   alkan bey size bir sey sormak istiyorum?

   • Alkan Öztürk

    Sitenin diğer yazılarında sorunun cevabı yoksa cevaplarım. Varsa cevaplamam 🙂

  • Hılal

   Benım hoslandıgım kısının benden haberı bıle yok aynı okuldayız ama hıc bır tepkı yok saddece arada normal bir sekılde bana bakıyor ya da belkı bn oyle zannedıyorum ama ben ona resmen bagımlı oldum dıyebılırım lutfen uardım eder mısın..??? Sametı delı gıbı sevıyorum ve sızden de yardım ıstıyorum…!!?? Rıca etsem bana bır fıkır verır mısınız..??

  • flower

   merhaba. ben bir çocuğa aşık oldum . böyle baya baya. isim vermicem biz ona x kişisi diyelim. ben x kişisine sevdiğimi belli etmek istiyorum ama o hariç herkes anlıyor. bazen ciddin çok samimi oluyorum. bazen gerçekten onla eğlenebiriyoruz. dışradan arkadaşlarım yakıştığımızıda söylüyorlar oysaki onlar sevdiğimi bilmiyorlar. neyse işte. bazen çok iyi oluyoruz ama bazen o bana bakmıyor bile .bu beni çok üzüyor. arasıra bana bakarken yakalıyorum onu. hatta o bakarken bende ona döndüm ve ona baktım o bana gülümsedi ben ona. işte o anı hiç unutmam. onunla çok anımız var böyle. cidden böyle nasıl diyeceğim bilmiyorum ama belki ben yanlış hissediyorum ama işte ne derler ona böyle ortamın kokusu ortamın sessizliği ortamın güzelliği değişiyo o ban a bakarken güzel oluyo yani. bana tektik filan verirmisin alkan. sana ihtiyacım var umarım anlarsın beni .

  • Minik Kuş

   Merhaba Alkan yazını okudum emeğine sağlık ama kendim nasıl uygulayabileceğimi bilmiyorum benim sevdiğim kişi eski sevgilim birbirimizi çok seviyorduk çok aşıktık ama bir süre sonra hep sorunlar yaşadık başkaları müdahale etti ilişkimize ve 1 yıllık ilişkimiz onun bitirmesiyle bitti şuan 1 yıl geçti üzerinden o tam olarak ne hissediyor bilmiyorum ama ben hala onu seviyorum tekrardan beni sevsin diye ne yapabilirim

   • Alkan Öztürk

    Eski sevgiliyi geri döndürmelere direkt cevap veremem. Karmaşık bir durum. İlk önce kendini geri döndürmeni öneririm. Kendine güvenen, özgür kız ortaya çıkmalı 🙂

  • nur

   alkan ben birini seviyorum ama o bnim sevdiğimi biliyor ama beni çok gördü fakat adımı bilmiyor yani benim adımı başka bir isim olarak biliyor. bunun sonucunda bendehiç onunla göz göze gelmek istemiyorum çünkü onu sevdiğimi belli edersem benim onu sevdiğimi anlar ben napcam lütfen bana yardımcı ol.

   • Alkan Öztürk

    Herhalde o kişiyle birlikte olmak istemiyorsun. İsteseydin neden kaçasın ki? İsmini neden başka bir isim olarak bilsin ki. Sanırım kendi kendini tuzağa düşürmüşsün 🙂

  • Tugba

   Merhaba Altan bey.
   Ben bu 2 kuralinizi denedim.Gercekten ise yarayacagini dusunmemistim cok sasirdim..birde kendini gelistirme konusunda hergun birseyler yap yazmistin.Su aradalar beden dili hakkinda calisiyorum ve uzmanligini almak icin birkac girisimde bulundum..En azindan neyin icersine giriyorum diye birkac kitap okuyorum..Belki ilgini cekecek bir hikayeye de sahibim..Anlatmami dilersen mail atarim..Kolay gelsin..

   • Alkan Öztürk

    Kesinlikle Tuğba! Başarı hikayelerini okumak beni mutlu ediyor 🙂 Tebrik ederim ve mailini bekliyorum.

  • Leyla

   Bi ilişkim vardı çocuk benden hoşlan herßyini yaptım ve o uzaklaştı nedeni ne açana ve ben ona çok baģlandim

  • Ceylin öz

   Yahu adam kaçıyor kaçıyor. Bende saf gibi ölsem mezarıma çiçek bıraksa gene affedicek gibiyim (bunu o söyledi) ya ben hep aşk acısı çeken sırıl sıklam gibi davrandın nasıl düzelticem baştan içine etmişim herşeyin çocuklukta diyemem ki zaten çocukluk arkadaşım büyüdük nddkjf

   • Alkan Öztürk

    Burada öğrenebilirsin işte 🙂 Probleme odaklanma. Araştır, öğren. Eninde sonunda aydınlanacaksın.

  • Z

   Alkan nolur bana cevap ver çünkü o kadar üzülüyorum kı artık ertesi güne uyanmamak için dua eder oldum. Çıktığım birı var 2 aydır çıkıyoruz ve ondan önce de 1 ay konuştuk 1 ay boyunca çok yakındık çok ılgılıydı sonra ılgısı azaldı ama bunu ona söylediğimde hep işim var ya da arkadaşlarımlayım telefona bakmıyorum diyordu gerçekten de çok ışı oluyor ama bir günde bana mesaj dahi atmaya vakit bulamayacak kadar olduğunu düşünmüyordum bir gün hatta tüm gün yazmadığı olmuştu sonra onla konuştum git gide kendini düzeltmeye çalıştığını hissettim ama dün birinden bir duyum aldım benı aldatabiliyor olma ıhtımalıne karşı ve bende onla konuştum dedikoduları engellemek için tarih koyalım sosyal medya hesaplarına diye çocukça bulduğunu söyledi ve kımın dedığını söylemezsen bana bir daha yazma dedı bende söz verdım söyleyemem dedım suratıma kapattı üzüntüden gerçekten soldum tamam rahat biri ve kendı hayatı var ama canım çok yanıyor böyle oldukça

   • Alkan Öztürk

    Durum ne olursan olsun, yüzüne kapatmak gibi bir davranış kabul edilemez. İlişkide en başında saygı olmalı.

    Sana direkt yardımcı olamayacağım çünkü birebir konuşulması gereken bir konu. Danışmanlık programın katılabilirsin.

  • Dilek

   Su yaziyla en favori insanlarimdan birisin su anda. Tum dediklerini yapmak bana ne kadar uyar bilemem ama %5 olayi ilgi cekici. Basliyorum 🙂

   • Alkan Öztürk

    Sen de yorum yaptığın için benim favori insanlarımdansın 🙂 Sevgiler

  • hatice

   Burada anlatıklarınız güzel ama uzak mesafeli bir ilişki için zor ben çoğunu uyguladım bu yazıyı okumadan önce, ilk zamanlar çok bağlandığını söylüyordu yazmadığım zaman kızıyordu şimdi çok umursamıyor tabi ben bir iki haftadır sürekli hayatımda sorun yaşıyorum bunun etkisi vardır diye düşünüyorum. Ayrıca birini sevene kadar herşey çok güzel gidiyor ama sevdiğim zaman sanırım olmuyor çünkü kendim değilim bunu nasıl ayarlayacağım bilmiyorum şimdiden çok teşekkürler

   • Alkan Öztürk

    Uzak mesafeli ilişkiler için farklı tabii. Ama mesajla ilişki olmayacağını da söylüyorum 🙂 Uzak mesafeliyse, olabildiğince yan yana gelmek lazım.

  • Hilal

   Merhaba aLkan bey benm bi sevglim var 8 yildr taniyoruz birbirimizi o bna hayatinin bir kismini yalanliyarak anlatti inat bsyler yapti yeri geldi bnde ayni sekilde karsilik verdim suan cok sevyoruz birbrmizi ama sadce benm yaptiklarimi unutamadigini soyluyor ve zorlaniyoruz mutlu olmak istyoruz ikimizde birlikte ama kafasindan atamiyorum bunu asmak icin ne yapmam gerekiyor yardimci olabilirmisiniz

   • Alkan Öztürk

    Böyle sorulara burada cevap veremem Hilal 🙂 Danışmanlığa katılmanı öneririm.

  • Bahar

   Merhaba alkan benim bir sevdiğim var önceden sevgiliydik ama yaptığımız yanlışlar bizi ayırdı şuan sevdigimle arkadaş gibiyiz benim hâlâ ona karşı hislerim var ama bana hissizlestim diyor yani benimle tekrar sevgili olmak istemiyor bu konuda napmam gerek

   • Alkan Öztürk

    Bahar, böyle sorulara cevap vermiyorum. Kesin bir çözüm istiyorsan ya programlara ya da danışmanlığa katılmanı öneririm 🙂

  • Kübra

   Merhaba Alkan bey ben size bir durumumdan söz edeceğim ben bundan 4 yil once biriyle tanıştım ve konuşmaya başladık herşey güzeldi o beni seviyordu lakin yanlıs zamanda başladık gibi birşey oldu araya problemler girdi ben icime kapandim ve ailevi problemlerden dolayı onunla irtibatımi kestim daha sonra bir kaç kez yine konuşmaya başladık ama yine olmadı şimdi konuşuyoruz ben onu seviyorum ama o hala kararsiz ne hissettiğini tam olarak bilmiyor su an doğru zaman ama o bana olan ınancini yitirmis gibi beni de üzmek istemiyor ama beni yeniden seveceginden emin değil bana bir çıkış yolu gosterirsen çok sevinirim çünkü ben bir çıkmazın içindeyim

   • Alkan Öztürk

    Çıkış yolun bu blogda Kübra 🙂 Burada anlattıklarımı uygulamaya koyul. Problem odaklı olma. Çözüm zaten elinde 🙂

  • Ekim

   Merhaba Alkan, ben mutlu kadin figürüne uygun muyum sorusunu kendime sordugumda arkadas cevresinde bir topluluk icerisinde oyle olsugumu lakin erkek arkadasimin yaninda daha pasif ve mutsuz sikayetci konumunda oldugumu fark ettim. 1 bucuk yildir bir iliski icerisindeyim ve birbirimizden sogudugumuzu dusunuyorum onunla ilgilenmeye calisiyorum bir seyler paylasabilmek istiyorum fakat eskisi gibi bir ilgisi yok bana karsi. Yazini okudum verdigin ornekleri cogu zaman yapiyorum lakin erkek arkadasim benim ondan surekli sikayetci oldugumu ve bencil oldugumu soyluyor. Bir donem kendimi sorgulamaya ve suclamaya basladigimda pasiflestigimi hatta onu kaybetme korkusuna büründügümü ve islerin daha da kotulestigini fark ettim. Asiri supheci ve kiskanc oldum lakin benim bu tavurlarimin yalnizca benden ya da ondan kaynaklandigini soylemiyorum benim bu sekilde davranmam icin beni bu davranisa iten bir etken olmali sonucta diyorum o ise kendini gittikce benimle iletisime kapatiyor ve ben onun benimleyken mutlu oldugunu heyecanlandigini yahut zevk aldigini dusunmuyorum bunu tersine cevirmek icin ne yapmaliyim. Cevap verirsen cok mutlu olurum tesekkur ederim ayrica sosyal medya kullanmiyorum ve messenger uzerinden olan seyi indiremedim yardimci olabilirsen sevinirim.

   • Alkan Öztürk

    Ekim, böyle birebir sorulara uzun cevaplar veremem. Danışmanlık programına katılmanı öneririm eğer destek istiyorsan 🙂

  • İlayda

   Meraba alkan ben şimdi ne söyleyeceğimi bilemiyorum sorunu buraya mı anlatmalıyım yoksa seninle birebir iletişime geçebilir miyim yardımcı olabilir misiniz

   • Alkan Öztürk

    Birebir iletişime geçebilirsin ama kurslara ilk önce katılman gerekiyor. Daha sonra birebir görüşmeleri kabul ediyorum. Neden dersen, bir çok soruya kurslarda zaten cevap vermişim. Sevgiler 🙂

  • İlayda

   Bir de sizinle iletişime geçmek için ve sizden kısa bir tavsiye almak için ücret mi ödemeliyim

   • Alkan Öztürk

    Kısa tavsiyeler vermiyorum. Kesin çözümler veriyorum. Tavsiyelerimin hepsini blogda ve kurslarda öğrenebilirsin.

  • İlayda

   Yani şimdi baktım da sorunlarını anlatanlar olmuş bende anlatıyım eğer okursan cevap verirsen..
   7 senelik bir ilk okul arkadaşım var ve ben ilk okulda kısa bir süre ondan hoşlandım sonra o mezun oldu bende onu unuttum yani çocukça bir şeydi sonra liseye geçtim şu an lise sonum onu genellikle görüyorum ama hiçbir şey hissetmiyorum yani hiçbir şey ne aklıma geliyor ne umrumda zaten sevdiğim başka biri vardı 2 senelik ben bu sevdiğim kişiyle sevgili oldum ve 12 ay sonra ayrıldık biraz üzgündüm çünkü yalnız kaldım ama bana yaptıklarından dolayı en çok nefret ediyordum sonra benim bir de aile sorunlarım vardı ben bu ilk okul arkadaşıma fake hesaptan yazdım çünkü sıkıldım ve biriyle konuşmak istedim fake olduğum için de bir iki gün konuşup sonra konuşmayacağım için onu mutlu etmek istediğimi söyledim gece iyi geceler gündüz de günaydın demek istediğimi söyledim neyse bu beni ikna etti ben kim olduğumu söyledim ve benimle çok güzel konuştu baya o koşarak geldi bana ama dosttuk ya önceden baya güzel konuştuk seninle evlenicem gibi şakalar oldu ama sürekli aynı şeyleri söyledi o yazdı ben yazdım aralarda konuşmadık vs ben bundan hoşlanmaya başladım yani aklımdan çıkmamaya başladı ölüm var dedim söyle gitsin nasıl olsa o sana arkadaş gözüyle bakıyor söyle daha konuşma dedim kendime neyse ben buna bunu söyleyince o dedi ki ben seninle her yola varım bende seni arkadaş olarak görmüyorum seninle bir şeyler yaşamak isterim seni sevmek isterim sana aşık olmak isterim gibi gibi şeyler ben buna defalarca sordum üzülmem dedim buna gerek yok ben sadece aklımda sen varsın demek istedim dedim o da beni kaybetmek istemediğini söyledi öyle konuşmaya başladık ama o arada yazıyor arada yazmıyor soğuk konuşuyoruz ve ben konuyu açıyorum biz nolucaz diye o kızıyor bana konuyu açtığım için hani ben sana seninle her yola varım dedim sen daha neden uzatıyorsun gibi neyse baya daha şeyler var da ne kadar kısa anlatırlarsa o kadar kısa anlatıyorum burdan olduğu için bir gece yazdı bana napıyosun diye ben bilerek görmedim çünkü iki gün yazmadı ve yine gece yazdığı için sabaha karşı bir saatte gördüm mesajı ve cevap vermedim o da sabah günaydın yazdı bende günaydın yazdım napıyosun dedim gördü cevap vermedi (kısalttım) dedim ki alt tarafı napıyosun dedim neden görüldü yani o da dedi ki ben seni arkadaşım olarak görüyorum bence arkadaş kalmalıyız en doğrusu bu bende canın sağolsun dedim ama arada benim ona attığım şarkıları açıyor ve üzgünüm yani baban umut verdi ve daha öncesinde ben kimseye yalandan umut vermem sen rahat ol sesi ben seninle her yola varım ne yapmalıyım şimdi evimi orada takılıyor onu görüyorum yani ne yapmalıyım

   • Alkan Öztürk

    Birebir konulara buradan yardımcı olmuyorum. Aradığın cevapları ekurslarda ve bu blogda verdim 🙂

  • İlayda

   Alkan çok uzun oldu tam düzgün de anlatamadım zaten burdan olmaz belki diye şunu da diyim numarası falan var bende hani onun için ölüp bitmiyorum o da öyle sanmasın diye wp hikaye atıyor onlara bakmıyorum falan o benimkilere bakıyor ama yani o istedi bunu ben onunla bir şey yaşamak istemedim yaşayalım da demedim o sesi ben seninle her yola varım diye

  • Busenur

   Meraba. Benim cok yeni bir ilişkim.var. 1 ay kadar. Nasil.olduysa 3 gundur hersey bozuldu. Baslarda cok iyidi hersey ama sonradsn butun büyü bozuldu. Icinden hic bisey yapmak gelmiyormuş. Basta bekledigim şeyler yok diyo neler diyorum bilmiyorum diyo. Bn biraz ustune cok giidyordum şimdi sogudum diyor bn napacagimi bilmiyorum. Aramiz duzelsin diye ustunede cok gitmiyorum. Onu kaybetmek istemiyorum. Tek cozum zaman diyor. Ya zamanda işe yaramazsa giderse sevmezse bidaha. Kafam cok karisik napacagimi nasil bir yol izliyecegimi bilmiyorum.

   • Alkan Öztürk

    Busenur, tahmin ediyorum ki problem odaklısın çünkü çözüme dair hiçbir şey yazmamışsın. Çözümün bu blogda ve verdiğim e-kurslarda. Lütfen problem odaklı olma. Çözüm odaklı olmalısın 🙂

  • Zehra

   Öncelikli yazınızı çok beğendim, dediklerinizde haklısınız, ama ben sesiz sakin bir Kızım birinden hoşlanıyorum, ilk zamanlar onunda bana karşı bakışları vardı ara ara baktığımda bakıyordu ama soğuktu bir ara yaşımı sordu söyledim sonra sustu
   Çok güzel bir kızım fiziğim de güzel ama soğuk ve sesiz sakinim böyle olmak istemiyorum ama onu etkileyemiyorum nedenini bilmiyorum ama bakmıyor bana napmam gerek..

   • Alkan Öztürk

    Sakin ve sessiz olduğun için adamcağız fark etmemiştir. Kendini göstermelisin 🙂 Nasılını burada anlatamam maalesef. Erkeğin Aşkla Yaklaşsın e-kursu işine yarayacak.

  • Zehra

   Rütfen cevap verin sizden bu konuda ders almak istiyorum nasıl ulaşılırım size

  • B.B

   Ben sinif arkadasimdan cok hoslaniyorum…. evet yazisiyoruz falan filan ama o bana sadece sinif notlari icin ulasiyo ya da sadece okulla ilgili haber almak icin ne yapayim bilmiyorum?!:(( ben ondan hoslaniyorum ve onunda benden hoslanmasini istiyorum… o bana 1 adim yakinlassa, ben onan kosa kosa giderim :((

   • B.B

    Ondan hoslandigimi anlasa sanki benimle dalga gecicek….. cok zor durumdayim ne yapacagimi bilmiyorum:((( arkadasliktan baska biryakinlasmamiz yok:(((

    • Alkan Öztürk

     Bu sadece kafanda. Böyle düşünmeye devam edersen, düşünmeye devam edersin. Hiçbir şey olmaz.

   • Alkan Öztürk

    Film-vari yaklaşımları bırak 🙂 1 adım yakınlaşsa şöyle olur değil. Adamdan hoşlanıyorsan, gerekirse ilk adımı sen atarsın. Onun da ilgisi varsa, o zaman o sana koşar.

  • Ekim

   Alkan ben cabuk sinirlenen biriyim 2yıllık ilişkim var sevgılım önceden daha uysal olan taraftı ancak artık o halinden eser yok davranışları değişti ayrılık konusunu actım ayrılmayıda istemiyor.İlgisiz degil ama eskıden kaybetme korkusu daha fazla oldugu için sanırım daha dıkkatlı davranırdı nasıl davranmam gerekıyo ki kaybetme korkusunu onda hissediyim

   • Alkan Öztürk

    Kaybetme korkusunun iyi olduğunu ve hissedilmesi gerektiğini kim söyledi?

    Yanlış yere odaklanıyorsun 🙂 Ayrıca burada çözüm arıyorsan, ilişkini bir şekilde düzeltmek istiyorsun. O halde ayrılma konusunu neden açıyorsun?

    • Arzu

     Merhaba Ben birini seviyorum onunda bana ilgisi vardi ama cinsellik yönüne biraz cok fazla düskün bu yüzden ayrildik ama Ben Ona arada yaziyorum ama Ondan eskisi kadar ilgi gelmiyor cünkü yakinlasmayi hep red ettigim Icin!! Msjlarima cvb veriyor ama beni istemiyor neyapabilirim

     • Alkan Öztürk

      Amacı belli değil mi? Adamın hedefi, cinsellik. Bu aslında kötü bir şey değil. Sadece senin isteklerin arasında bir şey değilse, demek ki uyumlu değilsiniz.

  • Yağmur özgür

   Merhaba ben birinden Hoslaniyorum o kisi bunun farkinda ama ne yakinlasiyor nede uzaklasiyor bazen oyle guzel bi bakis atiyo bazen soguk davraniyo bazen sevdigini gozlerinde goruyorum ama sonra birden bisi oluyo ve gozlerinde onu goremiyorum kizlarin yanina oturuyo ve ben bakiyomuyum diye yandan bakış atiyo ama beni gormek icin caba gostermiyo mesaj hic atmiyo onceden ben atiyodum simdi bende atmiyorum uzun zamandır konusmuyoruz sizce durum ne yani seviyomu sevmiyomu napmaliyim

   • Alkan Öztürk

    Baş başa vakit geçirmeden, sevip sevmediğini nasıl anlayacaksın ki? 🙂

  • Deniz

   Merhaba.yeni biriyle tanıştım 1 hafta oldu telefonumu bildiği halde aramıyor.bir defa mesaj yazdı o kadar.arayayım ilgili ama adım atmıyor.acil yardım.

   • Alkan Öztürk

    Acil yardım mı? :)) İlahi… Merak ediyorsan, sen arayabilirsin. İlgisizse eğer, ancak bu şekilde anlayabilirsin. Kafada planlar kurmaya gerek yok. Elinde telefon, önünde numarası. Arayıp konuşabilirsin 🙂

  • Beyza

   Bugun %5 kendim olmayı deneyeceğim.. Ayrıca yazı harika olmuş 🙂

  • Rabia

   Çok güzel yazmışsınız. Sıkılmadan okudum. Ama benim durumum biraz daha farklı. ben platonik gibiyim. Onun bana karşı ne hissettiğini tam anlayamıyorum açıkcası. Bir seviyor gibi bir sevmiyor gibi. Egoist de biraz. Hayatına dair her şeyi biliyorum resmen. Ama konuşma da pek fazla başlatamıyorum. İlk dönemler biraz daha yakın gibiydik. Şimdi o kadar değiliz. Hatta arkadaşlarıyla çok daha fazla göz göze gelebiliyorum diyebilirim. Genelde konuşsak bile konuşmalarımız ders odaklı oluyor. Sizce ne yapabilirim? Bu konularda pek cesaretli de değilim. Ondan bir adım gelmesini nasıl sağlayabilirim?

   • Alkan Öztürk

    Bir adım gelmesi için, senin cesaretli olman gerekiyor. Bazen erkekler de cesaretsiz davranabiliyor. Yapacak tek şey, senin cesaret göstermen. Öyle hoşlandığını söylemene gerek yok. Hafta sonu bir müzeye gitmeyi teklif etmek yeter.

  • ahsen

   Çok saçmalamışsınız hemde cok

  • Eda

   Bende 1 erkeği kendimi aşık etmeye çalışıyorum çok da seviyorum oda bana çok güzel bakıyor mimikleri falan ama 2 yıldır hep bekliyorum öztürk bey

   • Alkan Öztürk

    2 yıldır mı? Belki de yeteri kadar seninle ilgilenmiyordur. İki yıl da ne demek 🙂 Ömür geçmiş resmen. Söylediklerimi derhal uygulamaya başla.

  • Emine

   Merhaba, yazınızı oldukça mantıklı buldum ama şu anda görüştüğüm ve kendisine karşı güzel duygular beslediğim kişiden tam olarak emin olamıyorum. beraber vakit geçirirken her şey oldukça güzel gidiyor ama işlerimizle veya arkadaşlarımızla vakit geçirmek için ayrıldığımızda aramızdaki soğukluğu hissedebiliyorum. kendisine bir şeyleri fark ettirebilirim ve onun üzerindeki gerginliği nasıl atabilirim.

   • Alkan Öztürk

    Süper! Onun da gergin olabileceğini kavramışsın ilk önce (emin ol bir çok insan bunu anlayamıyor). Ona karşı ilgini %5 arttır. Bakalım ne olacak 🙂 Bakışların… Fiziksel yakınlık.. Flört diye düşün.

  • Mihrican

   Onu görünce vakit geçirirken çok cocuksu oluyorum ve doğal olarak öyle davranıyorum.. Emin olamıyorum ondan da ve duygularından ne yapmalıyım

   • Alkan Öztürk

    Blogda bahsettiklerimi uygula 🙂 Daha başka bilgilere ihtiyacın yok.

  • Helin

   Aslında kaçan kovalanır sözü çok doğru benim 2 senelik bi ilişkim var çok mutluyduk ve beni çok seviyordu ama artık sevmiyor o kaçıyo ben kovalıyorum bende onun gibi yapim diyorum yani bu sefer ben kaçim diyorum ama hiçbir şekilde geri gelmiyo ona giden hep ben oluyorum beni tekrar sevmesi için ne yapabilirim

   • Alkan Öztürk

    Çöken İlişkini Kurtar ekursuna katıl. Garanti sonuç alacağının sözünü vermiyorum. en azından ne yapabileceğini öğrenebilirsin.

  • Anonim

   Alkan abi ben birini seviyorum. Ama o beni umursamıyor bile hiçbir diyaloğumuz yok, konuşmuşluğumuzda fazla yok. Ben ona nasıl yakın davranabilirim? çünkü bende çekingenlik var ve ben ona sevdiğimi soyleyebilsem bile reddedilme korkusu var. Hicbir yakinligimiz yokken ben bu dediklerini nasıl uygulicam? kısaca onu etkilemek için küçük taktikler verirmisin?

   • Alkan Öztürk

    Puh.. Çekingenliğini atmadan söyleyeceğim hiçbir şey işe yaramaz. Ki zaten ihtiyacın olan her şeyi burada paylaştım 🙂 Problem o kişiyle alakalı değil. İlk önce kendinle başlamalısın.

  • Eda

   Merhabalar Alkan. Bir erkek sevildiiini hissettiğinde neden gider ya da umursamaz hale gelir. Zaten cepte gibi davranır . Nişanlıyım ama korkuyorum Sevgimi dile dökme konusunda . Ne yapmam gerekiyor nasıl davranmalıyım. Kaçan kovalanır ?biraz açar mısın?

   • Alkan Öztürk

    Eda, burada yorum olarak cevap veremem maalesef. İhtiyacın olan her şey bu blogda ve e-kurslarda 🙂 Lütfen biraz daha araştırma yap ve okurken üstün körü okuma (Bir çok insan böyle yapıyor). Ders çalışır gibi okumalısın.

  • Ayşe

   Koku erkeğin ifadeleridir. Gerçekten de erkekler kadınları “kokuları”ile tanımaktadır.

  • Mimi

   Ya yazdıklarını okuyunca olay yani ben ahh.. Koruma iç güdüsü erkeklik göstergesi ?? Kaç kere gözünün onünde damacanadan su koydum bilmiyorum hatta bi kere bana sen koyabilir misin ya diye sordu. Hayır bana yardım etmiyo bi de iş yıkıyo ya gerçekten umutsuz vakayım sanırım. Bende de hata var ama bu yazıyı yeni okudum ne yapsam bilemiyorum. Ah bi de bizim ilişkimiz arkadaşım değil ama kıdemlim yani epey üstüm ama hocam falan değil tabi yani böyle bu yollarda heder olmam umarım. Bana yardımcı olacak bişeyler söyleyebilirsen sevinirim. Eğlenceli bir yazı olmuş tebrik ederim.. Kolay gelsin..

   • Alkan Öztürk

    Mimi 🙂 Probleme odaklanma. Burada sana yardımcı olacak her şeyi okudun. Daha fazla okumaya gerek yok. Uygulamaya ihtiyacın var.

  • Naz

   Alkan aynen dedğiniz gbi sadece elini saçına surünce cekici oldugunu anladm ve dikkatimi çekti.ve benim hiç cesaretim yok nasil olacak

   • Alkan Öztürk

    Cesaretini ve kendine güvenini arttırmalısın 🙂 Bu da seninle başlar. Onunla alakası yok. Burada nasıl yapacağını söyleyemem.

  • Nur

   Benim Sevdiğim kişi Sanaldan Birbirimizi bir kaç kere gördük normalde Reel iz belki ama benim için sanal aynı şehirdeyiz karşılaşmıyorum, karşılayamıyorum çok seviyorum sevdiğimi biliyor bana karşı boş değil gibi ama itiraf etmiyor bir türlü 🙁 bunun için ne yapmalıyım kaçan kovalanır tarzı birşeyler mi Alkan

   • Alkan Öztürk

    Sanal? Reel? Bunlardan uzak durmalısın en başında. O kişiyi istiyorsan, internetten ilişki olmaz. Birinci adımın buluşmak. Gerisini düşünme.

  • oooz

   Alkan ben erkek arkadaşımla 8 aydıntepe birlikteyim. Çok mutluyuz,çok eğleniyoruz fakat bir sorun yaşadığımızda bana karşı bir şey hissetmediğini söylüyor. Acı çekiyor. Ben daha çok çekiyorum. Yardımcı ol bana lütfen.

   • Alkan Öztürk

    Ne diyebilirim ki. Söyleyeceklerimi blogda söyledim. Birebir destek istiyorsan, koçluk programına katılabilirsin.

  • Irem

   Peki ona kendini nasil ıyi hissetiricem

   • Alkan Öztürk

    İyi his, kişinin kendisinden başlar. Sen kendini iyi hisset yeterli. Gerisi ona kalmış. O hissedemiyorsa, senin yapacağın direkt olarak bir şey yok. Acı ama gerçek.

  • Başak

   Ben hoşlanıyorum uzaktan uzağa ama o beni tanımıyo bile ve kendini başka şeylere kaptırmış durumda ne yapmalıyım

   • Alkan Öztürk

    Tanışmalısın. Ya da tanıştırılmalısın (cesaretin yoksa).

    • Başak

     İlk önce cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama etrafında onunla tanışan birsürü güzel kızlardan var ve çok ortak arkadaşımız yok nasıl tanışıcamki,

  • inci

   Mutluluğu paylaşan kadın olmak için önce hayatımı bir düzene oturtacağım, bunun için; evde çocuklara babasızlıktan kaynaklanan disiplin yumuşaklığının benim üzerime çok fazla yük bindirdiğini fark ettiğim için evde disipline dair neler yapmam gerektiğini düşündüm. Öncelikle kendim örnek olarak onlara bir yol çizeceğim. mesela artık sizi uyutayım ben salonu toplarım demek yerine hadi bakalım uyku saatimiz geliyor oyuncaklarımızı toplayalım demek ilk aklıma gelen örnek. Bunu Çöken ilişkini kurtar eğitimine katıldığımda farketmiştim. Yaklaşık 2 haftadır üzerine düşünüyorum. Kendimde de çocuklarda da muhteşem bir geri dönüşü oldu. Bir kere ev eskisi kadar dağılmadığı için ben daha mutluyum, çocuklarımla daha fazla zaman geçiriyorum. Kendi görevlerime daha fazla zamanım kaldığı için onları yerine getirmiş olmanın mutluluğunu da içimde bulunduruyorum. İşe yaramış hissediyorum. Teşekkürler Alkan, bunu söylemekten hiç bıkmayacağım.

   Ama kafama takılan bir durum var. Benim eşim evde ya da başka yerde asla sorumluluk almak bir işle uğraşmak istemez. Atıyorum lamba bozuldu değişmesi gerekiyor değiştirir misin derim tabi der aradan 1 hafta geçer 2 hafta geçer 3 hafta geçer ara ara hatırlattığım halde o lamba değişimi hep ertelenir. En sonunda ben alıp değiştirmeye kalkarım ya sende çok acelecisin ben onu değiştireceğim bana fırsat vermiyorsun der. Arada benim ne kadar mağdur olmamı umursamazdı. Faturaları, kirayı sürekli geciktirir üstelik bu tarz saçma sapan insanlarla açıklma konusunda beni muhatap ederdi. Onun işlerini halletme işi bile benim üstümdeydi. Bazen kızar seni taciz mi ediyorlar kendin yapsana derdim ona da kızardı. Ben burda hatayı nerede yaptım. En son evde her iş benim üstüme kaldı. O eve sadece cinsellik için gelip gider oldu. buna daha fazla dayanamadığım için ayrıldım.

   • Alkan Öztürk

    Harikasın İnci! Beklediğim cevaplar böyle! Çözüm odaklı olduğun için çözümle başladın 🙂 Sonra bir problemlere odaklanmışsın ama olsun. Olur o kadar.

    Ayrıca ihtiyacın olan bütün bilgiler blogda ve e-kurslarda var. *Detaylı* incelemeni öneririm

  • Esra

   Peki sizde işe yaradımı alkan bey eminim süper bir evliliğiniz vardır yada evlısnz diyelim anlattıklarınız gibi bir kadın çıktı karşınıza szdemı aldatan taraf olursunuz yoksa bir yakanızı düzeltti diye evliyim aman boavermı dersiniz merak ettım

   • Alkan Öztürk

    Böyle bir soruya cevap vermemin anlamı yok 🙂 İnsan kendini tanımalı en başında. Evliliğe hazır değilsem, kültür bunu istiyor diye evlenmem. Annem babam evlendi diye benim evlenmeme gerek yok. Uzun süre bir ilişki yaşabilirim. Aynı evde de yaşarım evlenmeden (aile akraba kötü baksa bile).

    İnsan kendinden başlamalı.. Kendini tanımalı.

  • esra

   burası efsane. çok değişik. deniycem 🙂

  • Gamze

   Merhabalar ilk olarak. Uzun zamandır bana çok dikkatli bakan birisi vardı ve ilgimi çekiyordu. Arkadaslarım benim disaridan sert gorundugumu ve çekinebileceğini söylediler bu durumda ilk adımı ben atmak istedim etkilenmistim bende. Sonrasında biz konuşmaya başladık ve güzelndevam ediyordu zamanla bana kısa cevaplar ermeye başladı hergün göreceğim birisi ne yapmalıyım.

   • Alkan Öztürk

    Gamze böyle sorulara cevap vermiyorum. Danışmalığa ya da kurslara katılabilirsin 🙂

  • Gamze

   Bu arada ilgisini çeken benim kendime çok güvenir gibi görünmemmiş. Bana bunu söyledi. İlk başta

   • Üzgünbiri

    Biz internetten tanıştık (nasıl oldu bende anlamadım genelde bu tip şeyler yapmam) ve ben 4 ay gibi bi sürede gerçekten çok bağlandım ona ama kendisi sanki sürekli bana 10 yıllık arkadaşıymışım gibi davranıyor ama buna rağmen her gün yazışıyoruz ve görüntülü konuşma falan da var sorun ayrı illerde yaşamamız ama 3 ay sonra hala konuşuyor olarak buluşucaz ( ben izmire 3 ay sonra gidicem temmuz başı gibi) ve gidene kadar biraz bazı şeyleri ilerletmek istiyorum çoğu zevkimiz aynı ama yinede çok arladaşçıl davranıyor onu nasıl etkileyenilirim? (mümkünse sevdirebilirim kendimi)

  • Jale

   Alkan mrb seni hep takip ediyorum sana birşey danışmak istiyorum benim hoşlandığım birisi war hep göz göze geliyoruz ona çay götürdüm ve çayını karıştırıp verdim ve bana ben özel şeylere alışkın olmadığını söyledi ve güldü ve bende güldüm yanından ayrıldım ve ertesi gün yine gölürüm ve bana özel şeyler sevmediğini söyledi ve bende çok sindir oldum ne yapacağımı bilmiyorum ve hep göz teması kuruyor Ve sahipleriyle ne yapabilirim lütfen yardım et

  • Seda

   Sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum birşeyler anlat dediği zaman anlatamıyorum ve bu da benden soğumasına neden oluyor. Ne yapmam gerekiyor?

   • Alkan Öztürk

    Bir şey anlat diyerek sohbet edilmez ki 😀 İletişim ile alakalı bir kaç kitabı incelemeni öneririm. Belki de sevgilim nasıl iletişim kurulacağını bilmiyor olabilir. Bunu düşündün mü?

  • Azra

   Hayatımda değiştirmem gereken şey, herşeyi kötüye yormamak ve negatif olmamak. Zor ama mecburum, mutlu eden kadın olabilmek için önce kendim mutlu olmak zorundayım ve bunun için kendime inanmalıyım. Tek bir soruma cevab ararken, senin bloguna rastlamak mükemmel birşey

   • Alkan Öztürk

    Süpersin Azra. Aynen böyle. Şu ana kadar %5 ilerleyerek nelere ulaştın peki?

  • Raziye

   Haklısın Alkan bey. Benim sevgilimin de istediği tam olarak bu – mutluluk paylaşan kadın- ben onunla ilk tanıştığımda ona çok güzel enerji yansıttığım için benimle çıktı zaten bunun farkındayım ve ben kendimi mutlu edip bu mutluluğumu onunla paylaşırsam ilişkide vazgeçilmez olurum diye düşünüyorum. Yazın ve yazıdaki samimiyetin için çoookkk teşekkürler

   • Alkan Öztürk

    Bu farkındalığı kazanman beni çok mutlu etti. Umarım şu ana kadar müthiş değişimler yaşamışsındır. Mutluluklar:)

  • ECE

   Merhaba Alkan bey, yazılarınızı çok beğeniyorum. Bana da cevap verirseniz çok sevinirim. Ben üniversite 4. sınıf öğrencisiyim bu sene mezun oluyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum, en iyi yerde staj yaptım ama şu an çalışmıyorum diploma ile uğraşıyorum. grafik tasarım okuyorum, işsiz kalma korkusu beni korkutuyor. bölümümü seviyorum fakat elimden gelen çok şeyi yapsam bile kendimi daha çok geliştirmediğimi düşünüyorum ve 22 yaşındayım hep geç kalmışlık hissi oluyor 4 sene daha çok şey yapabilirdim diye kendime kızıyorum. ve bu durum beni çok mutsuz ediyor, yüzüm hiç gülmüyor. Ve hep okula odaklandığım için en güzel yaşlarımı hiç eğlenerek değil hep oflarayarak geçirmeninde mutsuzluğunu yaşıyorum. Hiç anı yaşayamıyorum. Tam sizin bu yazdıklarınızı uygulamaya koyuluyorum sonra bi geç kaldın artık kelimesi zihnime giriyor.

   • Alkan Öztürk

    Farkındalık kazanman hoşuma gitti Ece. Yaşadıklarının her biri sürecin bir parçası. Farkında olarak problemlere yaklaşırsan, istediğin hayatı yaratman an meselesi. Mutluluklar diliyorum.

  • Aleyna

   Gerçekten yazınız çok iyi geldi teşekkür ederim. Birini kendime bağlamak değil artık amacım kendimi daha hissetmek daha güçlü olmak. Gece saçma bi ilişkide arayış içindeydim çok güzel bi denk geliş oldu. Bir anda eteğimdeki taşlar döküldü rahatladım. Kimse için değil kendim için yapmaşıyım bunları. Gerisi zaten gelir

   • Alkan Öztürk

    Paylaşımın için teşekkür ederim Aleyna. Güzel bir farkındalık yaşamışsın 🙂 Başarılarının devamını diliyorum.

  • yaşayan ruh hastası

   merhaba alkan ben sevdiğim kişinin yanına gidince konuşamıyorum yani sanki konuşmayı unutuyorum kalp atışlarım hızlanıyo tuhaf oluyorum 🙁 ve etrafında onca kız varken neden bana yardım etsin ki?
   konuşmaya çalışıyorum bazen iyi cevap veriyo bazen kötü hatta tersleyip üfflüyo 🙁 nasıl yapabilirim yardım edermisin
   nasıl konuşabilirim

   • Alkan Öztürk

    İlk önce kendine olan güvenini arttırmalısın. Daha doğrusu sınırlarını belirlemelisin. Saygısız davranması hoşuna gitmiyorsa, ona göre davranmalısın. Diğer makalelerimi okuman tavsiye edilir.

  • buse

   ben yeni okudum yazınızı deneyeceğim. umarım işe yarar ben nedense erkeklere cinsellikle yaklaşıp o şekilde davranıyorum. bu sorun nasıl geçer

  • AZRA

   daha yasım kucuk lisedeyim napabilirim

  • shakhsoda

   Alkan haklisin ama bu cocuk anca aldatmak pesinde yani bana da dediki sen cidden sevilmeye layiksin

   • Alkan Öztürk

    Eh, tamam sen neden peşindesin? Adam cinsellik istiyor. Sen bunu karşılamak istemiyorsan, demek ki uyumlu değilsiniz.

  • shakhsoda

   Haklisin alkan ama bu bana soylediki aen cidden sevilmeye layiksin ben anca kizlari aldatiyorum ve seni safain seni sevemem Ne yapmaliyim

  • adsız

   ya bu kişi yakın bi arkadaşınken bi anda seni üzmekistemiyorum diyip gittiyse aylarca uğraşmana rağmen konuşmayı keşmişse ama tamamende gitmemişse konuşmaktan kaçıyosa ve suan belkide sana sinir olup seni sevmiyosa sürekli aynı şeyleri söylediğini söylüosa onuşmaya zorladığında ve en son kavganızda farklı bişey duymak istiyosunya ne hissettiğimibilmiyorum oldumu dediysen

  • Ayşenur

   Merhaba Alkan ben sana ilişki durumumu anlatmak istiyorum ama buraya yazamiyorum instagram dan mesaj atsam geri döner misin bana?

  • Tulay

   Alkan bey gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum ilgi duyduğum erkeği. Başlangıçta dikkatimi bile cekmezken biranda farketirdi kendini. Aramızda sadece bakışmalar vardı tek bir kelime konuşmaya ortam müsait değildi. Ama bakışlar sürekli izlenmek ilgili olduğunu düşündürdü bana. Sonra kendisinden emin olamayınca ihtiyatlı davrandım. Başka kızla çıktı 10gun içinde ayrıldı goya kızla bana ilgisini farkettiği için ayrilmis bunu kabullenemedigimden yüzüne ve yüzüne dahi bakmıyordum nerdeyse 8ay geçti sıkıldım artık o en sonunda hafiften konuşmaya başladı ama saçma sapan üstelik bide gayri ciddi kikirdamayla bende arada bişey olmamış gibi merhaba diyorum yine kikirdiyor. Göz göze gelmemeye vede bişey yokmuş normal davranmaya çalışıyorum o da kısmen öyle. Artık bu adamı silmek istiyorum ama kalbimde aciyor oluru yok bana bir yol gösterir misiniz davranışlarını nasıl degerlendiriyorsunuz.

   • Alkan Öztürk

    Net olmayan insandan uzak duracaksın. Bu kadar basit. Ne kadar kalbin acırsa acısın. O kalp acısı kısa sürer. Ama mutsuz bir ilişki yıllar sürer.

  • Katre

   İyi ki benimsin şöylesin böylesin diyen bir erkeğim vardı. Büyük bir kavga ettik ve sen de diğerleri gibisin, hepiniz kendinizi prenses sanıyorsunuz dedi o kavgada. Sonrası uzaklaşmak oldu. Ama ben bunu istemiyorum. Onun vazgeçilmezi olmak istiyorum. “not all women are like that” teorisini savunarak bir açıklama yaptımsa da yetmedi. Çünkü fark ettim ki onu bağlayamıyorsam eğer vazgeçilmez bir kadın falan değilim ben. Şu an tez yazmaya odaklanmam gerekiyor. Bugün yüzde beş ile başlıyorum Alkan. Teşekkürler!

   • Alkan Öztürk

    Vazgeçilmez bir kadın, bir erkeği bağlamak için ekstra bir çaba göstermek. Zorlayarak itmek yerine, rahat olarak kendine çekmen gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu bu makalede yazdığım Arete zihniyetidir.

  • Sena

   Merhaba,benim şuan 8 aylık bir ilişkim var ve ilk başlarda bana karşı çok ilgiliydi.Başımdan aşağı güller dökerdi.Herkes tarafından beğenilen bir erkek sevgilim.Böyle olunca durum,kıskançlıklar ve sorunlar başladı.Sürekli kızların bakması beni iyice delirttiği için sürekli buna kızmaya başladım.Önüne baak niye etrafa bakıyorsun.O kız sana neden bakıyor.Bu sefer güvensizlik başladı bende.Beni aldatıyor mu gibisinden.Sürekli bu konuşmaları ona yaptığım için artık sevgilimde isyanlarda ve mutlu olamıyoruz.
   kaç hafta oldu özledim dediğim halde buluşalım demiyor.Benim zorumla birşeyleri yapmasını istemedimden bende buluşalım demiyorum ama çok üzülüyorum.Ne yapmam gerekiyor??

   • Alkan Öztürk

    Zaten beğenirken, o adamın başka kızlar tarafından da ilgi gördüğünü biliyordun. Bir insanı değiştirmek için ilişki başlanmaz. O insanı öyle olduğundan dolayı sevdiğin için ilişki yaşanır. Bu kadar basit.

  • Bengisu

   Merhaba Alkan ben Bengisu. İlk önce yazdığın yazı için sana çok teşekkür ederim. İtiraf etmek gerekirse kendine olan güvenine hayran kaldım. Benim sorunum şuan ki sevgilim. Epilepsi hastası ve sürekli haklı çıkma konusunda problemleri var. Ve eski nişanlısı ile benden gizli bir kaç defa buluştuğunu öğrendim. Bu nedenle yalanını yakalamış oldum. Her zaman kartlarım açık oynadım ve duygularımı net bir şekilde belirttim. Rencide etmedim ve saygı konusuna çok özen gösteriyorum. Cinsel anlamda mükemmel olduğumuza da eminim. Ailesi destek vermezken yapacağı işlerde hem maddi hem manevi tek destekçisi de bendim. Fakat bunlara rağmen bana kaba davranabiliyor. Kaybetme korkusu olduğunu düşünmüyorum. Bunun için ne yapacağımı bilemiyorum. Lütfen benimle üstün bilgilerini paylaşır mısın? Şimdiden teşekkür ederim.

   • Alkan Öztürk

    Samimi bir cevap istiyorsan, danışmanlık seansına katılmanı öneririm. Orada daha net konuşabiliriz. Ama görünüşe bakılırsa, sınırlarını aşmasına çoktan izin vermişsin. Belki de sana karşı saygı hissetmiyor. Bunun üzerinde çalışmak lazım. Buraya tıklayarak benimle konuşabilirsin: https://alkan-seans.youcanbook.me

  • Neslihan beyribey

   Mrb yazınızı okudum ama şuan kafa olarak çok algılayamıyorum. Bi ilişkim var ama yeni tabi mutlu etmek ve benden asla vazgeçmesini istemiyorum gerçekten bilemiyorum. Yardım ederseniz sevinirim cvbınızı bekliyorum. Tam olarak benim ne yapmam gerek saygılar.

  • Nurcan

   Bana ulaşırmısınız çok önemli alkan bey

  • Derinn

   Bn birini seviyorum ama o baskasina asik ne yaaliyim

  • sude

   ben 15 yasındayım benim asık edici mesajlasma sistemine verecek param yok ogrenciyim ama boyle bırseye cok ihtiyacım var o mesajı ogrenmeye cok ihtiyacım var bana yardımcı olmanızı istiyorum lütfen

   • Alkan Öztürk

    Zamanında bir hocam söylemişti: eğer bir şeye sahip olmak için yeterli yatırım gücüne sahip değilsen, o şeye sahip olmanın zamanı gelmemiştir.

    Tabii ki kitabı ücretsiz gönderebilirim ama sitedeki ücretsiz yazılar işini görecek. Emin ol.

  • Mervenur

   Merhabalar.. Alman bey Ben birini çok seviyorum ve şuan konuşuyoruz ama yeni söz attı o nasıl bir yol izlemeliyim yardım edebilirmisiniz…

  • hatice

   benim durumum çok farklı hoşlandım kişi ile 1 ay konuştuk daha sonra istemediğini söyledi bende kararına saygı duyduğumu söyledim ama böyle bitmesini istemiyordum nasıl ilgisini çekebilirim

   • Alkan Öztürk

    Hatice gerçeği açıklıyorum. Durumun hiç farklı değil. Bu senaryo ile alakalı en az 10 farklı makale bulabilirsin 🙂 siteyi araştırmanı öneririm.

  • Cengiz

   Merhaba benn birini cok seviyorum hatta ona aşığım diyebilirim surekli onu dusunuyorum ama o baskasindan hoslaniyor ve baskasina asik olmasindan korkuyorum ne yapmaliyim beni istesin ve benimle olsun istiyorum

   • Alkan Öztürk

    Büyü falan yapamazsın ya. Karşıdaki da bir insan. Onun duygularını kontrol etmeye çalışmak, kötülüktür. Düşünsene, sen bu kızdan hoşlanıyorsun ama başka bir kız seni manipüle etmeye çalışıyor. Kendine aşık etmeye çalışıyor. Bu ne kadar çekici?

    Sen kendine odaklan kardeşim. Onu nasıl aşık ederim diyeceğine, nasıl daha ilgi çekici karizmatik bir erkek olabilirim dye sor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.