Bir gün birisiyle tanışıyorsun… İlk izlenimin gayet olumlu. Davranışlarıyla ve sana konuşmasıyla hoşuna gidiyor. Onu daha yakından tanımak istediğini hissediyorsun.

Öyle de oluyor.

Bir kaç kere buluştuktan sonra aranızda bir yakınlaşma oluyor. Hem duygusal hem de cinsel bir yakınlaşma…

Her şey on numara başladı derken, sana bir şey söylüyor:

“Ben bu ilişkiye başlayamayacağım.” olarak özetleyebileceğin karışık bir cümle kuruyor. O kadar harika başlamışken, bu adam neden böyle bir şey söyledi ki şimdi?

Sonra aranıza bir ayrılık giriyor.

Durumu anlamaya çalışıyorsun ve arkadaşlarına da danışıyorsun. Hiçbir anlam veremediğin bir şekilde ortadan kayboluyor.

Sonra…

Aradan bir müddet sonra, ondan bir mesaj alıyorsun: “Seni tekrar görmek istiyorum. Pişmanım…” tadında bir mesaj…

Cevap vermek istemiyorsun çünkü ona inanılmaz kızgınsın. Onu görmezden gelmeye çalışsan da ısrarları sonucunda buluşuyorsunuz.

Ona inanıyorsun…

Pişman olduğunu gözlerinden anlıyorsun.

Aranızda güzel şeyler tekrar başlayacak derken, ortadan yine kayboluyor… Bu sefer benzer ve ya bambaşka bir bahaneyle kayboluyor.

Aaah Ah…

Yukarıda bahsettiğim senaryo maalesef bir çok kadının hayatında defalarca tekrar ediyor. Yani erkeğin sadece 1 defa geri dönüşünden bahsetmiyorum.

Defalarca geri dönmek isteyen ve sevdiği için onu kabul eden kadınların yaşadıkları…

Belki sen de geçmişte böyle bir durum yaşadın ya da hayatının şu döneminde benzer bir süreçten geçiyorsun.

Seninle tek bir fikrimi paylaşacağım:

Ne kadar güzel zamanlar yaşamış olursanız olun, bir erkek yukarıdaki gibi dengesizlik gösteriyorsa, UZAK DUR.

Uzak dur diyorum çünkü bu davranış, gelişimini tamamlamadığı ve karakterinin oturmadığı anlamına geliyor.

Öyle görünmüyor olsa da, kendi içinde tamamlayamadığı eksikleri var.

Kısaca:

Bu adam seni HİÇBİR şekilde mutlu ETMEYECEK.

Biliyorum, güzel zamanlar geçirmişken bu şekilde keskin bir çizgi koymak bazen zor gelebiliyor. Ona inanmak istiyorsun çünkü aklındaki gelecek senaryolarınız inanılmaz mutluluk verici.

Ama düşüncelerle, gerçek hayat genelde farklı olur. Bu senaryoda da gerçek olacak tek bir gelecek var: Senin mutsuzluğun.

Mutlu bir ilişki sürmek, ne yazık ki tamamen tek tarafın yürütebileceği bir şey değil. Bu konuda bana katıldığını düşünüyorum.

Ve karşındaki erkek de kendi tanımıyorsa, yapacak bir şey yok. İçinde tamamlayamadığı sorunları var. Yapabileceğin en mantıklı hareket şu:

Bir kere “Yapamayacağım.” tadında bir cümle duyduğunda, anında uzaklaşmanı öneririm. İsterse defalarca pişman olsun. Ondan uzak dur. Aynı senaryonun tekrar etmeyeceğine %100 inansan da, uzak dur.

Düşüncelerin olumlu yorumlamaya çalışacaktır. Ama yaşayacağın gerçek, düşüncelerinle aynı olmayabilir (yüksek ihtimalle).

Düşüncelerini yorum yaparak benimle paylaş! Belki geçmişinde benzer bir durum yaşadıysan, diğer insanlar da deneyiminden faydalansın 🙂


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  14 replies to "Birden Ortadan Kaydoldu! Neredeye Gitti Bu Adam?!"

  • serap

   Evet çok haklısın benzer durumu bende yaşadım hemde birkaç kez ve her gidişinde kendimi suçladım yetiştiriliş tarzından olmalı erkek giderse her zaman kadın suçludur. İyi ama neden erkek kadını elinde tutmak için çaba göstermez..

   • Alkan Öztürk

    Yeteri kadar ilgilenmiyordur? Ya da ciddi bir ilişkiye hazır değildir. Ya da gönül eğlendirmek istiyordur. Bu sorunun bir çok cevabı olabilir. Ama sebebe bakmaktansa, durumun kendisine bakalım. Ortada, değer göstermeyen bir erkek var. Değersiz hissettirilmiş bir kadın var. Adamı değiştirmeye çalışmaktansa yoluna devam etmek gerek. Ve “hazır olan” bir erkekle denemek gerekir.

  • Diva

   Aynısı tıpkısı oldu işte Alkan bey. Senaryo birebir. Olgun ve kararlı taraf ben olduğum için tamamen uzak durdum. Doğru yoldaymışım. sevindim.

   • Alkan Öztürk

    Kesinlikle doğru yoldasın canım 🙂

  • Esra

   Hep yaşadığım durum.neredeyse her ilişkim er kişinin “lütfen seni mutlu etmem için bana bir şans ver…” ikna çabaları sonucu başlayıp tam artık evet biz sevgiliyiz dediğim anda adamın arazi olmasıyla son buluyor.bu cidden özgüven zedeleyen bir durum, hatta acaba gerçekten ‘hoş ama boş bir kadın mıyım’ diye düşündüğüm bile oldu. Yoksa baştan o kadar etkilenip peşimden koşan adamın beni tanıdıkça uzaklaşmasını başka nasıl aciklayabilirim ki 🙁

   • Alkan Öztürk

    Bu durumun senin kişiliğinle hiçbir alakası yok Esra. Yaptığın ufak tefek hatalar var sadece. Kişinin niyetini hızlı bir şekilde anlamak gerek. Bunu bir çok kadın yapmadığı için sonunda böyle durumlarla karşılaşıyorlar.

  • balım

   sizinle sohbet edebilir miyiz ?sanal yada reel fark etmez belki deneyimlerim dicem artık:) yazılarınıza etki eder yada farklı bakış açıları sağlar.

   bye.

   • Alkan Öztürk

    Selamlar Alev 🙂 (Umarım doğru ismindir). Görüşmeleri genelde eğitimlere katılanlarla yapıyorum. Mailleşebiliriz ama 🙂

  • Ayse

   1 kişiyle yaşadım onu. İlk buluşma günü ortadan kayboldu 1 hafta yoktu. Ortaya çıktığında babasını bahane etti özürler diledi tekrarı olmayacak dedi , affettim. Bikaç hafta sonra tekrar aynı şeyi yaptı. Buluşma günü öncesi ortadan kayboldu.. Bende tüm iletişimi kestim bana ulaşmamasını sağladım. Farklı numaradan bana ulaştı daha sonra.Onunla çok sert bi dille daha sonra konuştum. Yaklaşık 6 aydır hemen hemen hergün mesaj atıp buluşmak istediğini kendini affettirmeyi istiyor. Mümkün olmadığını güvenmediğimi söylediğim halde ısrar ediyor. Bende ona bir tarih verip ortadan kaybolmayı düşünüyorum , belki ozaman me hissettiğimi anlar

   • Alkan Öztürk

    Cezalandırma oyunlarına girmemeni öneririm. Sadık ve güvenilir olmadığını anladın.

    Kendine yapacağın en büyük yanlış olacaktır. Eline hiçbir şey geçmez. Yoluna böylece devam et..

  • Enigma

   33 yaşında ilk defa karşılaştığım durum..Ortak bir arkadaş sayesinde karşılaştık 1 ay önce ve güzel bir gündü ertesi gün instagramdan ekleyip 1 hafta boyunca ne kadar etkilendiginden bahsetti ve iknaya uğraştı buluştuk konuştuk çok heyecanlı gözüküyordu ve gözlerini gözlerimden ayırmadı çok güzel bir gündü ve 1 aydir görüşüyorduk,yakınlaştık vs… ilgili ve kiskanctı. Durduk yere 3 gündür çok uzak ve soğuk davranmaya başlayınca ben de “mesafe koymaya karar verdin anlaşılan, peki” diye mesaj attım. O da “normal muhabbet ediyoruz iste dedi,daha ötesine gitmek istemiyorum,bu şekilde iyi işte ” dedi.. Takılalim, bana bulaşma diyor bence dengesiz..
   Ben de çok umursuyormuş gibi olmasın diye , anlıyorum muhabbet iyiyse arkadaş kalırız ok dedim.. bukadar…
   Silmedik ikimiz de sosyal medya hesaplarından birvirimizi bu doğru mu bilmiyorum…
   Ne oluyor onu da anlamadım 🙁

   • Alkan Öztürk

    En son yazdığım yazıyı okumanı öneririm: Geri Vites Erkek

    İlişkinin duruma ve senin hedefine göre ne yapman gerektiği değişir.

  • Defne

   Peki tartişma sırasında seni istemiyorum diyip giden, bi süre aramayıp sonra geri dönmek isteyen de aynı mı sence ?

   • Alkan Öztürk

    Kesinlikle öyle. “Geri Vites Erkek” adlı yazımı okumanı öneririm Defne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.