Zaman zaman aldığım mailler arasında tekrar eden bir konu var. Erkek arkadaşından ayrılmış, fakat onu unutamıyor. Tekrar onunla birlikte olmak istiyor.

Bana kısaca diyor ki: “Onun ilgisini tekrar nasıl kazanabilirim?”.

Daha önce ayrılıklara bakış açımı yazmıştım. Okumadıysan mutlaka geri dönüş yapıp o yazıları okumanı öneriyorum.

Bir şey itiraf edeyim. Biraz komik olacak ama yazarken aklıma geldi…

Bundan yıllar önce (daha lisedeyken), geçirdiğim bir ayrılık sonrasında ben de o kişinin tekrar ilgisini çekmek için internette araştırmalar yaptım. O zamanlar direkt yazabileceğim bir kişilik (benim gibi) yoktu. Ya da en azından ben bulamamıştım. Fakat forumlar vardı (yazarken kahkahalar içindeyim). Evet yalan yok… Ben de benzer bir soruyu o foruma yazmıştım.

Neyse konumuz şimdi benim özel hayatım değil. Arada bir bahsetmeyi severim, biliyorsun. Ama şimdilik sana dönelim.

Bir Erkeğin İlgisini Tekrar Kazanabilir misin?

Gerçekten zor bir soru ama imkansız değil.

Evet.

Yani cevabı EVET. Bir erkeğin ilgisini tekrar kazanabilirsin. Fakat iki şeye ihtiyacın var:

Birincisi: Analiz becerisi.

İkincisi: Zaman.

Bu ikiliyi nasıl kullanacağına gelmeden önce, başka bir soruya cevap vermem gerekiyor.

Eskiyi Tekrar Bugüne Taşımak Ne Kadar Doğru?

Bir kere bu durumdan geçen herhangi bir insan, benim dediklerimi anlamak ve kabul etmek istemeyecektir. Eskiyi bugüne kadar taşımak yapılabilecek EN BÜYÜK hatadır. Bu benim için böyle.

Yüksek değerli bir kadın, hayatını zaten sonuna kadar sevdiği için eskiyi tekrar bugüne getirmek istemeyecektir. Yani istemekten ziyade, ihtiyaç duymayacaktır.

Her zaman söylüyorum: Senin ilk önce mutlu olduğun ve sonuna kadar eğlendiğin bir hayatın olmalı. Daha sonra biriyle ilişkiye başladığında, o aşk en uç zirvelerde yaşanır.

Yani bana soracak olursan, onu hayatına tekrardan getirmeye çalışmaktansa, “Hayatımı nasıl canlandırabilirim?” sorusuna proaktif bir şekilde cevap bulman daha doğru olur.

Neyse, fikrimi aldın. Şimdi az önce bahsettiğim ikiliyi nasıl kullanacağından sana bahsedeceğim. Formül çok basit:

İlk önce ilişkin süresince yanlışlarını analiz edeceksin. Bunu yaparken olabildiğince yapıcı olman gerekiyor. İkinizi de iyi tanıyan arkadaşlarınıza sor. Onlar ne düşünüyor? Sende yanlış buldukları nedir?

Daha sonra hayatını analiz edeceksin.

“Hayatımdan HER ANLAMDA mutlu olmam için, şu anda eksik bulduğun şeyler nedir?” sorusuna cevap ver.

İşte ikilinin Zaman kısmı şimdi devreye giriyor. Hayatını en uç seviyelerde yaşamak için zamanla çalış. Eksik olanları yerine getir. Kendini geliştir. Hayatını geliştir.

Zaman diyorum çünkü yukarıda bahsettiklerim uzun bir zamanını alacak. Bundan şüphe yok.

Buraya kadar geldiysen artık son bir adımın kaldı:

O adamın karşısına çık.

Aranızdaki farkı görünce zaten şaşıracaksın.

NOT: Bu yazı boyunca bahsettiğim formül %100 işe yarıyor. Eğer işe yaramazsa adımı bile değiştirebilirim. Ancak bir çok insan değişimden geçemediği için bu formülün etkilerini yaşama şansını hiç bulamayacak. Çok şükür, ben zamanında etkilerini görmüştüm. Gören arkadaşlarım da oldu.

Fakat herkes yapamayacak. Yıllarını, kendini ve hayatını geliştirmeye tamamen adamadığın ve sabırlı olmadığın müddetçe, o erkek hayatına tekrar gelmez.

Tabii sadece başka bir kadın bulamayacak kadar muhtaç bir erkek değilse.

NOT 2: Bu kadar sert olduğum için kusura bakma. Konu özellik eski sevgili yüzünden üzülen insanlara gelince, parmaklarıma hakim olamıyorum ve yazdıkça yazıyorum.

Aşağıdaki yorum kısmına bir şeyler yazarak, bana cevap verir misin? 🙂


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  12 replies to "Eski Sevgilinin İlgisini Nasıl Geri Kazanacaksın?"

  • Ceyda

   Evet çok haklısınız benim de hayatıma yön verirseniz çok sevinirim

   • Alkan Öztürk

    Bu blogta yazdıklarımı hayatınıza uyarladığınızda, ben yön vermeme gerek kalmayacak. Siz içten içe kendi yönünüzü zaten belirliyorsunuz. Bu yorumu yapmanız dahi bir başlangıç

  • Pembiş

   Adı üzerinde eski artık o eski tat eski heves kalmaz ki itici bir durum riske girip yeni başlangıç yapmak zor olmamalı eskici dükkanı olmaya gerek yok

   • Alkan Öztürk

    Bu da güzel bir bakış açısı 🙂 Bazı insanlar eski sevgiliyi unutamıyorlar. Böylelikle tekrar birlikte olmanın yollarına bakıyorlar. Fakat tabii en mantıklısı geleceğe odaklanmak. Bazen duygular, mantıktan daha güçlü olabiliyor.

  • Yasemin

   Alkan bey iliskilerde hep basarisiz oluyorum nerde problem anlamadim

   • Alkan Öztürk

    Yasemin Hanım, alkan (et) askakademi.com adresine bir mail atın. Detayları oradan konuşalım 🙂

  • Sinem

   Alkan bey daha önce de e-mail yoluyla videolarınızı takip ettim…Açıkçası ilk etapta acabalarım vardı…Ama şuan hayatımda bir mucize etkisi yarattınız diyebilirim.Devamını bekliyoruz..Teşekkürler,emeğinize sağlık

   • Alkan Öztürk

    Umarım daha da güzel gelişmelerle karşılaşırız Sinem 🙂 Haberlerini bekliyorum.

  • Petunia

   Benim buradan anladığım hayatında tam olarak mutlu olmak için gerekenleri yapınca zaten o kişinin karşısına çıkınca aslında gerçekten onu istemediğini fark ediceksin,aradaki farkı göreceksin vb çünkü kendi hayatından yeterince tatmin oluyor olucaksın.Bu açıdan bakınca aslında karşı taraf tekrardan dönmüş olmuyor bence,bu süreç sonuçta yıllarını da alabilir.Aradan geçen zaman sonucu karşı taraf için zaten bir anlam ifade etmiyor olursun karşısına çıkmanın onun için bir önemi olur mu? yüksek ihtimal hayatında başkası var olucak ve tekrar ilgisini çekemeyeceksin aslında.

   • Alkan Öztürk

    Dediklerini doğruluk payı var. Olaya bu açından yaklaşmamın sebebi de şu: İnsanlar ilk önce kendilerinden başlamalı. Biri seni istemiyorsa, zaten yapabilecek hiçbir şey yok. Tek yapabileceğin şey, kendini değerlendirmek.

  • Ponç

   Yorumlarınız çok güzel fakat ya aradan çok uzun zaman geçmişse ve bu iki insan zaten başkalaşmışsa? Demek istediğim şu aradan seneler geçince karşısına dikilmek onursuzluk olarak geliyorsa? Benim 7 senelik bir hikayem var. Bambaşka insanlarız. Fakat 7 senenin sonunda hala aynı insanı sevdiğimi ve özlediğimi görüyorum. Ara sıra karşılaşsakta karşısına çıkmak onur kırıcı geliyor artık. Dikkat çekmek istememizin ve bu yazıyı okumamızın sebebi de karşılıklı adım atmak. Bunu sağlayabilecek bir formülünüz var mı?

   • Alkan Öztürk

    Bu tip özel sorulara birebir yardımcı olabilirim sadece. Sorduğun soruya uzun bir yazıyla cevap verebilirim 🙂 Ona da bu yorum kısmında yer yetmez maalesef. Başvuru formunu doldurmanı öneririm. Böylelikle birebir konuşabiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.