O kadar heyecanlısın ki… Uzun zamandır konuştuğun biriyle bugün buluşacaksınız!

Hazırlıklarını yaptın:

 • Saçların tamamdır.
 • Üzerindeki kıyafetler olabildiğince çekici.
 • Yüzündeki küçük sivilceleri kapatmak için yapabileceğin en iyisini yaptın.
 • Öpüşmeniz durumunda yanında nane şekerin bile hazır.

Buluşma noktasına doğru gidiyorsun. İkinizin ortak karar verdiği, hoş bir restoranda buluşacaksınız. Adımların buluşma noktasına yaklaştıkça, vücudunda hissettiğin heyecan artıyor.

“Acaba her şey yolunda gidecek mi?”

“Ya beni beğenmezse?”

“Ya sakarlık yaparsam ve masadaki bardağı düşürürsem?”

Sorular da sorular… Aklından çıkmak bilmiyor ve nedense, ona yaklaştığını hissettikçe, daha da karışık bir hal alıyorlar. Fakat en nihayetinde olan oluyor: BULUŞUYORSUNUZ.

Karşılıklı oturuyorsunuz ve ikiniz de “en kibar halinizle” önünüzdeki yemeği yiyorsunuz. O kadar kibarsın ki, önündeki yemeği tamamen bitirmiyorsun. “Ne kadar açmış.” düşüncesine kapılmasın diye elinden geleni yapıyorsun.

Birbirinize sorduğunuz sorularla, randevu bildiğin röportaja dönüşüyor. Masalarda karşılıklı olduğunuz için, uzak duruyorsunuz. Sana işinden gücünden bahsediyor. Hobilerini soruyorsun, onu da söylüyor.

Garip bir sohbetle buluşmanızı bitiriyorsunuz. İçinde garip bir his var. Her şey sanki robotik bir şekilde gerçekleşmiş ve aranızda bir bağ kuramamışsınız.

Vakit kaybı yaşamışsın sanki…

Şunu anlamıyorum: Birbirinden hoşlanan ve tanımak isteyen iki kişi, NEDEN BU KADAR ZAHMETE GİRİYOR? Neden sinema gibi, kafe gibi, restoran gibi mekanlarda buluşup, kendilerini bu garip pozisyona düşürüyorlar?

Randevu dediğin şey, iki kişinin birlikte vakit geçirdiği bir buluşmadan farklı değildir.

Sen randevuları büyütüp, ÖZEL bir aktivite haline getirirsen, olmasını istemediğin bir çok gariplik ile karşılaşabilirsin. Yani en azından bu garipliğin şansını arttıracaksın.

Bundan sonra hoşlandığın biriyle randevuya çıkmaya karar verdiğinde, “Sadece buluşuyoruz.” düşüncesiyle hareket etmeni öneririm. Böyle yaptığında neler olacak?

 • Gerçek SEN’i, ona daha rahat göstereceksin.
 • O yanında daha rahat bir hal alacak ve kendini sana açacak.
 • İnsanlar rahat oldukları insanlarla görüşmeyi severler. Senin yanında rahatlarsa, ilişkiye daha sağlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Bunlar avantajların sadece bir kaç tanesi. Emin ol, DAHA ÇOK SAYABİLİRİM. Şunu gerçekten unutma: Randevuların amacı, iki kişinin birbirine uyumlu olmadıklarını anlamaktır.

Bu uyumu anlamak için de, sıkıcı sorular sormaktansa, DENEYİMLER yaşamalısınız. Karakterinizi, yaşam tarzınızı anlatacak etkinlikler yapmalısınız. Bu yüzden yemek, kafe ya da sinema işe yaramaz.

Sana Sorum:

En son yaşadığın ve garip bir randevunu yorum kısmında anlatır mısın?


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  2 replies to "Etkili Bir Randevunun Doğru Mentalitesi"

  • Ismail

   Randevuların amacı, iki kişinin birbirine uyumlu olup olmadıklarını anlamaktır.Doğru anlamışmiyim?

   • Alkan Öztürk

    En geniş çerçeveden bakacak olursak, evet. Başka ne için hoşlandığın bir insanla buluşasın ki?

Leave a Reply

Your email address will not be published.