Bu yazı diğerlerinden farklı olacak.

Aldığım sorulardan birine içimden geldiği gibi cevap vereceğim.

Şimdilik soruyu seninle paylaşıp cevabımı net bir şekilde yazmak istiyorum. Başlayalım:

“Birlikte geçirdiğimiz bir iki görüşmeden sonra ben oldukça etkilendim ama duygularını merak ederek bir hata yaptım.

‘Biz neyiz’ demedim ama buna benzer bir konuşmaya girdim. Aramızda gerginlik oluşmadı ama ister istemez aceleci olduğumu düşündü. Acele davranmak değil niyetim ama gittiğimiz yolu bilmek istemiştim.

Şimdi bunu nasıl avantaja çevirebilirim? Sıkmadan nasıl hayatına dahil olabilirim?”

Eveet…

Sorunun tamamını paylaştım.

Adım gibi eminim: Bu durumu bir çok kadın yaşıyor! (Erkeklerin de aynı durumu yaşadığını biliyorum ama konumuz bu değil)

Çok etkilendiğin bir adam var…

Bir kaç kere görüştünüz…

Geçirdiğiniz vakit inanılmaz güzel… Resmen ruhuna dokunuyor.

Eh doğal olarak daha fazla yakınlık bekliyorsun.

Belki fiziksel olarak yakınlaştınız ama ondan hala net bir adım göremiyorsun.

Bu durumda seni nasıl gördüğünü merak etmen gayet doğal.

Ama bu güzel gidişatı “berbat” hale sokacak bir inanç sistemi var… İşte bugün bundan bahsedeceğim.

Dikkat: Kendini Kandırma!

Başlık biraz şok edici olabilir.

“Ne diyecek acaba?” diye kendine sormuş olabilirsin. Öyleyse iyi!

Merak iyidir. Özellikle yazdıklarımı merak etmen güzel :))

Neyse neyse, lafı uzatmıyorum.

Bazen hayatımızda olan şeyleri yok gibi düşünürüz. Olmasını dileriz.

Halbuki o şeylerin çoğu hayatımızda vardır. Bahsettiklerim mutluluk gibi istekler…

Ya da sorudaki senaryoyu anlatayım. Daha iyi anlayacaksın.

Soruyu soran kişi, hoşlandığı adamla zaten bir kaç kere buluşmuş. Eminim ki buluşmalardan kendisi nasıl zevk almışsa, karşısındaki erkek de o kadar zevk almıştır.

İnsan istemediği biriyle öyle 2-3 kere buluşmak istemez (Ancak tamamen boş bir insan olması gerekiyor ki zaman öldürmek için anlamsızca bunu yapsın).

Soru “Onun hayatına nasıl dahil olabilirim?” sorusu… Ama şöyle düşün:

Seninle bir kaç kere buluşan birinin ZATEN HAYATINDASIN. (Tekrar tekrar oku)

Eminim ki “Hafta sonu bir kahve içelim” desen, o sana uygun olduğu taktirde “Evet.” diyecektir.

Yanılıyor muyum?

Hiç sanmıyorum.

Seni hayatına dahil etmek istemeyen biri zaten buluşmak da istemeyecektir.

Peki bunda yanılıyor muyum?

Kesinlikle hayır.

Yukarıda söylediğim gibi: İnsanın sadece kötü bir çıkarı varsa, istemediği insanları hayatına dahil edebilir. Ta ki amaçlığı çıkarı elde edene kadar.

Yani erkeğin amacı sadece farz edelim sadece “yatmaksa”, bunu bir kaç işaretle zaten gösteriyor. Ciddi bir şey istemediğini gördüğünde, ilişkiyi sonlandırabilirsin.

Her şey senin elinde.

Elinde Olanı İmkansızlaştırma

Kendi kafanda bazı şeyleri imkansızlaştırırsan, elinde olanları kaybedersin.

İmkansızlaştırma kelimesi biraz abartılı olmuş olabilir ama dediğimi anladığından eminim. Adam seninle buluşuyorsa düşünmen gereken “Onun hayatına nasıl dahil olabilirim?” değil…

Düşünmen gereken basit: “Hayatıma uygun bir adam olduğunu en hızlı şekilde nasıl anlarım?”

Neden bu soruyu soruyorum?

Şunu kabullenmek lazım: Bir kaç kere buluştuğun bir adam seni etkilemiş olabilir. O da senden etkilenmiş olabilir.

Ama uzun dönemli bir ilişkideki uyumlu olacağınızı kesinlikle bilemezsin. Bu yüzden ilk önce zamana ihtiyacın var.

Belki ondan da önemlisi, tanıma becerilerine sahip olman gerekiyor. İlişki dinamiklerini iyi kavramış olman gerekiyor.

Unutma: Akışına bırakılan şeylerin yönü RASTGELE ilerler. Olumlu olabilir.

Ama olumsuz da bitebilir!

Bazen hiç istemediğimiz ve bizi yıpratan yönlere gidebilir.

Eminim ki mutluluğu ararken mutsuzluğun içinde tutsak olmak istemezsin.

Bu yüzden işini olduğundan fazla zorlaştırma. Zaten o adamın hayatındasın. Fakat doğru adamla birlikte olduğunu nasıl anlayabilirsin?

Önemli olan bu.

Düşüncelerini benimle paylaşmak istiyorsan, aşağıdaki yorum kısmına istediklerini yazabilirsin 🙂


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu.Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  309 replies to "Onun Hayatına Nasıl Dahil Olacaksın?"

  • Başak

   Güzel bir yazı olmuş yine,teşekkürler.Bana göre yanındayken kendini rahat hissediyorsan,bazen bakışlarla bile anlaşabiliyorsan,arada tartışmalar vs olsa da genelinde mutluluk varsa huzur varsa karşındaki kişinin doğru kişi olma ihtimali var.Ama tabii ki beşer şaşar demişler 🙂 sevgiler…

   • Alkan Öztürk

    Yorumun için teşekkür ederim Başak 🙂 Dediklerine katılıyorum. Bütün yazdıklarımın özet hali diyebilirim 😉

    • Beril

     Alkan Bey, benim de yaklaşık 3 yıldır tanıdığım biri var. İlk tanıştığımız andan itibaren bi çekim vardı. Fakat çok Farklı dünya görüşlerine sahibiz ve karşımdaki kişi bunu çok büyük bi engel olarak gördüğü için aramızda hiçbi şey olamadı. Ama aralıklarla yazmaya devam etti, flört etmeye devam ettik. Sevgilisi oldu o zamanlar da yazdı. Görüşmeyi kestim, 1 yılı geçti yine yazdı. Tekrar konuşmaya başladık, yine başta aşırı flörtözken birden bire istenmediğimi hissettirmeye başladı. Bi gelip bi gidiyor gibi. Geldiğinde görüşmek istiyor, her şey çok güzel oluyor. Akşamında bambaşka oluyor. Benden çok hoşlandığını beni çok güzel bulduğunu söylüyor ama başka kadınlarla konuşup buluşuyor örneğin. Olamayacağımızı ima ediyor sürekli. Ne yapacağımı bilmiyorum…

     • Alkan Öztürk

      Merhabalar Beril Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

   • Gamze

    Alkan bey yaziniza bayıldım tadi damagimda kaldı diyebilirim çünkü buna benzer bir durumla karşı karşıyayım görüştüğüm biri var aynı zamanda ailecek de tanışıyoruz ben görüşmek istediğimde görüşüyor yazdığımda anında cvp veriyor ama kendisi nadir görüşelim diyor bir konuşmamızda direk hoşlandığımı söyledim onun etkisi de olabilir ama artık kendimi çektim onun yazmasını bekliyorum doğru mu yapıyorum acaba ?

    • Alkan Öztürk

     Çok üstüne düşmemek kesinlikle doğru bir yaklaşım. Ama insanlar şunu kaçırıyor: Taktik diye kendini geri çekersen olmaz. Hayatının yoğun olduğundan dolayı üstüne düşmediğini hissettirmen lazım.

     Yani hayatını yoğunlaştır ki otomatikman üstüne düşme 😉

   • Özge

    Çok güzel bi yazı olmuş elinize sağlık. Ama bence doğru kişi kavramının kişiye göre tanımına bakmak lazım. Kimine göre doğru kişi sadece evlenebileceği kişi iken , kimine göre kaliteli zaman geçirdiği, yanında mutlu olduğu, huzurlu ve güvenli olduğu insandır. Kimine göre de kendi hayatını olumlu yönde yönlendiren her zaman yanında olabilecek kişidir. Öncelikle bir ilişkiye başlarken ben karşımdaki kişiden ne bekliyorum diye kendimize sormak gerekir iki taraf da başlangıçta ilişkiden beklentilerini ortaya dökerse iki tarafta karşılıklı güzel bi ilişki yaşayabilir. Sonuçta bi taraf bu ilişkiyi çok fazla sürdüremeyecekse geleceğe dair farklı planları varsa bunu karşısındaki insana en uygun zamanda yani başlangıçta söylerse ilişki sonlandığında beklenmedik bir durumla karşılaşmadığı için ani bir düşüş yaşamaz. Yani bence yanlış bir insanla evlenip bir sene içinde ayrılmaktansa doğru kişinin evlenmeden de yanımızda yer almasına geçen belki iki senenin mutlu, huzurlu geçmesi daha sağlıklı.

    • Alkan Öztürk

     Paylaşımın için teşekkür ederim 🙂 Diğer arkadaşlar da umarım yazdıklarından ders çıkarır.

     • Cigdem

      Alkan bey bnm sorum çok başka merak çok başka nasıl sizinle özel bi konuşma yapabilirim

      • Alkan Öztürk

       Merhabalar Çiğdem Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

     • Duygu

      Yazı için çok teşekkürler 🙂

     • Duru

      Merhaba Bi ilişkim vardı 3 yıl sürdü snra ara vermek isteyince bnde bitirdim, 4ay hiç iletişime geçmedim taki o yazana kadar ve bna arkadaş olmayı teklif etti ciddi Bi ilişki düşünmediğini ve evlenmiceğini belirtti bnde byle bir arkadaşlık yapamıcagımı bidaha yazmaması söyleyerek oda ne yaparsan yap merak etme bidaha yazmm dedi bu durumda ne yapmalıyım şok oldum sanki hiç bişey olmamış gibiydi

      • Alkan Öztürk

       Sadece cinsellik bazlı bir ilişki istediğini umuyorum. Bir kaç ay sonra kendisi gelmesi ve arkadaş olarak devam etmek istediğini söylemesi bunu hissettirdi. Eğer böyle bir ilişki istemiyorsan, yapacağın belli. Hayatına onsuz devam etmek.

  • Serap

   Yine muhteşem bir yazı Alkan ellerine sağlık.. Evet tüm kadınların yaşadığından eminim bu durumu bende yaşadım hemde birkaç kez ve haklısın sadece o adamın hayatına nasıl dahil olabilirime odaklanıp Gerçekten birbirimize uygunmuyuz hiç önemsemiyor ve sonuçta üzülüyoruz çoğu kez.. Ama bundan sonra neye odaklanmam gerektiğini öğrendim çok teşekkür ederim bu farkındalık için seviliyorsun Alkan Öztürk hemde çok

   • Alkan Öztürk

    Teşekkür ederim Serap 🙂 Kesinlikle öyle. İnsanlar yanlış şeylere odaklanıyor. Halbuki düşünmeleri gereken ÇOK DAHA önemli konular var. Uygunluk gibi 😉

  • Berna

   Merhaba alkan bey öncelikle memnun oldum tanıştığımıza ilk defa bu tarz bir girişimde bulunuyorum ilişkiler noktasında.az önceki yazınızda bahsettiğiniz gibi sadece üç defa görüştüğüm ve belli bir yakınlık kurduğum bir insan var.ilk görüşme son derece olumluydu.ikimiz de etkilendik birbirimizden.ardindan tekrar görüşmek istedik.fakat problem şu ki bu arkadaş sadece yanında olduğum süre içerisinde ilgili.telefon mesaj ve arama konusunda pek ilgili değil.anlamaya çalışıyorum bu insani.acikçasi samimi gelmemeye başladi.ilgisizliginden dolayı ufak tartışmalarımız oldu.bunun sadece benim kuruntularımdan kaynaklı olduğunu söyledi tartışmaktan ve konuşmaktan uzak bir yaklaşımla.biraz yaşamından bahsedecek olursam yalnız yaşayan belli bir işi olmayan gezici bir insan bir yanım hayatımda olmasını çok isterken (yan yana geçirdiğimiz güzel anlardan kaynakli) diğer yanım uzak durmami söylüyor.yazinizda okudum dediğiniz gibi herşeyden önce huzur veren bir ilişkiyi tercih etmeliyiz.ben yanındayken huzurlu uzağindayken huzursuz olduğum bir ilişkiyi nasıl yürütebilirim

   • Alkan Öztürk

    Zor bir soru 🙂 Aslında bu durumu bile kurtarmanın yolu var. Fakat maalesef bu süreç sanıldığından daha çok. İlk önce kendi içindeki engelleyici inançları ortadan kaldırmak lazım. Detaylı açıklama maalesef yapamam 🙂

    • Gökçe

     Merhaba Alkan Bey
     Neden detaylı açıklama yapamıyorsunuz bu çok önemli bir nokta bence birçoğumuz için. Bu durumu kurtarmanın yolu nedir sizce

     • Alkan Öztürk

      Durum seninle alakalı. Uzaktayken huzursuz oluyorsan, ona değil, kendine bakman gerekiyor.

      30 sene önce telefonlar yoktu. Telefon, ilişki için bu kadar kritik olmamalı. Sevgiler.

      • Ezgi

       Mrb Alkan Bey, sık görüşemediğimiz için bence telefon ve mesajlar çok önemli, beraberken çok ilgili olan adam uzaklaşınca ilgisiz ben ona bin tane aşkım derken o msjlarda da tlfda da demiyo bı durım beni geeçekten çok üzüyo ne yapmam lazım

      • Alkan Öztürk

       Aşık Edici Mesajlaşma programına mutlaka katıl: https://www.alkanozturk.com/vsl-aem/

    • Alkan ozturk

     Mrb alkan bey öncelikle çok teşekkür ederim engin bilgilerinizi benimle ve diğer hem cinslerimle paylaştığıniz icin ilk defa boyle bisey yapıyorum ama iyki yapmisim ve sizi tanıma fırsatın oldu bu durumdan çok memnunum her gün mailimi kontrol ediyor ve her yazınızı dikkatle okuyorum şuan hayatımda kimse yok maalesef alamiyorum karsimdaki erkeklere karşı bi güvensizlik var o sebepten kimseyle de tanismiyorum aslında bundan da rahatsız lık duyuyorum sonuçta yas geçiyor gerçekten tabiri caizse adam gibi biriyle huzur lu bir yuva kurmak ve hayat arkadaşım olsun istiyorum karşıma çıkanlarda genelde benden yaşça küçük kişiler oluyor bu yüzden degerlendiremiyorum korkuyorum ilerde sorun olacağını ve ailelerin istemeyecegini düşünüyorum bana bu konuda onerileriniz varsa çok memnun olurum kusura bakmayın rahat siz ettim kendi sorunlarimla sizi iyi aksamlar

    • tuğçe

     bana da yardım edebilirmisiniz lütfen

   • Mürüvvet

    Berna hanım oncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım, o yüzden yazınızı daa yeni okudum. Benim de başımdan böyle bir olay geçti. Gerçi benim yaşadığım olay yanımda da, ayrı da olsa hep ilgiliydi. Tanıştığımızda aynı şehirdeydik ve sürekli ilgiliydi. Tanıştıktan hemen sonra tayini çıktı. Az zamanımız olduğu için her şeyi çok hızlı yaşadık ve birbirimize çok vakit ayırdık o süre içerisinde. Ama bazı hareketleri ve konuşmaları tutarsızdı. Ama bana olan sevgisinden ya da aşkından şüphe duymadım önceleri. Doğuya gittikten sonra içimdeki sıkıntı çok büyüdü. Onunla günün3-4 saatini görüntülü görüşme yaparak geçiriyordum. Onunla konuşurken çok huzurlu oluyordum ama telefonu kapatınca içim çok sıkılıyordu. Bir fırsat bulup ben de bir kaç günlüğüne oraya gittim. O uyurken telefonun karıştırdım. Çünkü uyanıkken telefonunu kesinlikle göstermiyordu. Telefonunda notların bulunduğu bölümde maaş bordeosunu gördüm evli olduğu ve çocuğu olduğunu öğrendim. İlk eşinden boşandığını, iki kızı olduğunu söylemişti. Meğer tekrar evlenmiş ve bir çocuğu daha olmuş. Onun haricinde başka kadınlarla yazıştığını gördüm. Demek istediğim şu ki; eğer içinizde huzursuzluk varsa boş değil. Bazı hal ve hareketlerini göz ardı etmemek gerekiyor. Mutlaka bir açık veriyorlar. Çok uzattım sanırım. İyi akşamlar dilerim.

    • Alkan Öztürk

     Açık veriyorlar, doğru diyorsun. Bu yüzden en mantıklı bir an önce tanımak için yüz yüze görüşmeleri arttırmak. Telefon üzerinden bir insanı tanıyamazsın 🙂

   • aysel

    aynı şeyleri yaşıyoruz ve ben acale ettim biz neyiz kimiz şeylerine girdim herşeye sarpa sardı ama ilişkide bn teori yürütmek istemiyorum neyse odur diye düşünüyorum kabul etmemiz gerek şey bence bizi istemiyorlar

    • Alkan Öztürk

     Bazı gerçek böyle. Ya üzerinde takılı kalırsın. Ya da ders çıkarırsın ve daha iyisini yaşarsın.

  • evrim

   ay çok güzel bir bakış açısı. bayıldım. yaazı için teşekkürler.

  • Gülen

   Merak ediyorum Alkan bey, lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın ama bana çok saçma gelen şeyler var. Her yazdığınız yazıda kadınların ne yapması gerektiği ile ilgili güzel bilgilendirmeler var çünkü erkeksiniz ve erkekleri iyi tanıyorsunuz. Ben de oldukça erkekleri iyi tanıyan biriyim. Yazdıklarınızı takip ediyorum çünkü ne kadar benimle aynı düşünüyorsunuz merak ediyorum. Bu güne kadar hiç yanıltmadınız, yazdıklarınız gerçekten doğru.

   Şimdi değinmek istediğim nokta şu, tamam kadınlar bu yazıları okusunlar hayatlarında çok fazla şey değişecektir. Lakin erkekleri bu kadar idare etmek durumunda kalmak, amaçlarını bilmemize rağmen ki çoğunun amacı bellidir, neden hep huyuna ve suyuna giden taraf olmak zorunda kalıyoruz. Bir kere erkekler hayatında sorun veya sıkıntısı olan kadınlardan hemen uzaklaşıyor. Büyük, küçük farketmez çünkü hayatında yeterince sorun olduğunu düşünüyor ve bu sorunlara ek sorun istemiyor. Ok anlıyorum lakin ne büyük bir yanılgı, Aşk sadece mutlu anları paylaşmak değildir. gerçek aşk herşeyi göğüsleyebilmelidir. Lakin artık Türkiye’de ve belki de dünya’da bu durum bu şekilde. Bir kadının hayatında sorun varsa erkeğiniz hoop uçar. O yüzden hep polyannayı oynar kadın, erkeği elinde tutmak için. Neden sizce tam tersi olamıyor. Kadın erkeğinin tüm sorunlarıyla uğraşır, ki hayatında büyük bir sorun teşkil etse de. Fakat erkekler bir yenisini nasıl olsa bulurum diyerek bırakmaya dünden razı, zaten yemek gibi baktığı kadına ciddi yaklaşması için ne yapsanız olmaz çünkü yemek olarak bakıyor. Zaten ciddi olan adam en başından ciddi yaklaşır ve olmuyorsa bitirir. Öyleydi, böyleydi, şöyle davran vs… bunlar bana çok saçma geliyor.

   Toplumsal olarak büyük bir bozulmanın eşiğindeyiz, kadın erkek farketmez artık kimse gerçek bir ilişkinin ve de sağlıklı bir ilişkinin nasıl olacağı konusunda müthiş bir kaos yaşıyor. Çünkü erkekler kadınlara göre daha zayıf!! Kız arkadaşınızdan bile hoşlanıp sizi ertesi gün bırakabilir ve hemen arkasından sen beni hiç mutlu etmedin o yüzden o kadına gittim diyebilir. Kadınlar ise kadınlara karşı hiç saygılı değil, her zaman birbirlerini potansiyel tehlike olarak görüyor ve birbirlerinin erkekleriyle flört ederek egolarını tatmin ediyorlar. Erkeklere gelince hiçbir erkeğin erkek arkadaşı tam olarak kız arkadaşından hoşlanmaz, çünkü ya kızdan hoşlanmıştır ya da arkadaşının mutluluğunu kıskanıyordur. Çok fazla parametre var ve hiç sağlıklı değil, çünkü sağlıklı olmayan şu an insan beyni!

   • Alkan Öztürk

    Bu söylediklerin her iki cins için de geçerli. Sık sık aldığım mesajlardan biri “Sevgilimin arkadaşından/kuzeninden/x’inden hoşlandım. Ne yapacağım” gibi…

    Ayrıca huyuna, suyuna gitmekten bahsetmiyorum ki 🙂 Burada anlattıklarım sadece ilişki konusunda değil… Biraz geniş bakabilen insanlar için hayatın her alanında avantaj getirecek beceriler. Bunu böyle görmek lazım 😉

  • Merve

   Alkan bey sizinle iletisim kurmam gerektigini dusunutorum.egitim ve danismanlik icin…

   • Alkan Öztürk

    Merve, danışmanlıklardan önce her zaman e-kurslara katılmak gerektiğini öneriyorum. Daha sonra ihtiyaç olursa benimle görüşebilirsin 🙂

  • Esra

   Evet Alkan onun hayatındayım bazen benimle konuşmaktan keyif aldığını hissedebiliyorum bazense yok ben aramadan aramıyor ben yazmadan yazmıyor durum böyle olunca ben daha da üstüne gidiyorum ve ister istemez ona senin hayatindaki yerim degerim ne diye sormak istiyorum cunku gunden gune baglaniyorum

   • Alkan Öztürk

    Durumunu anlıyorum. Yaşadığın durumda neyin ne olduğunu anlamak için konuşmak çok doğru. Ama onu sıkıştıracak tarzda konuşmamak lazım. Durumu anlamak için konuşmak yeterli.

  • Banu Altınmakas

   Merhabalar tam da bugün buna uygun bir buluşma yaşamışken sizin yazınıza denk geldim.. 🙂 yeni tanıştığım biriyle bugün harika bir gün geçirdim ondan çok etkilendim o da benden etkilenmiştir diye düşünüyorum bu daha ilk buluşmamız önceki iliskilerimdeki en büyük hatam kendimi hemen kaptırmış olmamdi hemen herşey bir anda olsun isterdim hep sonuç hüsran oldu hemen içimi karşı tarafa açma huyum var hemen bir umutlanma hayal kurma huyum var sonra çok acısını yaşıyorum sizce nasıl bir yol izlemem gerekiyor

   • Alkan Öztürk

    Aşkın filmlerdeki gibi olmadığını kavramak lazım. Sağlıklı ilişkilerde belki de duygular bu kadar açık ve hızlı gösterilmemesi gerekiyor.

  • Pınar karabay

   Merhaba alkan bey size şöyle bir soru sorayım bende
   1 ay arkadaş olarak kaldığım sonra sevgili olarak devam ettim (tabiki 1 ay sevgili olabildik anca) ve ardından ne oldugunu anlamadıgım anda arkadaş olarak kalalım kararı önce o aldı sonra ben tamam dedim fakat bu sefer arkadaş olarak kalmayı bile beceremedi ve gitti
   Ama bir aylık ilişkimizde neden bilmiyorum ama hislerim onun beni gerçekten sevdiğini söylüyor ama gitti gideni nasıl geri getirebilirim ben gideni istiyorum

   • Alkan Öztürk

    Sonuç getirmeyecek bir sorunun üzerinde takılı kalmışsın. Seni seviyor olsaydı bırakmazdı. “%100 Commitment (Bağlılık)”. Bir şeye karar verdin mi geri dönüşü olmaması lazım (hastalık derecesinde bahsetmiyorum).

    Bir ilişkiyi bütün gücünle %100 yaşamak lazım. Ama karşındaki insan seni istemiyorsa, sağlıklı davranış üzerinde takılı kalmamak. (dost acı söyler)

  • Ebru

   Merhaba Alkan bey benimde üç dört kez görüştüğüm birisi vardı ilgili alakalı iş yerime çiçekler pastalar gönderen.. Beni mutlu etmek için çabalayan biriydi. Ama bir anda bu ilgiden eser kalmadı. Bir gün öncesine harika olan insan bir gün sonrasında attığım Günaydın msj bile bakmaya tenezzül etmiyor tlf açmıyor üzerine geri dönüş bile yapmıyordu. Bu kaile alınmama durumu beni çok kırıyor ve sinirlendiriyordu. Benimle hiç bir şekilde iletişime geçmiyordu. Tek söylediği şey ‘senden ricam beni sıkma olurmu demesi oldu. Benim istediğim bir anda bu kadar değişmesinin sebebini öğrenmek ti. Bir anda insanın bu kadar çabuk nasıl değiştiğini anlam veremiyordum. Ve benim verdiğim adı dahi olmayan yaşananlara karşı bitirme kararına karşılık yine sessiz kaldı. Sizce bir erkek neden böyle davranmış olabilir ki?

   • Alkan Öztürk

    Nedenini günlerce konuşabiliriz… Sonuca bakmak gerekiyor. Olan oldu. Bundan sonra sen daha iyi bir hayat yaratmak için ne yapacaksın?

  • Bahar

   Bir de uygun olmadığını bildiği halde illa hayatında tutmaya çalışmak denen illet bir bağımlılık hali de var. O durumda ne yapmak lazım

  • Azize

   Merhaba! Ben 4 yıllık evliyim bir kızım var ve bu 4 sene nasıl geçti bilmiyorum eşim ve ben sadece aynı evde yaşıyoruz beni görmüyor bile ikimizde sadece kızımız için katlanıyoruz bu evliliğe ve boşanamıyoruz var mı bizim evliliğimize de bir çaren

   • Alkan Öztürk

    Yapılacak bir şeyler illa ki vardır. Durumu bilmeden bir şey öneremem. Onunla hiç konuştun mu?

  • Sema

   Sakinleştirici bir yazı olmuş. Teşekkürler öncelikle. Aklıyla kalbi bir olmayanın doğru insan olmadığını düşünüyorum. Aksine de katılıyorum.

   • Alkan Öztürk

    “Aklıyla kalbi bir olmayanın doğru insan olmadığını düşünüyorum” işte bu 😉

  • Didem Şahay

   Gerçekten harika bir tespit tam da yaşadıklarımı dile getirmişsiniz. Doğru insan olmadığını bildiğim halde hala aklım onda. İlişkiyi bitirdim. Hemde ters bir şekild e ama hala onu düşünüyorum. Bende ki hırs mi anlamadım.zoru seviyorum galiba.

   • Alkan Öztürk

    “Zoru sevmek”… Bunu kim bu kültüre getirdi bilmiyorum. Duyduğum en anlamsız yaklaşım tarzı 🙂 Ama doğru kararı verdiğinden eminim Didem.

  • Arzu

   Merhaba alkan bey şunu cok merak ediyorum ilk yazınızda ilk görüştüğümüzde etkilenmedigimiz biriyle görüşmeyi sürdürmekten bahsetmistinz bu bana biraz tuhaf geldi eğer etkilenmediysem nasil görüşeceğim ki kendimi nasil motive edeceğim bilemiyorum

   • Alkan Öztürk

    Sürdürmek demiyorum. Şans vermekten bahsediyorum 🙂 Bir kere.. İki kere.. Hala bir şey olmazsa, devam.

  • Burcu

   Süper bir yazı.. dediklerine sonuna kadar katılıyorum Alkan…

  • satu

   Tam bana göre bir yazı olmuş.az önce bu hatayı yaptım.Ne olduğumu sordum onun için.kendinden emin biri ile görüşüyorum.ama nedense ilgili davranmak istemiyor.senle konusuyorsam onemlisindir dedi.ve ben bu soruyu 2.kez sordum.galiba kirildi.onun gözünde ben çok aceleciyim. Ve aslan burcu beni çok yoruyor

   • Alkan Öztürk

    Belki de sen onu yoruyor olabilirsin 🙂 Diğer taraftan da düşün.. Hemen sonuca getirmek istemiyordur ama önem veriyordur.

  • Ceren

   Alkan merhaba ben şınu öğrenmek istiyorum. Pozitif geçen ilk buluşmanın ardından arandım da ama istediğim ilgiyi göremiyorum yani netleşmedi hiçbir şey. İkinci buluşmayı ondan mı beklemeliyim? Sanırım acele ettim ve ilerki tarihlerde benimle konsere gitmeyi teklif ettm ve reddetti. İmalı bir şekilde sana kapım her zaman açık dedi diyeceğimi dedim dedi de hiçbir şey anlamadım arkadaş olarak mı görüyor beni . Ne yapmalıyım sessizce uzaklaşmak mı ?

   • Alkan Öztürk

    Acele etmemek. Seni tanımıyorum ama yazdıklarından direkt bunu anlıyorum.

  • sevim

   Fakat doğru adamla birlikte olduğunu nasıl anlayabiliriz?

   • Alkan Öztürk

    Bununla alakalı bir sürü yazım var 🙂 Kesinlikle bütün yazıları oku.

  • Su

   Merhaba sizinle bir durum hakkında konuşman daha doğrusu fikrinizi almam gerek cevaplarsanız mutlu olurum

  • Zehra Turan

   Güzel bir yazı..fakat daha derin olabilir.
   Süreç odaklı olmamız gerektiğini anlatabilirsiniz..sonuç odaklılık da ilişkiyi bitirir..

   • Alkan Öztürk

    Eh yorumlarda keşke beni tamamlasaydın 🙂 Yorumlar kısmı da bu bloğun bir parçası. Burada sadece benim yazılarımın yeri yok. Senin yorumların da yazıları tamamlar. Unutma 🙂

  • Melek

   Evli çocuklu bir kadın olarak kocanı elde evde hayatında sevgiyle tutmanın yollari hakkinda önerilerinde var mı tşkrler

   • Alkan Öztürk

    Belki o başlıkta bir yazı yazmadım ama içeriklerin hepsini incele. Aradığın cevapların hepsi bu sitede..

  • Mary

   Merhabalar alkan bey. Birşey danisacagim.benim ilkokuldan beri erkek arkadaşım (sevgili değil) tabi şu an 25 yasindayiz. Yazışmalarımizda onun yakinlastigini ve görüşmek istediğini ve benim için gelicegini söyledi en kısa zamanda. Çok sık değil ve aralar da aramaları başladı. Yazışmalar da birşey mi oluyor ben mi ara da hata yapıyorum anlamiyorum tam sana yakınlaşmaya başlıyorum böyle oluyor gibi yanıt alıyorum ve işlerinin çok yoğun olduğunun farkındayım. Yoğunluk yüzünden bir aydır bulusucaz ve bana en kısa zamanda demişti. Buluşmak isteyen biri her ne olursa olsun ayarlamak istemez mi ben mi yanlış düşünüyorum. İlginiz için teşekkür ederiz. Hayırlı günler.

   • Alkan Öztürk

    Uzak mesafeli ilişki… Dertleri her zaman farklıydı. Normal bir ilişki gibi yaklaşmak pek doğru değil. Daha fazla yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.

  • Elif

   Kesinlikle çok doğru. Ama nasıl davranmam gerektiği konusunda bi kaç ufak tüyo alsam aşırı mutlu olurum… teşekkür ediyorum

   • Alkan Öztürk

    Buradan tüyo veremem ki maalesef 🙂 Yazıları incele. Kesinlikle aradığın cevaplar var.

  • Cagla

   Peki yanımdayken herşey iyi güzel uzaklasinca mesaj atmıyorsa ya da aramıyorsa hayatındaki yerimi nasil anlayacağım?

   • Alkan Öztürk

    Ne demek istediğini biliyorum. Konuyla alakalı bir sürü paylaşımım var. Bloğu incelemeni öneririm. 😉

  • emeş

   merhaba inan mucizevi bi şekilde çıktın karşıma şimdi benim için mucize olan bi adamdan bahsedicem sana. çok seviyorum herşey yapıyorum beni aldattığını bilr bile katlandığım bi ilişkim var. çünkü bi tarafım başka birini sevdiğine inanmak istemiyor. herşeyi denedim ama olmayan şeylet var hala ben görmüo hayatındanda çıkarmıo. yardım et bana. nasıl bitirmeliyim bu ilişkiyi? yada ondan ne olduğumu nasıl öğrenebilirim?

   • Alkan Öztürk

    Başka kadınlardan bahsediyorsun. Bu konuda eminsen eğer.. Konu onunla alakalı değil. Nasıl bitireceğinle alakalı değil…

    Olay tamamen seninle alakalı.

  • Ceyda

   Cok begenerek okuyorum yazilarinizi her kadin kendinden birsey bulabilir

  • Gulnur

   Biz kadınlar dogamız gereği fazla sevilmek begenilmek ve bir çok insan tarafından begenilmek istiyoruz cinsiyet ayrımı olmaksızın yalnız bı problem var bizim ruhumuz aç bu konuda peki gözü aç erkekler tarafından hele de hayatımızdaki erkeklerin bizi gerçekten beğenip istediğini nasıl anlayacağız acaba onlar da bizler gibi begenilerek egolarını mı tatmin etme peşindeler yoksa hayatındaki kadına olmasan da olur mesajı mı vermek amaçları cozemedim

   • Alkan Öztürk

    Beğenilme ihtiyacı her insanda vardır. İster bekar ol, ister 10 senelik evli ol. Yine de başka insanların seni beğendiğini hissetmek istersin. Neden?

    Bu insana ayrı bir güven katar. “Açız” diye bakmayalım ama. Sadece doğal bir ihtiyaç 🙂

  • Flz

   Merhaba Altan Bey; öncelikle ilk mailinizi aldığımda açıkçası umursamamistim. Kitapçığı okuduktan sonra bu adam bu işi biliyor dedim:) yazınızı okurken kendimi gördüm. Bir yıl önce tanıştığım bir adamla yaklasik 1 ay görüştük. Başta kaçan taraf bendim fakat iki hafta sonra durum tersine döndü ve kovalayan oldum. Sonra onun isteği ile iliskimiz bitti. Bir sure sonra tekrar aradı tekrar görüştük ve bahsettiğiniz gibi hayatının neresinde olduğumu sordum ama beklediğim cevabı alamadım. Hala ara sıra arıyor görüşüyoruz ve hala ne yapmaya çalıştığını ne istediğini anlamis değilim. Ve yazınız beni kendime getirdi… Bu adamla iliskim böyle çünkü benim kafamda hep “benim için doğru adam mı?” sorusu var. Ama onunlayken çok egleniyoruz çok gülüyoruz… Mutluyum onun yanında… Off zor işler bunlar:)

   • Alkan Öztürk

    Zor değil. Sadece bir karara bakar. Onun sana uygun olduğunu anlamaya %100 karar verirsen, gerisi gelecek.

  • Tuğçe

   Gerçekten yazın fevkaledenin fevki.Seni yeni keşfetmeme rağmen bu kadar ilham alacağım aklımın ucundan dahi geçmezdi.Bizi onure edici düşüncelerin ve sözlerini birer yazıya döküyor oluşun ruhumuzu kabartıyor desek yeridir.Uzun zamandır kendimi iyi hissediyorum özellikle her yazında kendimi buluyorum çünkü her birini yaşadım ve bende sırf az konuşuyorum diye itelendim.Bu hissi bilirim.Neyse ne.Teşekkür ederim içten yazıların için 🙂

   • Alkan Öztürk

    Güzel sözlerin için teşekkür ederim 🙂 Bunların devamı gelecek.

  • Tuğçe

   Ve şunu sormayı istiyorum.Herzaman içimde ukte kalmıştır.Biri var hayatımda gerçi ne durumdayız bende bilmiyorum ya.Ne sevgili ne arakadaş öyle birşeyiz.Kısacası bir sıcak ertesi gün umursamaz davranan erkek , niye böyle birşey yapıyor olabilir?Ben artık ciddi anlamda tükendim yıllar oldu hep aynı hareketi yapıyor.En son mesaj yazdım görüldü yapıp yazmıyor aylar geçiyor kendisi tekrar ulaşmaya çalışıyor.Şimdiden teşekkür ederim 🙂

   • Alkan Öztürk

    Yıllardır yoruldum diyorsun. Cevabını çok iyi bildiğinden eminim. Yorulduğun bir ilişki mi istiyorsun, yoksa huzurlu ilişki mi? Kararı kendin vereceksin 🙂

  • Ayşe

   Merhaba:) Size sormak istediğim erkek arkadaşımla geçen sene Mayıs’tan buyana çıkıyoruz, ilk başta kendisi çok üstüme düşüyordu ve istemediğim halde ona çok şans verdim çünkü resmen yalvarıyordu bırakmamam için onu:) sonrasında benim bir huyum var tartışmalarımda hep ilişkimiz bitti deyip sert bir tavır alırım önemsiz şeyler için tartıştım çoğu zaman neyse, sonrasında kendini çekti ve nedenini sorduğumda biz anlaşamıyoruz dedi ama her defasında yine barışıp ilerliyoruz ama kendini çok fazla ilişkimize vermiyor nedenini sorduğumda yine aynı şeyleri yaşayacağız diyor yada depresyondayım deyip şu şöyle olmalıydı da bu böyle olmalıydı da ama olmuyor bir türlü diyor iş, aile ve beni neden gösteriyor :)) ben her ne kadar onun bana uygun biri olmadığını düşünsem de onunla buluştuğumuz da olabilir belki demeden edemiyorum arada cayıp tekrar olabilir diyorum aslında çok otoriter biriyim ama neden böyle yaptığımı bilmiyorum. Siz bir yorum yapabilir misiniz rica etsem? Çok teşekkür ederim. Sevgiler…

   • Alkan Öztürk

    Durumunu net öğrenmeden yorum yapamam. Cevabını eminim ki blogta bulacaksın 🙂 araştırmanı öneririm.

  • Selin

   Merhaba bende doğru biri vardı hayatımda iki hafta önce beni çok seviyor deli gibi kıskanıyor sanıyordum akşamında hiç bir sıkıntı yoktu sabah günaydın mesajları da atıldı öğlene doğru bitirelim diye bir mesaj geldi ne oldu neden oldu nasıl oldu sorularına cevap bile bulamadan terk edildim bu çok bencilce asıl sorun hala onu geri dönecek ümidiyle beklemem kalbimin sesi beynimi susturuyor mantığım galiba uzun bir tatile cıkmış sadece ona odaklamışım kendimi geri dinecek diye hiç bir şeyi değiştirmedim ama biliyorum ki geri gelmeyecek ama ümit hiç bitmiyor bunun da bi çaresi var mı acaba bu kalbimin acısının???

  • Bürge

   memnun oldum sizinle tanıştığıma..
   Her yazınıza mutlaka bakıcam..
   Sevgiyle

  • Kader

   Bahsettigin şeyleri bizzat yaşadım Ama baktım biraz gidişata ne sevgiliz ne arkadasiz son zamanlarda da soguk davraninca daha fazla konusmak istemedigimi soyledim bunu soylemek zor oldu benim icin ama soyledim. 1 ay konusmadik hic ama hic bi yerden engellemedim o da engellemedi ben onu takip ediyordum o da beni neyse 1 ay sonra mesaj atti sonra aradi konustuk neden boyle davrandigini sordum bazi zamanlar yalniz kalmaya ihtiyaci oldugunu soyledi bi sorun oldugunda kendi icim de halletmeye calisiyorum dedi ben de bu durumun hosuma gitmedigini soyledim beni umursamiyormussun gibi hissediyorum dedim o da seni umursuyorum alakasi yok seni uzmek degildi niyetim dedi bu durumla ilgili kendimi duzelticem dedi şuan bi iliskimiz var ama yine ayni seylerin olacagindan endise duyuyorum ve bazen cok trip atiyorum her erkek gibi tripten nefret ediyo tabi ki o da kendini cekiyo bu tavirlarindan vazgec diyo ama suphelerden kurtulamiyorum ne yapmam gerekiyor.
   Bu arada çok tesekkur ederim hediyeleriniz icin kariyer hayatiniz da basarilar diliyorum

   • Alkan Öztürk

    Paylaşımın için teşekkür ederim. Umarım diğer okuyucular için örnek olur. Sevgiler 🙂

  • Sevinç

   Peki karşılıksız sevdiğimiz birinin hayatına nasıl dahil oluruz 🙂 tanışmışsak ve hiç tanımadığı halde buluşmak istemediyse sadece 3 dakikalık konusmayla mesela.

   • Alkan Öztürk

    Burada bir problem varsa, o da 3 dakikalığına konuştuğun birinin hayatına dahil olmak istemen. Sevgiler 🙂 Bunu konuşmak gerekiyor bence.

  • Şeyma

   Yalin ve güzel bir yazı ama ben yazılarını okudukça kendi kendime konuşup duruyorum

   • Alkan Öztürk

    Öyle olması gerekiyor 🙂 Düşünüyorsan bir şeyler keşfediyorsun.

  • Ayse

   Alkan bey merhaba,
   Ben aynı dediğiniz bu konusmayı yaptım , çünkü bir gün askım diyip ertesi gune mesaj atmıyordu. Ben de biz neyız tarzı bir konusma yaptım. Sonra bır sure konusmadık , şimdi arkadas modunda takılıyoruz . Ama hala begenme cümleleri vs.. mevcut ve etkileşim hala fazla . Ama ortada bır engel yokken ilişki de yok. İlk defa böyle bir surec yasıyorum.tarzlarımız farklı ben bıseylerı zamana yayarak yasıyorum demişti, ama benjm konusma yaptıgım zaman tanısalı1,5 ay olmustu. Kısaca anlamadım. İç sesim tarzın degıl bu sekılde bırı yor ama arada da bu zamana kadar yasamadıgım cekım mevcut. Peki bu durum pozıtıfe dondurulur mu?

   • Alkan Öztürk

    İlla ki yolları vardır. kesin karar vermeden bazı şeyleri denemek gerek. durumunu bilmediğim için öneride bulunamam 🙂

  • Cansu

   Şimdi bir yorum da ben yapacağım ama detaylı açıklama yapmayacaksın Sevgili Alkan seni tanıyalı henüz bir kaç gün oldu yazıların Harika yol göstericiliğine diyecek laf Yok siz erkekleri yine bir erkek tarafından dinlemek çok iyi. Benim sorunum şu ki hayatıma giren her erkek başka bir amacı olduğunu çok güzel belli etti gizlemeden (en azından onlara teşekkür ediyorum zamanımı boşa harcayıp hayal kırıklığına uğramadım) ancak bir yerden sonra bende bir problem mi var neden ruhuma bana değer veren biri karşıma çıkmıyor diye çok sorguladım vE ister istemez erkeklere karşı bir güven problemim oluştu. Şu anda da hayatımda biri var. aslında o kendi hayatında beni gördüğünü söylüyor ancak ben güvenemiyorum çünkü o da işi hemen sekse döktü üstelik biz tanışalı henüz 1 ay bile olmamışken ve ben güven problemim yüzünden onu denedim sahte bir sosyal medya hesabı açıp konuştum onunla numarasına kadar verdi whatsaptan konuşalım diye çok kızdım bir süre konuşmadık sonra tekrar konuşmaya başladık. Alkan bey kafam çok karışık seks dışında ilgi alakası çok güzel aslında. O yüzden vazgeçemiyorum galiba atamadığım zaman böyle ilişki mi olur neden aramıyorsun napıyorsun nasılsın diye gün içinde defalarca araması mesaj atması hoşuma gidiyor ama çapkın işte çok çapkın benim gözümü onlardan sen alırsın beni kendine bağlarsın diyor sıyrılıyor işin içinden acaba asker olması da bu yaptıklarına sebeb olabilir mi askerlik psikolojisi farklı sanki bilmiyorum ki ama yardımınızı bekliyorum

   • Alkan Öztürk

    Detaylı açıklama yapmayacaksın demişsin 🙂 Yapamam da. Durumunu bilmiyorum. Sevgiler

  • Gamze

   En sevdiğim doktorum sana katiliyorum ama katılamıyorum da konuştuğum insanı birebir karşılıklı görmedim ama konuşuyoruz iki arkadaş gibi. Ki zaten öyleyiz ona göre aynı şehirde olsak belki bir ihtimal olabilir ama uzak olduğu için düşünmüyor. Iyi guzel hos onu eglendiren biri olduğunu söylüyor muhabbetimi çok seviyormuş ama bu kadar ve ben hep onu düşünüyorum sürekli takibindeyim. Obsesif kompulsif biri gibiyim sanki

   • Alkan Öztürk

    Ayrıca şehirler her zaman daha farklıdır. Normal bir ilişki gibi yaklaşılamaz. Detaylarını bilseydim bir şey yazardım 🙂 Paylaşımın için teşekkür ederim .

  • Lale

   Alkan bey merhabalar;benim bir aorum olucak.cok emek verdigim ve karsi tarafin egosu ve inadi yuzunden biten bir iliskim oldu.kacan kovalanir kuralini yasatti ve gercekten yoruldum,ne yazik ki yipranan tarf ben oldum.biliyorum bir zaman sonra tekrardan geri donus yapicak artik ne yapmam gerektigini bilmiyorum.bu iliskiyi nasil kurtaeabilirim?

   • Alkan Öztürk

    Yıpratan bir ilişki neden kurtarmak istersin ki 🙂 Ama tabii her zaman çözümü olabilir. Bunun için mutlaka Çöken İLişkini Kurtar e-kursuna katılmanı öneririm.

  • Ayşegül

   Teşekkürler Alkan Öztürk

  • Şule yılmaz

   Çok doğru aynen katılıyorum ✋✋

  • Bilge

   Merhaba Alkan Bey,
   Çok doğru bir konuya değinmişsiniz. Yazınızı okurken düşündüm evet hiç doğru insan olduğunu nasıl anlarım demiyoruz. Hep nasıl hayatında olurum diye didikliyoruz. Bundan sonra neye dikkat etmeliyim bunu buldum sayenizde. Teşekkürler

  • Saadet

   Yazıların gerçekten çok güzel emeğine sağlık ama bende bu konuda çok şanslı değilim sanırım yazılarınız iyi bi yol gösterici

  • Seda

   Peki doğru adam olduğunu nasıl anlayabiliriz sence Alkan 🙂

   • Alkan Öztürk

    Diğer yazıları okumanı öneririm. Soruna cevap olacak bir sürü yazım var 🙂

  • Ruya

   Zanan gerekir herseyin yoluna girmesi ve tanimak icin. Anlik zevkler icin olanlar bastan belli ediyor zaten biz liseli degiliz sacmaligiyla ortulmus sozlerle bunu destekliyor.
   Netlik cok onemli bence. O kisiler lafi dolandirip sakiz yapacaklarina isteklerini, net ifade etse karsisindaki kisilerin secimine ve onayina kalir. Kabul edip etmemek o kisinin secimidir bu kadar net.

  • merve

   Merhaba,
   Yorumlarınız çok etkileyici. Karşı taraf insanları akışına bırak dediyse ve bir müddet sonra arkadaş olarak kalalım sen duygusal boşluktasın cümlesini eklediyse bunun bir geri dönüşü olabilir mi? Hayatına nasıl birini istediğini sorduğumda söyledikleri benimle birebir örtüşüyor sanırım bunu da farketti ki görünce heyecanlanmak istiyorum dedi ki belki beni görünce bunu hissetmiyor olabilir. Bu müdahale edebilecğeim birşey değil. Hayatımdan gitme hayatımda kal diyor ama kalma biçimi olarak dostluğu seçiyor…Öneriniz nedir? Ben hoşlanıyorum ama benim gibi değil, bana değer verdiğini söylüyor sadece. Hayatın önemli birşey olduğunda ya da kendini kötü hissettiğinde benimle dertleştiği çok oldu. Şimdi iyileşiyormuş. Hangimiz daha karmaşık vaziyetteyiz çözemedim. İkimiz de hayatımızda zor bir dönemden geçiyoruz

   • Alkan Öztürk

    Öneri olarak bir şey diyemem 🙂 İkiniz de zor dönemdeyseniz, sabır derim. Ama arkadaş kalalım demiş zaten. Bu durumda zorlamanın bir anlamı yok.

  • Nes

   Bende tam tersini yaşıyorum bu durumun, ben bir erkekle tanıştığımda zamana bırakmak istiyorum pat diye sevgili olunur mu tabiki belli bir durum için tanışıyorsun ama önce arkadaş olabilir miyiz buna bakıyorum iyi vakit geçirebilecekmiyiz buna bakıyorum ve onu tanımaya çalışıyorum ama tanıştığım kişiler ben bunları ifade etmeye çalışınca normal arkadaşlıktan bahsediyorum anlıyorlar ve kendileri olamıyorlar sanki baştan red edilmiş hissediyorlar bunu da onlarda hissediyorum… iyi vakit geçirmek öncelikle rahat olmaktan kişinin kendisi olmaktan geçiyor sonra zaten herşey şekilleniyor… “biz neyiz” sorusu banada sorulsa hoşlanmam ancak tensel birşeyler yaşanır ama adam normal arkadaş gibi davranır o zaman direkt bende sorarım biz neyiz diye.. konuyu dağıtmayayım… güzel bir konuya değinmişsin diğer yazılarını da beğendim aslolan farkındalık gerçekten de… kadın yada erkek tanışmayı bilmeliler önce iki günde sevgili olunmaz diyorum bende yazılarına denk gelmem tesadüf değil bence ilgiyle okuyorum yazılarını teşekkürler ⚘

  • Gülsüm

   Çok karışık bi durum içerisindeyim kendini bana aşık edeceksen kalırım diyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı ol bana kendimi kaptırdım ama ona bnu belli etmiyorum

   • Alkan Öztürk

    Saçma bir istek 🙂 Öyle istekle aşık mı olunur. Güldürdün beni açıkcası 🙂 Herhangi bir öneride bulunamam maalesef.

  • merve

   iyi akşamlar ilk defa böyle yazılar okumaya başladım ilgi mı çekti gerçekten. benim şöyle bir sorunum var. 6 yıldır birlikte olduğum biri vardı ama bunun 5 yılında ilişkiyi uzaktan farklı şehirlerden yürütmeye çalıştık sadece belli zamanlarda kısıtlı sitelerde görüştük. ve erkek arkadasim bu süre de hep gel gitler yaşadı en son geçen mart ayında uzaktan olmadığı beni benim onu sevdiğim kadar sevemedigini söyleyip ayrıldı ama son iki aydır tekrar konuşmaya başladık yine çok aşırı şeyler hissetmedigini ama yine de tamamende kopamadigini söyledi sizce ne yapmalıyım.

   • Alkan Öztürk

    Bir an önce ilişkiyi aynı şehirlere taşıyın. Başka bir önerim yok 🙂

  • Damla

   Merhaba alkan bey benim durumum karışık nişanlıyım ama son 1ay soğuğuz sürekli hakaret küfür yoruldum artık sevgisinden emin değilim napcagimi şaşırdım yardımcı olurmusunuz

  • merve

   iyi akşamlar ilk defa böyle yazılar okumaya başladım ilgi mı çekti gerçekten. benim şöyle bir sorunum var. 6 yıldır birlikte olduğum biri vardı ama bunun 5 yılında ilişkiyi uzaktan farklı şehirlerden yürütmeye çalıştık sadece belli zamanlarda kısıtlı surelerde görüşebiliyorduk. ve erkek arkadasim bu süre de hep gel gitler yaşadı en son geçen mart ayında uzaktan olmadığı beni benim onu sevdiğim kadar sevemedigini söyleyip ayrıldı ama son iki aydır tekrar konuşmaya başladık yine çok aşırı şeyler hissetmedigini ama yine de tamamende kopamadigini söyledi sizce ne yapmalıyım.

  • Zeynep

   Merhaba Alkan bey daha dun cok istedigim bi iliski par diye bitiverdi 5 sene oncede ayni sekilde 1 ay surmus yine pat diye bitivermisti. Bana ciddi niyetleri oldugunu evimizde olmak istiyorum gibi aylarca iletisim kurup 1 aylik bisure sonunda askindan sevgisinden biten bi adam sevgili bile olamadan daha beni bencillikle suclayip sabah sevgilim diye sarilan adam aksamina kestirip atti cok uzgunum gercekten hatalar insanlara mahsus yasadim ask acısını her zerresine kadar.

  • Nilay

   Ben de böyle bir şey yaşadım. Sorun şu ki karşımdaki kişide güven problemi var. Çünkü eski sevgilisi tarafından aldatılmış. Bunu hala tam olarak unutamamış. Aramız iyi. Konuşuyoruz, sohbet ediyoruz. Arada bana şiir, yazı felan okuyor. Edebiyatı seviyoruz ikimiz de. Ama bende bazen eski sevgilisini görüp görmediğini bilemiyorum. Öyle hissettirdiği zamanlar da oluyor. Konuşurken bu soruyu yönettiğimde daha kötü yaptım aramızı. Çünkü o biraz böyle kalmak istedi. Onda varım biliyorum. Kendime de hakim olamıyorum. Şuan çalışıyor. Kendine bile zor vakit ayırıyor. Hem okul hem iş zor sonuçta. Bu halde bile bana vakit ayırmaya çalışıyor. En kötü gelirsin sohbet ederiz. Yorgun olursam sızarım zaten dedi. Yakınımdaki çoğu kişi olmaz diyor. Sırf onların lafına gelerek zaten sormuştum hayatında olup olmadığımı. Kafayı yiyorum. Sana neden yazdığımı da bilmiyorum. Yazını okuyunca belki beni biraz rahatlatan cevap verirsin diye düşündüm, hepsi bu. Okuduysan bunu teşekkür ederim. Ve yazın gerçekten güzeldi. Belki de o yüzden ilk defa cevap yazmak istedim.

   • Alkan Öztürk

    Güven problemi var diyorsun. Yani olay tamamen onunla alakalı. Senin yapabileceğin bir şeyin olduğunu düşünmüyorum 🙂 İlk önce o problemlerini çözmesi gerekiyor (ya da bunu istemesi gerek).

  • Heval

   Iliskinin saglamligindan daha cok adininda onemi yok benim icin ama varligini yoklugu gibi yasatmasindan skntim benim var ama yanyanayken cok guzel uzaktayken iki yabanci kendini kapatan bi kutu ve acmaya calisirken yoruran bir bennn ask evet guzel amaaa iki kisi ayni anda yasarsa kacan kovalanir misali yoruldum ben kosturmaktan surekli iteklemek nefes almama engel oluyor zihnimde olusan sorulara cevap veremez oldum ilgisizlik bahanelere gizleniyorsa bunun adi bencillik mi oluyor sizce tesekkur ederim bu arada alkan bey

   • Alkan Öztürk

    Kesinlikle blogda ve kurslarda önerdiklerimi uygulamanı öneririm. Devamında hala değişen bir şey yoksa, problem onunla alakalı. Senin yapabileceğin bir şey yok.

  • selin

   sevgilimden yeni ayrıldım 1 senedir beraberdik, milletin laflarıyla hareket etmeye bayılıyor. bu yüzden saçma sapan kıskançlıklar tavırlar sergilemeye sonra da iletişimini kesip engellemeye başladı her yerden. beni sevdiğine eminim ama anlamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim..

   • Alkan Öztürk

    Kendi fikirleri ve düşünceleri olmayan biriyle nasıl anlaşabilirsin. Zor 🙂

  • Ela

   Peki her seferinde ciddi olduğunu söylüyorsa kısa zamanda ailesiyle tanıştıracağını görüştüğüm kişi aileden birisi zaten alkan yardım et bana sence ona güvenmeli miyim ?

  • Hande

   Anlattıklarınız tam da benim yaptığım yanlışları içeriyor harika bir yazı ama birbirimize uygun olmadığımızı 1,5 sene sonra anlamış eski sevgilimin kendisi. Kahve içmek falan istemezdi son zamanlar parkta buluşalım bari derdim evimiz yakım diye oraya bile gelmezdi.ama ilgisizsin diye
   söylendiğimde ona karşı kızgınlık duyup iğneleyici konuşmaya başladığımda ben suçlu oldum. Vazgeçmeyi bilmek gerek sanırım ve kimseye bağlanmamak

   • Alkan Öztürk

    Neden iğneleyici konuşuyorsun ki? İlgisiz olduğunu düşünüyorsan bunu “iletmenin” de doğru yolları var.

  • Ceren

   Merhaba alkan , benim uzun zamandır süren bir ilişkim verdı kısacası 1 sene beraberdik. Benimle beraberken sürekli başka kızlarla iletişimi oldu aldatma gibi sence ne yapmalıyım?

   • Alkan Öztürk

    İyi başlamamış zaten. Ne yalan söyleyeyim… Biriyle birlikte olacaksın %100 olmak gerek. %99 değil.

  • Nisanur

   Öncelikle aydınlatıcı yazılarınızdan dolayı size teşekkür ediyorum. Bir arkadaşım tavsiyesi üzerine yazılarınızı okumaya başladım. Okuduklarımın çoğu kendi ilişkilerimden çıkardığım anlamlar ve konuşmalarımla paralellik gösterdiğini fark ettim fakat eksik kalan ve kaçırdığım pek çok detayı fark etmemi sağladı hatta düşündüklerimi daha akıcı bir dille daha anlaşılır şekilde ortaya döktü yazılarınız. Fikirlerimi sizinle de paylaşmak isterim. “Akışına bırakmak” demişsiniz işte bunun altın kural olduğunu düşünüyorum. Ki benim gibi takıntılı, kontrolcü bir insan bile hayatına bunu felsefe edindiyse bunu herkes başarabilir. Ne zaman akışına bıraktım ilişkilerimi mutluluğu, huzuru, rahat yaşadığımı ve özgür olduğumu fark ettim. Çünkü diğer türlü sürekli beynimin oyununa geliyordum. İlişkiler de artık çok üzülmüyorum hatta iki üç günde geliyor ki eski den kaç ay geçmediğini bilirim. Bence çok güzel ve önemli bir yere değinmişssiniz. Huzurlu olmak isteyen herkesin kabullenmesi gereken ilk büyük değişim olarak görüyorum bunu. Teşekkürler. Sevgiler.

   • Alkan Öztürk

    Beğenmeden sevindim 🙂 Ayrıca paylaşımın için teşekkür ederim Nisanur.

  • Kübra

   Merhaba Alkan bey ben ilişkilerde nasıl davranacağimı bilmiyorum gerçekten çok utangac ve cekingenim onun yanın da konuşamiyorum onu çözmek istiyorum ama nasıl becereceğim bilmiyorum sizden bunun için bir fikir alabilir miyim?

   • Alkan Öztürk

    Kendine güvenmiyorsan, ilk önce bu çekingenliği aşman gerekiyor. Sadece ilişki yaşamak için değil. Hayatında başarılı olmak için.

  • Songül

   Güzel bir dokunuş olmuş. Ben eşimle tam 7 yıl flört ettik sonra evlendik 5 yıldır evliyiz. İki çocuğum var hamilelik dönemlerim kötü geçiyor eşim bana ihanet etti belkide onu ihmal ettiğim için ben yıkıldım kendime gelemiyorum ne yapıcam bilmiyorum boşanma safhasındayiz eşimi seviyorum afedemiyorum onu her gördüğümde yaptıkları canlanıyor bende. Pişmanım hata yaptım diyor ama bu yapmadığı anlamına gelmiyor. Lütfen bi yol gösterin.

   • Alkan Öztürk

    Boşanınca işler düzelecek mi? Madem seviyorsun, o da bir hata yapmış. Yaptığından pişman ise ve düzeltmek için uğraşıyorsa, sen de ona destek olabilirsin (seviyorum diyorsun sonuçta). Sevmesen bir şey demeyeceğim. Profesyonel destek almanı öneririm.

  • DENİZ

   KENDİSİ SPOR HOCASI SPORDA TANIŞTIK Bİ KAÇ DEFADA BULUŞTUK..BAZEN ONUN KADINIYIMIŞIM GİBİ DAVRANIYOR BAZENDE UMURSAMAZ BİR ADAM OLUVERİYOR. HATTA Bİ KAÇ GÜNDÜR BENİ UYUZ EDİYOR AARAMIYOR DOĞRU DÜZGÜN YAZMIYOR AMA SALONA GİTTİĞİMDE ETRAFIMDA DÖNÜYOR GÖZÜNÜ BENDEN AYIRMIYOR AMA Bİ İLGİSİZLİKTE VAR ASLINDA KAFAM KARIŞMIYOR DEĞİL BENİMDE BAZEN AKIŞTA OLMAK İYİDİR DİYORUM BAZEN SAÇMA SAPAN TRİPLER İÇİNDEYİM AMA BEN BU ADAMI KENDİME AŞIK ETCEM KAÇARI YOK AMA NASIL AlTAN BEY ???

   • Alkan Öztürk

    Nasılına bir şey diyemem. İlk önce kafanın rahat olması gerekiyor 🙂 Böyle stresli yaklaşırsan bir şey olmaz.

  • Gul

   Merhaba lakın adam sevıyorum diyip bir gorusup bır hafta kacıyor sorumlukluk almama hosso zannedıyorum yada ben gorusmek istedigim de reddiyor sebebı onn da ismesı lazımmıs cıkamıyorum işin içinden sevdıgını de dusunuyorum ama yardımcı olabılır mısınız

   • Alkan Öztürk

    Bir sürü yazı yazdım konuyla alakalı. Bloğu tamamen okumanı öneririm 🙂

  • Dilek

   Merhaba Alkan bey benim içinde bu saatten sonra en önemli olan şey samimi ve bana uygunmu onu anlamak. Güzel bir yazı teşekkürler

  • Dilara

   Merhaba Alkan bey; ben 6 aydır filan birine aşığım bunu o da biliyor ama aynı iş yerinde çalıştığım için ve aileler tanıştığı için olumlu bakmadığını söylemişti her konumuz açıldığın da birşey demeden kapatıyormuş ortak bi tanıdığımız dedi (onun kuzeni)
   bu kişi kararlarının çok arkasında ve kesin çizgileri var ben napıcağımı nasıl ona yakınlaşacağımı cidden bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
   whatsaapdan engellemişti bir iki kere kısa bir konusmamız olmuştu ondan sonra konuşmamız olmadı ve engellemişti. yardımcı olursanız sevinirim…

   • Alkan Öztürk

    Neden engelliyor ki? Engelleyen biriyle nasıl iletişim kurmak istiyorsun…

  • Özz

   Şuan tam da örnekteki gibi bir durum yaşıyorum.Yeni tanıştığım birkaç kez görüştüğüm ama tam net olmayan bir iletişim içşndeyim.Söylediklerinizin çoğunun farkındayım ama durumu yönetme konusında pek başarılı olduğum söylenemez.Karşımdaki erkeğin bana uygun olup olmadığından ben de emin deilim ama yine de bu ilişkinin kaderini ona bırakmış durumdayım.Onu daha iyi tanımak için adım atmak istiyorum ama onu kovaladığım algısı oluşmasını istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim

   • Alkan Öztürk

    Önerilerimi çoktaaaan verdim 🙂 Yorumlara ve diğer yazılara bakmanı öneririm. İstediklerini bulacaksın eminim.

  • Kübra köse

   Oncelikle Merhaba yazılarınızı keyifle okuyorum ama 1 kere görüşüp bi daha görüşmemişsek ve 7 yıl gibi uzun bi ilişkiden çıkmışsa karşımızdaki erkek tek yaptığı şey mesaj atmak aklım çok karışık

  • Seda

   Merhaba Altan güzel bir yazı kalemine sağlık. Benim sorunum nasıl hayatıma dahil ederimden çok karşıma hiç kimsenin çıkmaması. Iyi de olsa kötü de olsa fırsatları degerlendirebilecegim bir insan yok ne yazık ki! Ve aynen geçmişte hemen hemen karşıma çıkan tüm fırsatlarda yukarıdaki sorunu yaşadım ve evet kabullendim sorun ben de:)) ama şu anda doğru davranacağımı bilsem de karşıma düzgün bir insan çıkmıyor. Teşekkürler sevgiler 😉

   • Alkan Öztürk

    Bu konuyla alakalı pek bir yazım yok. Haklısın. Genelde ilişkisi olanlara yazıyorum. Ama merak etme, bunu listeye ekledim.

  • Gizem

   Bence de gayet güzel bir yazı olmuş. Özellikle kızların en sık yaptığı yanlış bu oluyor. Çok aceleci davranıyoruz. O cümleyi adamın ağzından duyana kadar içimiz rahat etmiyor.
   Aslında bu düşünce daha önce yaşanılmış olan kötü tecrübelerden, bir anda biten ilişkilerden ve hatta birden bire biten ilişkinin neden bittiğini söylemeyecek kadar değişik karakterde insanlardan kaynaklı olabiliyor.
   Yazınızın farkındalık yarattığını söyleyebilirim.
   Teşekkür ederiz.

   • Alkan Öztürk

    Fayda sağladığına sevindim Gizem. Yorumun için ayrıca teşekkürler 😉

  • SU

   Alkan bey merhaba Berna hanımın sorusunu cevablarsanız başta ben olmak üzere birçok kadının sorunlarından birine çözüm üretmiş olacaksanız.Hele ki çözümünü bildiğiniz şeyse:)SİZDEN CEVAB BEKLEYECEĞİM.Sevgiler:)

   • Alkan Öztürk

    Burada cevaplamam mümkün değil. Ayrı bir yazı yazmam gerekiyor. Ama blogda şu ana kadar cevap vermediğim bir konu mu? 🙂

  • Tugba

   Kafam karışık .Düzenli hayatım yok.Emek verdiğim insanlar normalleştirerek ilişkileri sonlandırıyor.Huzur istiyorum ve bütün olanlar yaşanmamış gibi çöpe atılıyor .Aitlik hissetmek kadar doğal Ne olabilir ki Fakat artık kimsenin sıradan arkadaşı kalmak istemiyorum

   • Alkan Öztürk

    Aitlik önemli tabii. Ama insanlar bunun sınırı aşıyor. Ona ait olduğun kadar, kendine ne kadar aitsin? Önemli olan bu.

  • Başak M.

   Egolarini tatmin etmek icin yaptıkları taktikleri , oyunlari görmek daha dogrusu cozup anlayabilmek önemli bi olgu benim icin tanisma esnasinda ; ne igrenc durumlarla karsi karsiya kaldim salak gibi hissettim kendimi ama Allah’ tan puzzle yapmayi severim ; parcalari eninde sonunda birlestiriyorum ☺ Ama tecrubesizligim ve iyi niyetimden hep yoruldum bu zamana kadar .. Bu durumla ilgili de yorumunuzu dinlemek isterim..Yazi icin cok tesekkurler biraz alakasiz oldu ama teğettir

   • Alkan Öztürk

    Tecrübesizliğini tamamlamak gerekiyor işte. Burada öğrendiklerini hayatına derhal uyarla. Gelişimine destek olacak:)

  • İpek

   Merhaba bende ask acısı cekenlerdenim. 1 haftadır ayrıyızçok acı çekiyorum ama yazılarınızı okudukça kendime inanmaya basladım ama daha yolun çok basındayım

  • Nur

   Gerçekten harika bir yazı ya 🙂 teşekkür ediyorum

  • Zemheri

   Merhaba Alkan bey ben de aslında ilişki konusunda çok ışığı olmayan bi insanım yani dürüstlük ve fedakarlık bana hiçbirşey kazandırmadı. Demem o ki şuan birisi ile tılsım gibiyiz herşey Harika ama ben birşeyleri çıtlatmak Zorunda kaldım ama kendisi bunun için çok ısrar etti normalde ne zaman açığa vurursan o zaman bittiğin andır artık o ilişkiden birşey bekleme o arasın o sorsun o merak etsin yani taktik kafası var ya bizlerde olumsuz konuşmalarla karşılaştığım için kafam allak bullak ben biraz dosdoğru bi insanım yapamıyorum taktik falan.. ne yapmalıyım..

   • Alkan Öztürk

    En güzel taktik, kendi hayatına odaklanmak. Onu hayatına dahil etmek değil. Sadece davet etmek.

  • Seher

   Teşekkürler, valla suan 1 senelik bir ilişkim var ama bitmek üzere .Erkek arkadaşim zor bir insan sebebsiz bir ayrılık olacak ama böyle de gitmiyor bilmiyorum ne olacak …Gerçekten doğru insan mı bilmiyorum

   • Alkan Öztürk

    Bu sorunun cevabını bulabilirsin. Diğer yazılarıma bakmanı öneririm.

  • Nur

   Bende boyle bir konusmaya girdim fakat o benimle artık görüşmek istemiyor şimdi bu durumu değiştirebilir miyim

   • Alkan Öztürk

    Bunun alakalı çok şey paylaştım. Çöken İlişkini Kurtar e-kursuna katılmanı öneririm 🙂

  • Aysegul

   Cok hossun:) guzel bir farkindaligi fark ettiriyorsun. “Zaten hayatindasin.”… 2. Bolume geciyorum heyecanla

  • Dudu

   Merhaba. Tipik koç burcu kadınıyım çok sabırsız bir tutum sergiliyor sonra bin pişman oluyorum. Bunlar yetmezmiş gibi bir de deliler gibi aşık oluyorum. Ama şansım var ki aşık olduğum adamlardan karşılık görüyorum bir de onlarida çıldırıyorum. Sonra kocaman bir hiç.. Yazık onlar hayatımdan çıkmak istemiyor ama bende annemi mutlu etmek ve toplum baskısını da göz önüne alarak evlilik konusuna bir şekilde giriyorum. Şimdi musmutlu günler geçiyor ve dişe dokunur tek bir gelişme yok.
   Zaten ‘biz neyiz’ sorusu çok masum kalıyor benim daha ciddi tepkilerim var. Ömür boyu bekar kalsam hayat haklı.

   • Alkan Öztürk

    Kendine haksızlık etme 🙂 Sadece yapman gereken kendini biraz daha kontrol altına almak. Meditasyon yapmanı öneririm.

  • Gamze

   Alkan benim görüştüğüm kişi işk buluşmalarda nerdeyse hergün görüşüp sonra beni arkadaş konumuna aldı ama ilgisini de esirgemedi. Teke tek görüşüyoruz sinemaya gidiyoruz yemekler kahveler vs. Sonra bir gün ben teklif ettim reddetti ertesi güne kendisi çıkardı dışarı hemen. En son ben aktif konuma geçip bişeylere bağlamak istediğimde geri çekilmedi görüşme devam ama arkadas modu birazda. En son fiziksel yakınlıklar başlayınca dananın kuyruğunu koparmaya karar verdim ve cok net şekilde aşk olmadıgını benimde aşık olmamam gerektigini evlilik düşümediğini vs ama kırmamak için çok iyi insan oldugum için bu kadar ilgilenmişmiş vs… Tam bir vaka insan etkilenmediği birisiyle neden sürekli görüşür (ve onca zaman benden fiziksel olarak yararlandığı falan hiç olmadı)

   • Alkan Öztürk

    Adamın kendi fikirleri yok belli ki… Ne istediğini bilmiyor anladığım kadarıyla.

  • Ayşe

   Bir müthişsiniz Alkan bey 🙂

  • Burcu

   Merhaba Alkan bey,
   Yazılarınız güzel evet dikkatimi çekti ve kendimi burda buldum belkide çıkmazsa girince insan arayışa giriyor. Evet bende seviyorum oda beni seviyor Emin’im ama ayrıyız bakmıyorum ilgilenmiyorum kendisi farkına varmam için elinden geleni yapıyor bakıyorum … konuşmaya çalışıyor .. kısa cevaplar veriyorum… ama ne mesaj var ne bi hareket ne bekliyor bilmiyorum beni sadece uzaktan izliyor … bu durum beni çıldırtsada… umursamaz davranıyorum … daha önce böle oldu hep ben mesaj attım … ama artık sırtlamıycam … elime telefonu alıyorum kiminle konuşuyorsun diye soruyor … mesajlaştığımı görünce mimikleriyle hayırdır kim o diyor amaç be çözemedim beni bi sahiplenmiş …. ne benimle olsun ne de başkasıyla mantığı mı var çözemedim …. zaten ondan başkasıyla olamam çok aşığım görünce yağların eriyor elim ayağım birbirine giriyor

  • Aynur @

   Evet tebrikler oldukça mantıklı.. Yazınızı okudukça daha bir cesaretlendim açıkçası.. En önemli olanda yazının icin de bana gelen mesaj”izlemeliyim”hem kendimi hem onu…Tesekkur ederim.

  • Damla

   Bir erkeği en iyi bir erkek bilir ve sen bize farkli pencereden bakmayi ogreten Adam tesekkurler

  • arzu

   Merhaba Hocam guzel bi uygulama olmus paylastiginiz için tesekkur ederim yalniz kafama takilan bi soru oldu cok guzel demissiniz iyi hos da ilk izlenimde ciddi olmadigini art niyetli oldugunu nasil anlayabiliriz ki onw gore karar verelim

   • Alkan Öztürk

    İlk buluşmada zor olabilir. Ayrıca konuyla alakalı diğer yazılarımı oku. İstediğin cevap başka yazılarda çoktan verdim 🙂

  • Huriye Kevser

   Merhaba Alkan bey ilk kez bu şekil birinden yrd. Alacağım .. bende 2017 Nisa’n ayın da birisiyle tanıştım tesadüfen Arda arda iki gün yemek yedik beraber fakat .. arada bir takım sorunlar ve birbirimizi anlamamazlık yaşadık ve sonra görülmelerimiz erdi fakat ben ondan etkilendim ve onunla geçirdiğim zamanlarımı ender bir şekilde değerli anlarımdan birisi ve onunla olan görüşmelerime tekrar devam etmek istiyorum bunu nasıl başarabilirim ve aramızda mesafeler var ..

   • Alkan Öztürk

    Bir şey diyemem ki… Detaylarını bilmiyorum. Ne konuda anlaşamadığınızı bilmiyorum. Bu yüzden maalesef bir yorumda bulunmayacağım 🙂

  • Hazal

   Sen şahanesin ama . Bi insan anca bukadar net anlayabilirdi yaşadığım durumu. Mükemmel vakit geçirip adını koymakta iki tarafta sıkıntı yasiyoruz 🙂 ama şöyle de bu durum var ki iki tarafta birbirinin yaralarını cok iyi biliyor . Peki napmaliyiz ? Evet bi çiftiz zaten kimse sevgili olmadigimiza inanmiyor da . Ama biz bunu ne zaman kabulleniriz?

   • Alkan Öztürk

    Şimdi. Ne zaman sorusunun cevabı şimdi. Kafanda biten bir olan. Sen ne zaman karar verirsen ,o zaman. Bugün. Yarın. 1 sene sonra…

  • gugul

   ben onun hayatında dahıl olsam bıle o yıne baskalrıyla sohbet etmekten begenılmekten hoslanan kısı ve bunu yenemıyoruz.ıstemedıgı ınsanlada gorusebılıyor ben anlamadım ne yapmak ıstedıgını…sonunda 3 haftadır gorusmuyıruz

   • Alkan Öztürk

    Adam böyle 🙂 Neden böyle olan birini değiştirmek istiyorsun ki. Kafanda başka bir model adam varsa, o modeli bulmaya bak. heh bundan hoşlanıyorsan, bundan hoşlanıyorsun. Yapacak bir şey yok.

  • Rukiş

   6 aydir taniyorum bir cok kez birlikte olduk ne gidiyo ne geliyo ciddi bir iliski dusunme benimle diyede acik acik soyledi ok..ama yanimdayken cok icten davraniyo ve cok durust oldugunu dusunuyorum..onunla en azindan arkadas olmak istiyorum bu bile onu korkutuyo en kucuk duygusal bir suphede kaciyo birakiyorum gidiyirum bu kezde karsima cikiyo bi sekilde konusmuyo ama gorunup kaciyo tekrar..cok yoruldum cok deyerli benim icin ama cok yoruldummmmm:(

   • Alkan Öztürk

    Sağlıklı bir ilişki değil. Ya Çöken İLişkini Kurtar ekursuna katılıp elinden geleni yapman gerekiyor… Yine de olmazsa diyecek bir sözüm yok 🙂

  • Vijdan

   Merhaba Alkan bey yazınızı dikkatli bir şekilde okuyorum.Sanki yaşadıklarımı tek tek görüp sorunların cevaplarını vermeye çalşıyorsunuz pess dedim kendi kendime.Yukarıda okudurgum berna arkadaşımın da dediği gibi 2 aydır görüştüğüm ve 3 kez buluştuğum bir insan var hayatımda fakat yanındayken gayet konşkan şakacı tensel temasa öenm veren biri.ama iş normal hayata döününce pek aramayan sormayan yazamyan bir tip.Bundan geçtim hani bunun bir adını koyalım dedim son buluşmamızda gri renkte kalmasın ya siyah ya beyaz olsun dedim.Çok acele ettiğimi ima ediyor,Kadın dırdırından dem vuruyor.Oysaki bu konuşmalra sebep olan kendisinin kararsızlığından doğan sebepler.ilişki net olsa bu konuşmalar yapılmaz sorunda çıkmaz.benimle bu şekilde beli aralıklarla görüşmek istediğni (enazından şimdilik)bagını kopartmak istemediğini söylüyor.Ben ise ilişkimi daha dolu dolu yaşamak varlıgını heran hissetmek istiyorum.Onca hayal kırıklıgı yaşamama ragmen halen ciddi anlamda sevmek ve sevilmek istiyorum.emek vermek istiyorum.Ne yapmalıyım?

   • Alkan Öztürk

    Başka birine emek verebilirsin… Yani bazı adamlarla olmuyor işte. İnsanlar bunu neden zorlamak istiyor, anlamıyorum. Ayrıca diğer yazılarımı da mutlaka oku. Çok şey öğrenebilirsin 🙂

  • Dirennn

   Merhaba..sizi yeni takibe başladım ve şimdiden etkilendim diyebilirim.:) günlerdir kafamı kurcalayan bir soruya cevap aramaya çalışırken buldum sizi.henüz sevgili olmadiğımız ama görüşüp dokunduğum adamdan duyduğum;”biliyorum ki ben yanlış bir şey yapmadığım sürece bu kadın benim hayatımda.. sen bana bu rahatlığı verdin.eğer birazcık geri dursaydın ilk başta..sevgili olmamız daha hızlı olabilirdi..bu güven, kaybetme korkusundan daha önemli bi durum benim için ama ne biliyim…”açıklaması…ve bana sevgilim diyebilmesi için zaman gerektiğini söylemesi???….bu ne demek oluyor lütfen bişey söyleyin.???

   • Alkan Öztürk

    Güzel vakit geçiyorsan, bir yerden söyle “artık sevgiliyiz” kararıyla ilişkinin gidişatı değişmez ki 🙂 Bu konuşmayı yapmanın bile anlamı yok bence. Ama maalesef insanları bu “kararın” peşindeler.

  • tuğçe

   merhaba alkan bey dediğiniz gibi arada buluştuğum biri var ve ben ondan hoşlanıyorum oda ilgi gösteriyor yani anlıyabiliyorum ama buluşuyoruz iyiyiz o gün ama 2 gün veya 3 gün yazmıyor sonra aniden msj atıyor ve hiç bir şey olmamış gibi davranıyor aynı sınıftayız ama 2 gün bilemedim 1 hafta benimle konuşmuyor bile ama bir bakıyoruz aramızdan su sızmıyor çok samiyiz ne oluyor hiç bir fikrim yok yardım ederseniz sevinirim lütfen

   • Alkan Öztürk

    Konuyla alakalı 3-4 yazı bulunuyor bu blogda 🙂 araştırıp okumanı öneririm çünkü kritik yazılar. Sevgiler

  • sinem

   “Hayatıma uygun bir adam olduğunu en hızlı şekilde nasıl anlarım” süper yönlendirme…endişeler yerine kontrolü elinde tuttuğunun farkında olmak

  • Nazlı

   Hayatımda olan birini kendime nasıl aşık edebilirim nasıl benimle tüm vaktini geçirmesini sağlayabilirim ?

   • Alkan Öztürk

    Yanlış yerdesin 🙂 Böyle bir ilişki, bütün problemleri yaşamana sebep olacak.

  • derin

   yazı muhteşem. kendimi buldum açıkçası. fakat söyle bir durum da mevcut-en azından benim hayatımda- bişkolik bir adam, sürekli iş yerinde. elimle koymuş gibi bulurum hep.orası dışında hiçbir yerde görüşmemek ne kadar normal?

  • Funda

   6 aydır beraberiz ilk başlarda her şey çok güzeldi. Evlilik gibi bir düşüncesi olmadığını fakat beni sevdiğini söylüyor her şeyinle belli ediyordu. Aile bireylerinle evinde kahvaltıya yemeğe çağırdı grup arkadsşlarımızla eğlenmeye gidiyorduk. Ne zsman ihtiyacım olsa yanımdaydı. Bir müddet sonra bir kadınla tanıştı grupta benide tanıştırdı kısa zamanda o kadınla yakın dost oldu kanka gibi ve onunla beni kıskandırma girişimlerine başladı kadın ona belliki tutkundu oda bunu inkar etmedi fakat ben onunla sadece dostum seni seviyorum desede farklı ilgilenme başladı o kadın beni istemedi tabiki bende onu böylece tartışmalar başladı o kadının yanındaysa eğer hemen gelip beni ikna ediyordu. Daha sonra başka kadınlarlada kıskandırma girişimleri oldu ben uyarsadım arada görmemezliğe geldim. Bir süre sonra öbür kadınla ilgili bir olay oldu ve o olaydan sonra bana bağlanma demeye başladı. Fakat gene her şeyde yanıma koşar yardımcı olur. Ve artık sık sık yalan döylemeye başladı her ne kadar görüşsekte ve şu anda ayrılma aşamasındayız çünkü ben bazı şeyleri suratına açıkça söylemek zorunds kaldım kendini geri çekti bağlanmaktan korkuyo beni sevdiğini diğer kadınlardan farklı olduğumu bana değer verdiğini bağlanmak istemediğini benimde bağlanmamamı söylüyor

   • Alkan Öztürk

    Paylaşımın için teşekkür ederim 🙂 Benzer sorulara burada cevap verdim. Diğer yorumları incelemeni öneririm 🙂

  • Hülya Kaplan

   Merhaba 🙂 Mailler Gülümsetiyor Öncelikle Sankı Sırdaşımla konusuyor gibiyim Teşekkürler Güzel Yüreğeve Emeğe sevgiler…
   Evet Tüm ilişkiler aynı 🙂 Kişiler farklı olsada roller ve elımızdekı metin hep aynı … Şahsım Çıkardığı Sonuç Ulaşılamayan herşey mükemmel oluyor 😉 Hergün bir merakla maillerime bakmaktayım devam sonuca hep birlikte sevgiyle ereceğiz inşallah :))

  • Mehtap öztürk

   Merhaba yazınız güzeldi şuan evet hayatındayım zaten birlikte yaşıyoruz. Evlilik istediğinide söylüyor ama bunun için ciddi bi adım atmıyor

  • Zeynep

   Alkan bey size çok ihtiyacım var ne olur yardım edin bana

  • Funda calti

   Alkanbey tamda boyle super anlatmissiniz bizde daha 1 aylik once ilk adimi atan o oldu sonra ben karsilik verdim ama bizim tanismamiz iş icindi daha ise baslayamadik onun is seyahetkerinden dolayi bana her zmn sunu soyluyor snnle mutluyum huzurluyum senden inanilmaz elektrik aliyirum biz hic ayrilmayalim diyor.beraberken hep yanina oturmami istiyor surekli sikica ellerimi tutuyor.fakat daha beraber olmadik.zamana yayalim biranda baslayip hemen bitmesin diyor 2 yil once asik okdugu kadindan ayrilmis ve acı cekmis suan bende ne yapacagimi bilmiyirum hayatimda olsun istiyorum bende onunla mutluyum sizin girusleriniz bnm icin onemli

   • Alkan Öztürk

    Bu yazıda anlattıklarım işine yaramadı mı 🙂 Diğer yazılara da bakabilirsin. Eminim istediklerine çoktan cevap verdim.

  • Meltem

   Merhaba alkan bey benim bir kaç sorum olacaktı size.

   • Alkan Öztürk

    Cevaplarını blogda bulabilirsin 🙂 Birebir görüşmek istiyorsan da koçluk programına katılabilirsin.

  • Arzu

   Yani erkeğin amacı sadece farz edelim sadece “yatmaksa”, bunu bir kaç işaretle zaten gösteriyor. Ciddi bir şey istemediğini gördüğünde, ilişkiyi sonlandırabilirsin.
   Şimdi benim sadece telefonda konuştuğum karşı karşıya henüz gelmefigim 5 aylık bir görüş mem var, onunla çok güzel konuşuyoruz anlaşıyoruz beni saatlerce dinleyebilir bıkmadan. tabi su sizin bahsettiğiniz şeyi çok konuşuyor bende görüşmekten korkuyorum ailesinin yanına gitti bi süre kadar orda hiç benden tada sevgilim görüştü güm var demedi. Bi ara abim geliyo dedi kapattı ve bizler 40 li yaslardayuz

   • Alkan Öztürk

    “telefonda 5 aylık görüşme” kısmını okuduktan sonra gerisine bakmadım. İlk önce yüz yüze gelmelisin.

  • HAZAL

   Merhabalar çok ilginç gerçekten.. yani öyle bir dönemdeyim ki sizinle tanışmak bi tesadüf olamaz Yazılarınızı pür dikkat okuyorum ve çok doğru buluyorum evet hemen hepsi yaşanılan şeyler ve yanılgı hüsran, mutluluk vs. Çoğu da Arkadaşlarıma tavsiye ettiğim şeyler fakat kendime işlemiyor bazen.. Neyse işte Benim de bu ara çözemediğim bazı şeyler var kendimce hem çok güzel hem çok acı bir hal içindeyim. Çok garip gelebilir belki daha önce bende yaşamadım ilk kez başıma geliyor.. Birini seviyorsun ama görmüyorsun ne resmini ne kendisini.. Sadece fikirlerini ruhunu seviyorsun, ona tutkuyla bağlanıyorsun gecen gündüzün o oluyor ama onun için sen öyle deilsin. Platonik Aşk yani.. Onun kendince amaçları hedefleri var seni hayatına dahil etmek istemiyor. Ama sen okadar sevdin ki onsuz hiçbirşey düşünemiyorsun. Uyurken, uyanırken, işe giderken, yemek yerken, su içerken, yürürken, ağlarken, gülerken, herşeyde herzaman o var. Unutmak istiyorsun ama bi yandan da istemiyorsun yani bi yandan acı çekmekten kurtulmak isterken bi yandan mutluluğa kavuşma arzusuyla yaşıyorsun.. Bunu anlatırken bile kendimi saklamaya çalışıyorum sanki utanılacak bişey yapıyormuş gibi.. Deil tabi ama gururuma dokunuyor.. Ne yapmalı nasıl etmeli.. Onu kazanmak için yada Unutmak için. Hangisi daha kolay diyeceğim ikisi de çok zor.. Ama bende sizin bu konuda ne diyeceğinizi merak ettim. İlk kez sizinle paylaştım bunu da.. içimi dökmeme sebep olduğun için de Teşekkür ederim

  • özge

   Alkan dedigin evet dogru benim suan bir sevgilim var yani ama kendisi is nedeniyle bulusamadigimizi öne surup duruyor bende surekli alttan alan taraf bekleyen taraf oluyorum ne yapmaliyim..

   • Alkan Öztürk

    Gelecek için buluşma tarihi belirle. Madem işine düşkün bir adam… Planlı programlı çalışıyordur eminim. Ajandasına baksın. İlk boş tarihi sana ayırsın 🙂

  • Sultan

   Çok güzel yazmışsınız 🙂 tebrikler ama bitmiş bir ılıskıyı nasıl kurtarıcaz yani doğru insan değil benim için ama sevince katlanıyorsun

   • Alkan Öztürk

    İlişki katlanma işi değil ki. Doğru değilse, değildir. Senin önüne bakman gerekiyor 🙂 Sorunun cevabı için de Çöken İlişkini Kurtar e-kursuna katılabilirsin.

  • Damla

   Merhaba mutlulugu ararken mutsuzlugun icinde bulma kendini demissin yani mutsuzsan kac gibi seyler var yazinin temelinde peki mutsuzluktan yada o karmasik iliski durumundan kovalayan olmaktan kacmak degil de durumu cozmek istiyorsam saplantili olmak baska bu degil kasdettigim ama hep dogru kisiyi bul gibi yazmissin dogru kisi dogru adimlari atan ve dogru seyleri yapan midir? Her insanin bir dogru kisisi mutsuz eden kacan olan korkan vs vs seyler yapar durumu cozme ya da normale cevirmek gerekmiyor mu? Icinde bulundugum mutsuzlugu mutluluga cevirmek istiyorum birakip mutlulugu baska yerde aramak degil.

   • Alkan Öztürk

    Konunun özü bu değil 🙂 Gerçi her insan farklı şeyler çıkarıyor. Diğer yazılarımı okumanı öneririm. Aradığın cevaplar başka yazılarda var.

  • Kübra Kayıran

   Merhaba Alkan Bey benim kafamı karıştıran bir çok şey var iliskide ! Birisi var ayni işyerinde çalışıyoruz. Yaklaşık 8 ay önce ise girdi. Ben pek olumlu değildim ama o ben nereye gitsem yanımda bitiyordu konuşmak icin çabalıyordu neyse sonunda karşılıklı oldu bi flört başladı iki ay önce falan. Bundan iki hafta önce de küçük bir tartışma sonucunda iliskiyi bitirme kararı aldı o ! Bağlanmaktan korktuğunu iliskiye hazır hissetmediğini hatta hiç sevmediğini falan söyledi. Ayrıldık ! Dün konuşmamız gerekiyor dedi buluştuk benim sevdiğimi biliyor vazgecmedigimi de kendisi de seviyor ama hep saklıyor duygularını kendine bile itiraf edemiyor. Arkadaş ortamından bahsetti onlardan uzaklaşmak istemediğini ama benden de kopmak istemediğini söyledi. Kabul etmedim öyle bi sarıldı ki bırakma der gibi ! Seviyor ama korkuyor hayatının değişmesinden. Mücadele etmek istiyorum ama başarılı olamamaktan korkuyorum bende ne yapmalıyım onun güvenini kazanmak kendime bağlamak icin ???
   Saygılar

   • Alkan Öztürk

    Olay, onunla alakalı. Problemin farkında olması gerekiyor. Sonra çözmek istemesi gerekiyor. Gerisi onun uğraşı. Sen sadece “psikolojik” destek verebilirsin 🙂

  • Deniz

   Hay aksi Nerden başlasam nasıl anlatsam.. Direkt dalıyorum konuya.
   1. Adam kesinlikle uygun değil çünki evli..
   2. Dostluğumuz var ve saygı duyduğum bir erkek..
   3. Ona kesinlikle ilgi duymuyorum sadece dostluk ve güzel muhabbet var aramızda..
   4.Geçen akşam bir mekanda yine sohbet ederken, bu aralar çok duygusal olduğunu ve hoş bir bayan ile sevişmek istediğini ima edip durdu. Ki biz bu konuları çok rahat konuşan insanlarız arkadaş grubumuzda..
   5.Şimdi bu adam beni gece kahvesine davet etmek istedi gecenin sonunda..Reddettim kibarca fakat başka zaman içeriz diye söyleyip söz de vermiş oldum.
   6. Hissediyorum bu arkadaşım bana yürüyor ve benimle sevişmek isteyecek
   7. Nasıl başa çıkabilirim Alkancım bu durumla? Her nekadar ona cinsel yönden bir çekim hissetmesem de ruhum flörtöz. Yalnız kalırsak nasıl bir yol önerirsin bana? Gerçekten onunla sevişmek istemiyorum ve kırılmasın da istiyorum..
   Sevgilerimle

   • Alkan Öztürk

    Birinci maddeyi okuduktan sonra gerisi atladım. Diğerlerinin önemi yok 🙂 Kuralların olmalı. Karma diye bir şey var bu dünyada. O kadının ilişkini bozarsan, senin ilişkilerin de hiçbir zaman yolunda gitmez. Karmaya inanmak gerek.

  • Nur

   Hayatına girmek istediğim kişi ile 3-4 kez ortak presentasyonda buluştuk aynı mesleği yapıyoruz .zaten seninle buluştuysa hayatındasın demiştin buluşmadan kasıt özel randevu mu?

   • Alkan Öztürk

    İş görüşmesinden bahsetmiyorum tabii ki. Birebir vakit geçirmekten bahsediyorum. Flört diyorum… Hoşlanma diyorum…

  • Yağmur

   Merhaba Alkan bey. Şu kötü niyeti belli eden işaretler nelerdir? Her işareti kötü anlamayalım diye soruyorum Ve galiba tüm kadınların ortak derdi yanındayken iyi de ayrıyken ilgisiz olunması..

  • Elif

   Sanırım benim sorunum bağlanmak ya da güvenmek istemem ama hep yanlış insan. Neden bilmiyorum ama bu durumu değiştiremiyorum. Geri de bırakmam çok zor oluyor. Yıllarımı alıyor diyebilirim. Arkadaşlarım destek almam gerektiğini söylüyor ama gerek var mı bilmiyorum.

   • Alkan Öztürk

    Eğer hayatında hedeflerin ve hayallerin varsa, destek almak her zaman doğru karardır.

  • Hümeyra

   Merhaba Alkan Bey bende size benim durumumdan bahsetmek istiyorum. Haftanın 2 günü gördüğüm insanla vakit güzel geçiyor bana kahve içmeyi teklif ediyor ders aralarında benimle takılıyor ilgi gösteriyor ama telefon da yazmiyo ben yazınca bi süre sonra sonra konuşalım diyor ve kendi yazmiyo en son isim bitince konuşalım dedi ama yazmadı ve bugün başka bişey den bana yazdı. Ondan etkilendigimi hoslandigimi anlıyor. Belki oda hoşlanıyor acele etmek istemiyor ama ne yapmam lazım çok baglaniyorum ona

   • Alkan Öztürk

    Çok genel bir soru ve burada cevaplamayacağım bir soru 🙂 Mesaja ve telefona takılıyorsan, yandın. Önemli olan yüz yüzeyken ne yaptığı. Böyle detayları düşünmeye gerek yok.

    Seninle buluşmak için zaman ayırıyor mu? Önemli olan bu.

  • Suzan

   Merhabalar
   Ben sevdiğim adamla sekiz ay aynı işyerinde çalıştık aramızda birşey yoktu ama birbirimizden hep hoşlandık, sonra çıkmaya başladık üç ay sonra ben ordan ayrıldım, sorunlarımız ondan sonra başladı, ben onu kıskanmaya başldım, çokda yakışıklı bi adam, etrafında fazla kadın var, nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum ama

  • Nisa Tok

   Merhaba Alkan,
   Ben 2 ay önce bi erkekle konuşmaya başladım netten yani o mesaj attı tanımaya başladık birbirimizi hep ilk adımı o attı ilk görüşmek isteyen de o idi.Hemen yakınlaşmak istedi ve bende önce ilişkinin adını koymamız gerektiğini vurguladım ne olduğumuzu sordum.neyse ilişkimiz başladı o da boş değildi her haliyle belli ediodu çok üstüme düşüp kıskanıyordu bende onun verdiği değere karşılık daha çok değer verdim biraz fazla üstüne düştüm bi kaç kez görüşme isteiğimi reddetti hastaydı iyileşti ama yine görüşmeler kısmet olmadı işinden dolayı bi türlü denk gelmedi bende artık onu göremediğimden stres yapıyordum bunu ona da yansıttım ve üstüne gittim fln En son bunaldığını söyledi kırıldım.Önce ben bitsin dedim o hiç bitsin demedi ama tamam dedi.yazmadı ben dayanamadım tekrar konuşmak istedim üatüne fazla gittiğim için özür diledim tekrar konuşmaya başladık ama henüz daha görüşemedik biraz soğukluk var hala şuan çabalayan benim ama eski si gibi olmasını o kadar çok istiyorum ki Ne yapmalıyım? Bilmiyorum:(

   • Alkan Öztürk

    Tahmin: İkiniz de yalnızlığınızı doldurmak için birbirinizi buldunuz. Yanlış anlama ama hislerim bu yönde. 2 ayda bu seviyeye gelmişsiniz. Hata burada. Diğer yazılarımı da mutlaka oku. Sebebini anlayacaksın.

  • Yüsra

   Meraba Alkan bey,benim durumum çok karışık nasıl anlatacağımı bilemiyorum,üç ay boyunca biriyle görüştüm,bana hem ilgisi var yok gibiydi,ben de bu durumu başka bir arkadaşımla dertlesirken yanlışlıkla görüştüğüm kişiye attim,mesajda olumsuz şeyler yazmıştım, ilgisizliğinden artık olumlu düşünmediğimi yazmıştım,mesaji gördükten sonra aramızdaki şeyi yanlış anladığını,aslında dostça yaklaştığını söyledi ,ama ben dostça olmadığını düşünüyorum hala,ne yapmam gerekiyor acaba,benden hoşlanıp hoşlanmadığını nasıl anlayabilirim

   • Alkan Öztürk

    Flört sürecinin tadını çıkarmaktansa, bu dertlere düştüysen eğer, yolunu kendin mahvediyorsun. Benden söylemesi.

    Dert bu olmamalı. Birlikteyken en güzel vakti nasıl geçireceğini dert etmen gerekiyor 😉 Yanlış yerlere odaklanıyor insanlar.

  • yıldız

   selam alkan benim görüştüğüm bi çocuk vardı herşey gayet güzeldi fakat ilk buluşmamızda ben ortak tanıdığımız bi çocukla daha önce çıktığımı söyledim doğruyu söylemeliydim ona sonuçta başkasından duyması hoş olmazdı ,
   sadece merhaba dese bile bu durumun onu rahatsız ettiğini söyledi zaman istedi benden ,
   beni tanımak istediğini ama kafasının karışık olduğunu söyledi saygı duyduğumu belirttim öyle kaldı
   sence ne yapmalıyım ? ve sence yazarmı tekrar bir kere görüştük gayette güzeldi herşey
   çok mutsuzum 🙁

   • Alkan Öztürk

    Bu durumun seninle alakası yok ki. O adamın kendine güveniyle alakalı.

  • gülüş

   evet güzel bir yazı olmuş sizi tebrik ederim . yalnız analayamadığım bir konu var ve bunu çözemiyorum hayatımda ki insanla sözlülük aşamasındayız ve ailecek görüşüyoruz ve yazılarınızı okudukça zihnimş meşgul eden gereksiz düşüncelerden arındırdım onu dışardan bir gözle izliyorum ve bu beni korkutuyor bu yüzden de kendimi nasıl geliştirebilirim nasıl yaklaşmalıyım ve ne yapabilirim gibi sorularıma cevap buluyorum evet biz yeni değiliz 3.5 4 yıl oluyor keşke aileyi ilk edapta soksaydım devreye suan dısarıdan seyreden abaliz eden gerçekten böyle biriymiymiş diyor olmazdım ailesinin yanında normal güleç yüzlü konusan azıcıkta cocuk ruhlu ama benimleyken yine espirili ama o cocuk ruhtan cok bir tık daha sert yapılı anlamlandıramıyorum ve kaçan kovalanıyor u oynuyor işleri var oyu var buyu var benimle hep birşey var canı isteyince gelir gider işim var dediğinde bile mutlaka gelir hobilerinden ailesinden arladaşlarından ödün vermez benimle görüşmesi ve vakit geçirmesi için söyleniyorum içimi dökmüş gibi oldum ama beni sevmesine ragmen çok ilgili değil sordugumda yada ifade ettiğimde ben yeterince ilgi gösteriyorum diyor acaba benmi doyumsuzum artık yoruldum duygularım zayıflıyor eskisi gibi sevemiyorum.. 🙁 sıkılmadan okuyup yorum yapacagınız için şimdiden teşekkür ederim..

   • Alkan Öztürk

    Yazdıklarını okudum Gülşah. Ama bu konuya burada cevap veremem. Koçluk programına katılıp, benimle birebir görüşmeni öneririm 🙂

  • Seçil

   Merhaba Alkan Bey. Yaklaşık 4 aydır görüştüğüm birisi var. Kendisi ile FWB tarzı bir ilişki kuruyoruz. Sorumluluk olmadan cinsel birliktelikli bir arkadaşlığımız var. Ama bu konuşulmuş bir durum da değil, ilişki bu şekilde evrildi. Farklı şehirlerde yaşıyoruz ama 15-20 günde bir araya gelebiliyoruz ve müsaitsek görüşüyoruz. Bir aradayken çok iyiyiz. Sanki 10 yıldır birlikte, güzel ilişki dinamikleri kurmuş huzurlu birlikteliğe sahip bir çift gibiyiz. ama ayrıyken birbirimizin hayatında çok az yer alıyoruz. Sürekli bir flört hali yok. Haftada 1 kez falan nasılsın ne yapıyorsun diye konuşuyoruz. Sormak istediğim şey benim kendisine karşı ciddi anlamda duygularım oluşmaya başladı. Tanıdıkça gerçekten sevmeye başladım ve hayatımda daima kalmasını istediğimi fark ettim. Gün içinde onu düşünüyorum, sürekli onunla ilgili planlar yapıyorum. Sosyal medya hesaplarını daha sık kontrol ediyorum. Daha yakın ilişki kurmak, tabiri caizse sevgili olmak istiyorum. Sizce bunu nasıl sağlayabilirim. Geç kalmış olabilir miyim?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Seçil Hanım, kişilere sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • sonay

   Merhaba Alkan Bey,

   Benim ilişkim 2.5 yıl sürdü ve evlenip ayrıldım 1 çocuğum var ve benim hayatıma bilerek girdi.Şon 1 yıldır kopmak istiyor sonumuz yok diyor defakez ayrıldık ancak kopamıyoruz.Artık evlenmek istediğini ve çocuk sahibi olmak isteidğini iletti.Ben de benim hayallerimi bir başkasıyla yaşayabileceksin,ben bu hayalleri kurdum seninle dedim.Bu ilişkinin onu çok yorduğunu,benim evliliğim kağıt üzerinde bitmeden tanıştık ancak ben eski eşimle hep ayrı yaşadım.Şimdi de bana o insan hayatımızda hep varolacak,çocuğun var ,ben bunları çekmek zorundamıyım diyor.Peki dedim seni vicdanınla başbaşa bırakıyorum,git evlen başkasıyla dedim.Biz gerçekten çok iyi vakit geçirirdik,yarı evli gibi yaşadık.Bana bu ilişkiye başlamamlıydım,evt senin hayatını bilerek girdim,duyularıma yenik düştüm diyor.Aramızda yaş problemi var ancak ben yaşımı hiç göstermiyorum.7 yaş gibi bir fark var ancak çok aşığım,o da benden kopamıyor,ben ondan küçük gösteriyorum,ancak çocuk yapmak için çok yıllar bekleyemem yaşım 41,etrafına benim durumumu nasıl anlatacağından bahsediyor.Ben de ısrarla bunun sorun olmaması gerektiğini,arada ciddi bir sevgi varsa herşeyin çözümleneceğinden bahsediyorum.Şimdi kararı ona bıraktım.Beni çok yıprattı,ben de onu hep kaçak yaşadık,şimdi kağıt üzerinde boşandım ancak o gitmek istiyor senin hayatına engel olmak istemiyorum diyor,yoksa ilişkimiz gayet iyi gidiyor beraberken ancak son yok diyor.Sonra bana dönüp hayatımı mahvettin diyeceksin diyor,dedim zaten mahvettin.sizce benim nasıl davranmam gerekiyor.Kimse olmadığını söyledi ancak şunuda söyledi,birbirimizin hayatındayken mi birini bulup gideceğiz.ve hergün gördüğüm işyerlerimiz aynı yerde.Ne yapabilirim lütfen yardım 🙁

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Sonay Hanım, kişilere sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Naz

   Merhaba yazın çok güzel olmuş teeşekkür ama ben çok üzülüyorum benim sevgilim benim le son 10 gündür hiç ilgilendirmez oldu gün içinde arayan sevdiğini söyleyen adam gitti yerine sıkılgan ve ilgisiz biri geldi ve biz 3 , 4 kez yüz yüze görüştük güzel vakit geçirdik hayatına aldı mı aldı yalnız son 10 gündür ilgisiz bir kaç kez ayrılmak istediğimi söyledi m onu da kabul etmiyor ne sevdiği belli ne sevmediği begün için de günaydın cnm yazıyor başka bir şey yok ve işi çok yoğun olduğunu söylüyor ilk zamanlar bu yoğunluk yoktu yazmaktan mutluydu simdi msj yazmayı sevmiyorum demeye başladı ama ayrılmakta istemiyor ve ben sürekli onu düşünüyorum ne yapayım lütfen bana yardımcı ol

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Naz Hanım, kişilere sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Gül

   Sevgili Alkan;
   Aynı okuldayız sosyal medyadan takipleşiyorduk bir iki kere konuşmuşluğumuz var okulda sadece selam selamdık ve ben geçen akşam gidip ona ondan hoşlandığımı söyledim, o da bunun farkında olduğunu ama bana karşı bir şey hissetmediğini söyledi. Ne yapmam gerek çok çaresizim.

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Gül Hanım, kişilere sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Fulya

   Sadece instagram üzerinden görüştüğüm birini kendime bağlama imkanım var mıdır sizce 🙂 birkaç aydır konuşuyoruz bi yakınız bi uzaklaşıyor ve tabi ki bu akılsız ben onu istediğimi defalarca söyledim ilgimi oldukça belli ettim çok üstüne düşüyorum falan… Ama ne yapayım duramıyorum elimde değil:) hala onu kendime bağlayabilme gibi bi durum söz konusu olabilir mi ki 🙂 bu arada ben tekerlekli sandalyedeyim o normal biri

   • Alkan Öztürk

    Yüz yüze buluşmadan hiçbir şey bilemezsin 🙂 Amaç, buluşma olmalı. Başka bir şey değil.

  • ayşe

   Müthiş çok iyi bir sürü hatamı gördüm. Teşekkür ederim.

  • Bsm

   Merhaba alkan bey
   17 yıllık birlikteliğimiz var eşim ile ve geçen yıl 10. Evlilik jübilemizi eşimin beni 2 ay devam eden bir ilişki ile birinci kisilerden aldattığını öğrendim 1 akşamda bütün hayatım degisti..
   Bir yıl boyunca psikiyatri ve piskolok desteği aldım..
   Ilaç ve hastalıklarla gecen üzerine iflasın eşiğine getirilen is yerini evini çocuğunu kendini toparlamakla geçen bir yıl..
   ailem dail kimseyle görüşemez ve güvenemez oldum..
   Sonuc… bir yilda ne değişti

   Hamileyim şuanda

   Hayatım boyunca hiçbirşeyini sorgulamadigim varlığına her zaman sukrettigim içine hiç bir yalan dolan saydıramaz dedigim eşimden..
   (Hamilelik sağlık sorunları yüzünden zorunlu ve bir okadarda isteyerek gelişen bir prasudur)

   Pekin neden gidemedim…

   Belki hayatım boyunca yaşadıklarımı bir gün benimde başıma gelebileceğini hiç düşünmedim..belmi korktum..belki tek başıma olamazdım… vs..

   Henüz cevaplana bilmiş bir sorudegil

   Seviyor muyum onu çok iyi tanıyorum çocukluğunu biliyorum diye bilmek kadar çok..

   Tanımıyormuşum aynı yatağa yaptırım aynı havayı soluduğum hatim boyunca her sıkıntımda yanında olabilcegini dusundugumhesapsiz kitapsız tereddüt etmeden bir ömrümü adamaya razı olduğun adamı TANIMIYORMUŞUM..

   peki hayatın bundan sonrası…onun la

   Içten içe güvenmelisin derken içten içe kendimden öğrendiğim hissetmem tahammül edilmesi zor…

   Peki ben bu adamın hayatının neresinde olurum bunca yasamdansan sonra …

   Herkezi herşeyi sorgularken bile ona güvenmeyi secerken

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar detaylı yorumun için teşekkür ederim. Kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Cansu

   Benim çok önceden tanıdığım biri vardı hani konusmuşluğumuz falan yok tabi benim eski çalıştığım yerde önceden oda çalışıyordu tabi benden önce 5 gün önce eski çalıştığım yere gittim orda çalışmaya başlamış baya bi bakışmıştık sonra o aksam bana mesaj attı 2 gün cok güzel konustu iltifatlar etti işe tekrardan başlayacagımı söyledim o bahsettiğim eski yere. başladıgım gün yüzüme bakmadı mesaj atmadı sonra orda çalışan bir kız vardı duydum mi onla konusuyomus ve hala da konusmaya devam ediyolar benim ne yapmam gerek ?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Cansu Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Beyza

   Sevdiğim kişi uzakta.nasıl kendimi sevdirebilirim.mesajla nasıl ikna edebilirim

  • Esra

   Merhaba alkan bey. Öncelikle çok doğru yaklaşımlarınız olduğunu düşünüyorum ancak benim durumun biraz daha faklı benden 15 yaş büyük bir adamla bir şeyler yaşıyorum. Bana ilişki istemediğini net bir şekilde söyledi. Onun için özel olan bir şey açtı geçen gün… Yani dediğine göre. Aceleci olmamın onu uzaklaştırfığını da söyledi. Ama bir şeyler de yaşıyoruz. Onun yanında iyi hissediyorum ama olmaması gereken bi ilişkiymiş gibi geliyor. Bana karşı dürüst olduğundan emin olmak istiyorum. Bir gidişatı olmadığını düşündükçe kırışıyorum. Güvensiz hissediyorum ama ondan hoşlanıyorum. Napmalıyım

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Esra Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • İpek

   Merhabalar Alkan Bey, benim merak ettiğim konu şöyle erkek arkadaşım benden ayrıldı. 11 aydır birlikteydik 1 yıl olacaktı anlayacağınız. Bunaldığını, sıkıldığını hatta benim hiç düşünmediğim evlilik mevzusunu (bu durum aileyle tanıştırmaya kadar gitti) sanki hep ben evlilik diyormuşum gibi ayrıldı. Açıkçası çok şey var daha fakat ben onu çok seviyorum ne yapmam lazım?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar İpek Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Fatma

   Merhaba alkan bey sizi bir google de araştırma yaparken gördüm ve cidden çok beyfendi bir insansiniz konuşmalarınız baştan başa beni çok etkiledi sizi yakından da tanımak isterdim karşılıklı muhabbet etmek isterdim sizi tanıdığıma cok memnunum.

   • Alkan Öztürk

    Güzel yorumunuz için teşekkürler Fatma Hanım. Tabii ki neden olmasın, bir gün sohbet edeceğiz mutlaka 🙂

  • Beyza

   Benimde konuştuğum biri var halen daha konuşuyoruz. Onunla lise de birlikte aynı sınıfta okuduk ama o zaman ilgimi çekmiyordu şimdi farklı tabi aradan 3 sene geçti. Ama hiç muhabbetimiz yoktu laikin bi komşum var üste onun sayesinde yakın oldum ailesiyle yakınız neyse. 2 kere buluştuk 1 aydır tanışıyoruz ama 1 boyunca normal konuşuyorduk ablasının düğününden sonra hoşlandım ondan ama o bana sordu biz neyiz diye. Sonra konuştuk falan 2 kere buluştuk yalan diyemem ilk buluşmamızda gezdik eğlendik abartılı bi yakınlığımız yoktu ama el ele tutuştuk falan ama sevgili olmadan bunu yaptık sonuçta sonra 2 buluşmamızda bana bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi böyle ikimizde bir birimize bağlanıyoruz hata ediyoruz sevgili olmadan ölümlü dünya bir birimizi tanımadan ne olacağını bilmeden böyle yakın olmak istemiyorum dedi. İlk başta önce ki tanıştıklarım gibi şey sandım gidecek sandım ama öyle olmadı yine konuşuyoruz öyle canımlı falan gibi değil ilk tanıştığımız gibi napıyorsun vb. Sevgili olmadan yakın olmak istemiyor ben biraz takıntılıyım kuruntu çok ederim sizce doğru mu ediyor alkan bey cevap verirseniz çok sevinirim 🙁 birde şunu eklemeden edemicem çalıştığı bi iş var 1 ay çalışıyor çay topluyor 20-25 gün yazamıcak çünkü zor iş yorgun oluyor o zaman geldi mi fazla yazamıcam ama işim bitti mi dönerim ararım diyor az da olsa konuşuruz diyor en azından düşünüyor dimi ben olumsuz düşünmekten hep hata yapıyorum 🙁

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Beyza Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Ceren

   Merhaba size instgramdan bişey sordum cevap verirseniz cok mutlu olurum isim ceren olarak geciyor☺

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Ceren Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Ponçk

   Merhaba ben okulda görüp beğendiğim okul kapandı ve o mezun oldu sonra bu çocuğun instası buldum msj attım sonra konuşmaya başladık ilk gün soruları ben sordum güzel cevap verdi hatta sevgilin varmı dedim yok dedi beklediğin varmı dedim yok dedi bana sordu aynı şekilde sonra bu böyle devam etti bana aile derdini anlattı çok hoşuma gitti sonra ben ona kalpli emoji attım sevmiyorum atma diye cevap verdi takmadım sabahları günaydın ı ilk ben attım oda dedi sonra canım sıkkın şimdi de öyle ben sorsam var sormasam tık yok daraldım ya

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Merve kaptan

   Sevfili altan, ben bir haftadir biriyle gorusuyorum. Ayni mahallede oturuyoruz. Simdilik hersey cok guzel. Sevgiliyiz diyelim. Birbirimizi cok ozluyoruz. Ama bana karsi gercek duygularini merak ediyorum.onun cok yakisiklinoldugunu cok kibar ve etkileyici oldugunu, her saniye beni benden aldigini soyluyorum. Bu konuda hata yaptigimi dusunuyorum. Ama gercek duygularim bunlar. O yuzden saklayamiyorum. Onun da mutlu oldugunu gulumsesigini ve bana her seferinde ayni sekilde karsilik vermesi bunlari soylememe devam etmem gerektigini dusunduruyor. Hersey cok guzel. Bir sorunumuz daha var. Ben tesetture girmeyi dusunuyorum okullarin acilmasiyla kapanicam. O hu konuda pek sicak yaklasmadi. Hatta soyledigimde kendinden sogutmaya mi calisiyorsun boyle sakalar yapma dedi. Ciddi oldugumu anlayinca da henuz cok yeni gorusuyoruz belki ilerde bunu sorun etmem dedi senin gorusun saygi duyuyorum ama ilerde fikrimi soylemek isterim dedi. Ne yapicam sence

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Merve Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Kubra

   Merhaba Alkan Bey, yazdiklariniz çok hoş lakin farkli şehirlerdeysek çok zor oluyor cidden

   • Alkan Öztürk

    Onunla alakalı makalelerimiz de var. Bloğu araştırmanızı öneririm Kübra Hanım.

  • Brunette

   Çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim. Aslında biz yeni tanışmıyoruz. Okulda sınıftan arkadaşımdı kendisi. Yıllar sonra qarip bir şekilde yeniden bulduk bir birimizi. Aslında çok sıcak davranıyor , bi kere buluştuk. Neredeyse her gün görüntülü arama yapıyor. Ortak bi arkadaşımız ona benim hislerimle ilgili bi kaç şey söyledi, ama kendisi bana “biz böyle iyiyiz, sevgili olursak seni kaybederim” dedi. Ama yaptıkları söyledikleri hep sevgili gibi davranıyor. Beni kıskanıyor, kıskandırıyor ,iltifatlar ediyor, buluşma ayarlamak istiyor . Bi de benden önce ciddi bir ilişkisi olmuş ,ama kız onu terk etmiş. Ayrıca geçmişi de unutamıyor, bazen çok yakın davranıyor, ama bazen de içine kapanıyor. Bu yüzden ilişki korkusu ola bilirmi? Bu durumda ne yapmalıyım sizce?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Duygu

   Size burası dışında nasıl ulaşabilirim acaba?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar Duygu Hanım, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • Gülay

   Alkan bey 2 gündür sizi tanıdım ve okudukça okuyasım var yazdıklarınız çok dogru ve etkileyici ama benim sorum şöyle erkek arkadaşım benimle mutlu oldugunu söylüyor huzurluymuş ama ben deyilim nedenmi ? Hemen söyleyim sürekli beni aşalıylr küçümsüyor kırıyor aglatıyor hiç bir şekilde el teması yok vucut teması yok ilgi alaka sıfır sevdiyini söylüyor sevgi bunun neresinde sorarım size ben içinden çıkamıyorum çok seviyorum onu ama yeter denilecek hale geldim 11 aydır birlikteyiz sürekli tartış ayrıl başka bir şey yok

   • Alkan Öztürk

    Ayrıl Barış ilişkisi yaşıyorsanız, yanlış ilişkidesiniz. Maalesef gerçek bu. İlişki dediğin huzurlu olur. Tartışma olur olmasına ama ayrılık 1 kere olur. Bu kadar.

  • nupel

   çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık başarılarınızın devamını diliyorum 🙂 size mail atsam oradan bana dönüş yapar mısınız?

   • Alkan Öztürk

    Merhabalar, kişisel sorulara cevap almak istiyorsanız, Güçlü Kadınlar Mastermind programına katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterli. Kayıt linki gönderilecektir.

  • elif.

   Alkan Bey merhaba, yazınıza bayıldım. Mail trafiğine yeni dahil olabildim, ve iyi ki olmuşum diyorum 🙂 Birlikte olduğum adamla uyumumuzun çok iyi olduğunu düşünüyorum o da buna katılıyor. Gerçekten birlikte eğlenebiliyor, dertleşebiliyor güzel vakit geçiriyoruz. ona karşı hislerim çok yoğun, onunda bana birşeyler hissettiğine inanmak istiyorum. Bunu bazen hissedebiliyorum bazen de sadece cinsel bir obje olarak gördüğünü düşünüyorum. Böyle düşündüğüm anlarda aslında cinsellik ve hoşlanma-sevginin birlikte olduğu geliyor aklıma. Sanırım bu ilişkideki tek korkum bu. Cinsel obje olma durumu. Terk edilmekten korkum yok, dünyanın sonu değil. Ama bahsettiğim durum incitici. Ve nasıl çözeceğimi anlayabileceğimi bilmiyorum. Düşün düşün kafa kalmadı. 🙂

   • Alkan Öztürk

    Bununla alakalı özel bir eğitim programımız var Erkeğin Aşkla Yaklaşsın adında. O kursa katılmanızı öneririm. alkan[@]askakademi.com adresine bir mail göndermeniz yeterli.

  • Fatma

   Merhaba Alkan bey, sizinle dün tanıştım ayrılık acısını nasıl atlatacağımı ararken. 8 ay süren ilişkim çok mutlu başladı. Her şey çok güzeldi ancak ilk küçücük sorunda benden ayrıldı. Bir şekilde ikna ettim barıştık. Sonra bunu 3 kez daha yaptı ve sonuncuda ben de çabalamadım ve bitti. Anlamadığım şey ise şu; değer verdiğinden ve sevdiğinden eminim ve ilişkimizin çok mutlu ilerlediğinden de. Ancak her ilişkide olan ufacık problemlerde neden ayrılır ki insan ? Umarım bunun yanıtını bulabilirim. Sizinle tanıştığıma sevindim 🙂

  • Bilge

   Aşık edici mesajlar programını 3 defa indirdim ödemeli ama gelmedi mail adresime neden

   • Alkan Öztürk

    destek[@]askakademi.com mail adresine bir eposta gönderdiniz mi? Teknik destek oradan veriliyor.

  • Zeynep Burcu Algan

   E kitabınızı dün satın aldım. Ama elime şifre ulaşmadı. Sorunla ilgili geri dönüş yaparsanız sevinirim. Ödeme mı ulaşmadı yoksa başka bir problem mı var

Leave a Reply

Your email address will not be published.