İkinci kadın… 

Senin dışında başka bir kadın… 

Geçtiğimiz haftalarda Güçlü Kadınlar Mastermind grubuna bir soru sordum. Gelen cevaplardan bir tanesini seninle paylaşmak istiyorum: 

Sonra üzerinde uzun uzun düşündüm çünkü burada bahsedilen şey, 2 sene birliktelik yaşadıktan sonra aldatılmak değil. Biriyle yeni tanıştığında işler iyi giderken, o adamın başka kadınlarla da görüşüyor olması… Dolayısıyla akıldaki sorular şunlar: 

Bir erkeğe duygularımı açmadan önce başka kadınlarla da görüşüp görüşmediğini nasıl anlarım? 

Görüştüğüm erkekler neden sadece benimle vakit geçirmek istemiyorlar da başka kadınlarla da buluşuyorlar? 

Sadece bana vakit ayırması için ne yapmalıyım? 

Nasıl kararlar vermeliyim? 

Gibi gibi… 

Evet, bütün bunlara cevap bulmak ister misin? Her şeyden önce sana kendi hayatımdan bir hikaye anlatmak istiyorum. 

Alkan’ın Kesin Kararı

Onu görür görmez etkilendim. Hani olur ya, sanki senelerdir tanıyormuşsun hissi oluşur. Evet, karşıma oturur oturmaz, bu hissi yaşadım. 

Aramızdaki kimyanın tutacağından, daha konuşmadan %100 emindim. 

Bir süre sonra dışarıda buluşmaya başladık. Zaman zaman küçük randevulara çıkıyorduk ve birbirimizi tanımaya çalışıyorduk. 

Ondan etkilenmiştim ve birkaç buluşmamızdan çıkardığım izlenim gayet olumluydu. Fakat önceki deneyimlerimden yola çıkarak, hiçbir kadına direkt duygusal yatırım yapmamam gerektiğini öğrenmiştim. 

Dürüst olayım, “İşte bu insan harika.” deyip bir an önce “ilişki” moduna geçtiğim insanlarla hiçbir şekilde olmamıştı. Daha doğrusu “birlikte” geleceği düşünmeye başladıktan sonra işler her zaman bozulmuştu.

Bu yüzden kendime zaman ayırmam gerektiğini biliyordum. 

Bahsettiğim insanla tanıştıktan sonra KESİN karar verme zamanım arasında bir kaç ay vardı. Bu süre zarfında görüştüğüm ama anlaşamayacağıma karar verdiğim 2-3 kadın daha olmuştu. Fakat bütün bu git gelli zamanın neticesinde, net kararımı verdim. O da hazırdı, ben de… 

Şu anda 2 senedir birlikteyiz. İlk defa bir ilişkim bu kadar olumlu geçiyor diyebilirim. 

Çok şükür. 

Şimdi biliyorum, bazılarına bu hikaye abesk kaçıyor. “O kadar da beklenir mi Alkan?” diyenler olacak.

Ama ilk randevudan sonra “İşte bu insan hayatımın insanı.” diyen kişileri de görüyoruz. Bir kaç sonra “Neden böyle yapıyor?” diye Google’da aramalar yapıyorlar. 

Merak etme, ben de aynı yollardan geçtiğim için bunu yaşayan insanları çok iyi anlıyorum. Tek bir fark var sadece: Bazı insanlar hatalardan öğrenmiyorlar. Yeniliklere, başka yollara açık değiller. Diğerleri de yaşadıkları her şeyden ders çıkarıp, farklı yollar deniyorlar. 

Erkeğin Hayatında İkinci Bir Kadının Olması Ne Kadar Normal? 

Başlık seni şok etmiş olabilir.

Soruyu soran GKM üyesiyle özelden sohbet ederken, konuyla alakalı bazı sorular sordum. Sonra dedim ki: 

“Aynı zamanda şunu da kabullenmek lazım: Biriyle net ilişki yaşadığın belli olmadan önce, o insan büyük ihtimalle başka kişilerle de görüşüyor. Hatta biraz daha abartarak, bunun normal olduğunu söyleyeyim.

Nedenine gelince… Birine ‘Yüzde yüz bu!’ demeden önce tanımak lazım. Onu tanırken, diğer bütün seçenekleri iptal edeceksin diye bir şey olmamalı. Ya diğeriyle daha iyi anlaştığını görürsen? 

Bu yüzden TEK PARTNER kararı, o kişiyle anlaştığını bildiğin zaman verilmeli. Hem erkek için hem de kadın için…. Ama tabii bu karar öyle aylar almamalı. İşaretleri takip ederek, bir an önce tek bir insanı daha yakından tanıma kararı alınmalı.” 

O da bana şunu söyledi: 

İki yüzlülük…

Buna hem katılıyorum hem de büyük bir oranla katılmıyorum. Neden? 

 • İki yüzlülük sayıldığı durum: Sana “Sadece seni istiyorum.” mesajını açık açık veriyorsa… Net konuşulmadığı halde flört ederek gelecek hayalleri kurduruyorsa… Fakat aynı zamanda başka insanlarla da görüşüyorsa…  Evet, karşında iki yüzlü bir insan var (bunu sen yapıyorsan, sen de iki yüzlüsün). 
 • İki yüzlülük sayılmadığı durum: Senden emin değil ve bu yüzden seni görürken, tanıdığı başka bir kadın daha var. Temkinli davranıyor çünkü yanlış bir karar vermek istemiyor. Bunu sana açık açık söylüyor (aynısı senin için de geçerli).

Şundan emin olabilirsin: Bazı erkekler “Ciddi bir şey istemiyorum.” diye açık açık söylerler. Çok hızlı gitmek istemediği kadına anlatır, ciddi bir ilişki istemediğini belirtir.

Buna rağmen o erkeği ikna etmeye çalışan, ümit dolu kadınlar var. Bunu danışmanlık seanslarında defalarca gördüm. Adam “Ciddi istemiyorum.” diyorsa ve buna rağmen hala bir umutla adamı ikna etmeye, sadece senin olmasını sağlamaya çalışıyorsan, sonra da başka bir kadınla sokakta görüyorsan, o adamın HİÇBİR suçu yok. 

Neyse bu apayrı bir konu ama şuna gelmek istiyorum: 

Bazı insanlar ilişki istemez. Bunu açık sinyallerle gösterirler. Sinyalleri birazdan konuşacağız. Fakat bir de ilişki isteyen ama temkinli davranan insanlar var. Geçmişte hata yapmışlar ve bu hataların tekrarlanmasını istemiyorlar.

Bu iki yüzlülüğe girmez. Temkinli olmaktır sadece. 

Yeni tanıştığın ve ortada net bir şey olmayan birine neden direkt güvenesin ki? 

Benimle aynı fikirde olmayabilirsin, bu da gayet doğal. Ama biraz daha sabret, yazının sonunda fikirlerini benimle paylaşabilirsin. 

Aynısı Senin İçin Geçerli

Bunu defalarca söylemiştim. Bir insanı yeteri kadar tanımadan önce, “Tamam bu adamla olmak istiyorum.” dememelisin. Duygusal yatırım yapıp, daha tanımadığın insanla gelecek planları yapmamalısın. 

Tamam gelecek planı yapmak flörtün da bir parçası… Fakat maalesef bir çok insan bu planları ÇOK ciddiye alıyor.

Sonra gelsin hayal kırıklıkları… 

Benim sana tavsiyem, biriyle yeni tanıştıktan sonra en az 60 gün sabır göster. İlişkini yaşa… Birlikte gez, çık, eğlen… FAKAT ONU BU SÜREÇTE TANI. 

Gözün kulağın açık olsun. Sabrı da nerede göstereceksin biliyor musun? 

Gelecek planları yapmaya sabredeceksin. Biliyorum, insan birinden etkilenince otomatikman geleceği de hayal ediyor. Fakat benim sana tavsiyem, bu gelecek hayallerine sıkı sıkıya sarılma.

Anda kalman gerekiyor çünkü karşındaki adamın kim olduğunu sadece anda görebilirsin. Gelecek hayalleri yapıp kafanda bir karakter üretirsen, çok üzülürsün. 

Birine ilk günden itibaren uygun olup olmadığı ile alakalı hissiyat geliştirebilirsin. Fakat netlik istiyorsan, 60 günlük tanıma süreci gayet doğal. Bu süreçte başka insanlarla da görüşüp görüşmeme kararı senin. Bunun normal olduğunu söyleyeyim, için rahatlasın. Fakat karar tamamen senin… Ne kadar temkinli olmak istediğine bağlı.  

Bu uyarılarımı yaptıktan sonra konuşmamız gereken kritik bir konu var. 

Adamın hayatında başka kadınların olup olmadığını nasıl anlayacaksın? Hangi işaretler bunu gösteriyor? 

Sana bazı sinyallerden bahsedeceğim ve bu 60 günlük tanıma sürecinde bunlarla karşılaşırsan, daha da temkinli olmanı öneririm.

Bu sinyaller adamın başka bir kadınla da görüştüğü ihtimalini arttırır. Bak, kesin konuşmuyorum. İhtimalin arttığından bahsediyorum sadece. Uyarımı yapayım…

Ayrıca bu işaretler uzun yıllardır evli olan çiftler için de geçerli. Hepsi değil ama bir çok evli çift için de uygunluk gösteriyor. Dolayısıyla okurken sen ilişkinde hangi konumda olursan ol, kendine göre bakmanı öneririm. Soruların olursa, yorum kısmı her zaman açık. 

Hangi İşaretlere Dikkat Etmelisin?

1. Seninle Görüşmek İçin Pek Müsait Olmuyor 

Başlık zaten kendini açıklıyor. Sana pek zaman ayırmıyor. Nedense sürekli sen ısrar ettiğinde ya da teklif ettiğinde buluşuyorsunuz. Aksi halde kendinden hiçbir teklif gelmiyor.

Ara sıra davet ettiğinde ise, müsait olmadığını söylüyor. Ondan haber beklediğini söyleyince, günler sonra özür dileyerek geri dönüş yapıyor. 

2. Birlikte Hiç Yapmadığınız Bir Anıyı Anlatıyor

Bu bariz işaretlerden bir tanesi: “Hatırlıyor musun, bir ara X parkında gezerken manyak bir adamla karşılaştık…” diye bir konuya başlıyorsa ama bu olayı yaşanmadığınızdan eminsen, o halde büyük ihtimalle başka bir kadını görüyor.

Tabii burada dikkatli olmanı öneririm. Bazen insanlar anılarını hatırlamıyor. O kişi için unutulmaz bir hatıra iken, senin için anlam ifade etmediğinden dolayı unutmuş olabilirsin. Burada temkinli olmanı öneririm.

Ama yine de olayı birlikte yaşamadığından %100 eminsen, büyük ihtimalle başka bir kadın daha var. 

3. Senin Sosyal Medya Üzerinden Bağlantı Kurmuyor 

Bir süredir görüşüyorsunuz ama sosyal medyası olduğunu bildiğin halde, seninle oradan bağlantı kurmuyor. Belki konuyu erteliyor bile olabilir.

Büyük ihtimal sosyal medyasında başka kadın(lar) da var. Belki resimler, yorumlar… Bunları saklıyor olabilir. Dikkat et, bu da bariz bir işarettir. 

4. Bir Şeyleri Üstü Kapalı Anlatıyor

Dün gece ne yaptığını sorduğunda, üstü kapalı bir hikaye anlatıyor. Yani senden bir şeyleri saklıyor. Net konuşmuyor.

Amacı sadece konunun bir an önce bitmesini sağlamak… Bu başka bir kadın olduğu anlamına gelmez ama olayların üstünü kapatması, bilmeni istemediğin bir şey olduğu anlamına geliyor. 

5. Seni Arkadaşlarıyla Tanıştırmıyor 

İnanır mısın? Bir erkeğin seni ne kadar istediğini anlamanın en güçlü işaretlerinden biri bu. Arkadaşlarını sadece dinlediğin hikayelerden mi tanıyorsun?

Yoksa gerçek hayatta da seni gururla tanıştırdı mı?

Bir süredir görüşüyorsunuz ama seni sürekli arkadaşlarından saklıyorsa, ortak bir buluşma ayarlama adına uğraşmıyorsa, büyük ihtimalle senden emin değil.

Ya da senin düşündüğün kadar ciddi bir ilgisi yok. Belki de başka bir kadın var. Sebebi çok şey olabilir. 

Fakat arkadaşlarıyla tanışman gerçekten önemli bir işaret. 

(NOT: Bazı kadınlar arkadaşlarla tanışma olayını zorlayabiliyor. “Beni arkadaşlarınla tanıştırsana.” diyenler var. YAPMA. Bu adımı, erkeğin kendisi atması gerek. Sen adamı zorlarsan, çok itici bir davranış yapmış olursun.) 

6. Seninle Gelecek Hayalleri Kurmuyor 

Bir süredir görüşen çiftler arasında en ortak özelliklerden biri, gelecek planları yapmak. Bu planlar illa da gerçek olmak zorunda değil.

Bunlarını hayalini kurup karşılıklı anlatmak, ilişkiye heyecan katar. Flörtün temel yöntemlerinden biridir. 

Fakat şu da bir gerçek: Adam seni geleceğinde görmüyorsa, gelecek planları yapmaktan uzak durur. Ya da belki başka bir kadınla görüşüyor ve yüzden gelecek planları yapmıyor. Dikkat et. 

7. Sana “Ciddi bir şey istemiyorum.” Diyor

Bariz. 

Bunun hakkında daha önce konuşmuştum. Bazı erkekler yeteri kadar erkek olabiliyorlar ve niyetlerini en başında söylüyorlar. 

“Ciddi bir ilişki istemiyorum.” 

Böyle bir işareti açıklamak bana şu anda komik geliyor. Fakat konuşmak zorundayım. Biliyorum ki bazı kadınlar, bu cümle karşısında “Bir şeyleri değiştirebilirim. Benimle ilgileniyor. Devamı da gelir.” düşüncesiyle hareket ediyorlar. 

Aylar sonra geri gelip “Neden beni istemiyor? Niyetini nasıl değiştiririm?” gibi sorular soruyorlar. Evet, bizzat bana gelip soran insanlar oldu.

Üzerinde konuşulacak HİÇBİR ŞEY yok. Adam ciddi bir şey istemediğini söylemiş. Buna rağmen hala onunla görüşüyor, onunla bir şeyler paylaşıyorsan ama senin dışında başka kadınlarla görüştüğünü haber alırsan, onu hiç suçlama… Bu cümleyi duyduktan sonra onunla görüşmeye devam ederek sorumluluğu sen üstlendin. 

Ciddi bir ilişki olmayacağını kabul etmiş oldun. 

Dolayısıyla açıklanacak bir şey yok. Adam net bir şekilde söylemiş. Başka kadınlarla görüşmek isterse de bu onun hakkı. Net. 

8. Son Zamanlarda Seks Dışında Bir Şey Yaptığınız Yok

Bu işaret başka bir kadınla görüştüğü anlamına gelmez. Fakat sana karşı niyetinin/ilgisinin azaldığını gösterir. 

Dışarı çıkmıyorsunuz, heyecan verici deneyimler yaşamıyorsunuz. 

Anlatılacak çeşit çeşit hatıralar yaratmıyorsunuz. “Son bir kaç haftada ne yaptınız?” diye soracak olursam, sadece ev ortamında görüşüp, film izledikten sonra yattığınız aklına gelir.

Çok kötü bir işaret. 

Seni eskisi kadar ciddiye almadığını, senin için uğraşmadığını gösterir. Böyle olunca da yakın zamanda gözü dışarıya kayacaktır. Haberin olsun. 

NOT: Geçen günlerde arkadaş çevresinde bir sohbet oldu. Bilmiyorsan eğer sana hatırlatmak istiyorum: Bir erkeğin seninle yatmak istemesi, sana karşı duygusal bir niyetinin olduğunu göstermez. Dolayısıyla bazı kadınlar, erkeği cinsellikle etkilemeye çalışıyorlar. Aman dikkat. En büyük hata.

İkinci Kadın – Sonuç 

Yukarıdaki saydığım işaretler, en bariz olanlarıydı. Tabii bir çok ufak tefek işaretler daha var ama yukarıdakiler büyük ihtimalle yeterli olacaktır. 

Bunlarla karşılaştığında ne yapacaksın? 

NET: Bir adım geriye at. 

Maalesef bir çok kadının aklından geçen soru: “Onu nasıl ikna ederim/etkilerim?”. 

Bunun hakkında çok konuştum ama bir dostun olarak seninle doğruyu paylaşayım mı? 

Kendine asıl sorman gereken soru şöyle: “Onun güvenilir olduğunu en hızlı şekilde nasıl anlarım?”

Evet… İkinci soruya cevap vermen gerekiyor. Hiçbir şekilde niyeti olmayan adamı etkilemeye çalışmak, zaman kaybından başka bir şey değildir. 

Boşa kürek çekiyorsun. 

“Aklını başına topla.” demek istiyorum. Bolluk mantalitesinden binlerce defa bahsettim. Beni bir süredir takip ediyorsan, umarım artık bu zihniyeti hayatına oturtmuşsundur. 

Dünyada anlaşabileceğin binlerce erkek var. Hakikaten hayallerinin adamı, ruh eşim diyebileceğin binlerce erkekten bahsediyorum…

Ama kadınların yaptığı hata şu: Bir adamın uygun olmadığını içten içe bildikleri halde, kafalarındaki hayali karaktere ayak uydurmaya çalışıyorlar. Bazıları değiştirmek için uğraşıyor. Başarısız oluyor (aynısı erkekler için de geçerli). 

Ondan sonra “Güvenilir adam niye yok?”… 

Sen, sana uygun olanını seçmedin ki… Karşına çıkan ilk “etkileyici” adamın, hayatının adamı olduğuna inandın. Kafanda hayalini kurduğun karaktere uydurdun. UYMADIĞINI İÇTEN İÇE BİLDİĞİN HALDE. 

Aklını başına topla.

İşaretlere bak. 

Uymuyorsa, uydurmaya çalışma. 

Sana uygun bol adam var. 

Diğerine bak. 

Basit. 

Sevgilerimle. 

KONUYLA ALAKALI SORULARIN OLURSA, AŞAĞIDAKİ YORUM KISMINDA PAYLAŞABİLİRSİN. YA DA SADECE FİKİRLERİNİ PAYLAŞABİLİRSİN.


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  9 replies to "Hayatındaki İkinci Kadın: Senin Dışında Başka Bir Kadınla Görüştüğünü Anlamanın 8 İşareti"

  • Diren

   Merhabalar. Son çıktığım kişiyle seks yaşamadık (bunun hakkında konuşurduk ama) ve bana yaşamadığımız bir anıdan bahsetmedi. Bunlar dışındaki diğer işaretler vardı maalesef. Onun için 8-9 ay beklemeyi göze almıştım. Elimde kalan boş küme. Cepte tutulmuşum. Bana kurdurduğu onca gelecek hayallerine rağmen hem de.
   Bir de şöyle bir durum var, birçok erkek 60 gün sadece buluşmak istemiyor. Araya illa ki fiziksel temas koymak istiyorlar yani. Bu yüzden kırılan güven her seks isteminde bu kez tuzla buz oluyor. Şayet böyle bir erkekle karşılaştıysak, zaten duygusal dönemde olduğumuz için “geliyor gönlümün efendisi” modunda olup, hemen birliktelik kurmaya meyilli oluyoruz. Ancak 2-3 ay sonra asıl hallerini gösteriyorlar, bunun sonucunda hüsran yaşıyoruz tabii. O süreçte adam şansını başka kadınlarla illa ki deniyordur ve bu yanlış bir şey değil. Ama keşke dürüst davransalar. “Senden hoşlandım, gerçek sevgiyi sende tattım” cümlesi külliyen yalan. O yüzden, 2 aylık periyodu hafife almamak gerekiyor. Ancak o zaman objektif bir şekilde hayatımıza ve ilişkimize bakacak durumda oluyoruz.

   • Alkan Öztürk

    Söylediklerine katılıyorum Diren. Erkek her zaman (hatta ilk günden itibaren), cinselliğe yönelik adımlar atacak. Bu doğanın kaçınılmaz kanunu. Kadın da buna tabii ki cevap vermek isteyecektir. Bunda hiçbir problem yok.

    Temkinli olmak lazım diyorum sadece. Daha dün bir e-posta aldım. İKİ aylık ilişkiden sonra adam görüşmek istememiş ve ne yapması gerektiğini soruyor. Bir şey yapamazsın. Adam belli ki emin değil ve karar vermemiş. Bu yüzden iki ay kesinlikle istediğini vermemek lazım.

    ANCAK… “Olmaz.” dersen de adam kaçar. Online eğitimlerde defalarca söyledim. “Olacak… ama şimdi değil.” mesajını vermek gerekiyor. Emin ol, seni gerçekten istemeyen biri 60 gün sabretmez. İlk haftada asıl niyetini gösterecektir. Yorumun için teşekkürler Diren 🙂

    • Diren

     Ben teşekkür ederim bu içten yanıt için. 🙂

  • Gizli 123

   Merhabalar, kendimden yaşça büyük adamlardan hoşlanma sorunum var. Bir adamla görüşüyorum(42) ve arada 23 yas var anlaşma olarak bir sorunumuz yok anlaşıyoruz fakat kendisi çok çapkın birisi farklı farklı kadınlarla yatıyor, 1 numaralı olarak adlandırdığı bir sevgilisi var. Bana sürekli benim onun için farklı özel olduğumu söylüyor. Bulustugumuzda 2 gün beraber evde kaldık cinsel olarak pek bir isteği yoktu sadece bana sarılıp flim izledi ve sarılıp uyudu. Fakat msjlarima istediği zaman cevap veriyor, canı istediği zaman bana yazıyordu bende sinirlenip ona sadece benimle cinsellik için birlikte olduğunu söylediğimde bana, benim cinsellige ihtiyacım olduğunu mu sanıyorsun yoksa sarılıp uyuyacağım birine mi dedi. Önüne gelen kadinla yattığı için ve bana her şeyini anlattığı için bu durumdan rahatsızım bitirmek istiyorum bu ilişkiyi Ama bana sevgi şefkat gösterdiğinde duygularım değişiyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen bana geri dönüş yaparsanız çok mutlu olurum

   • Alkan Öztürk

    Yani karşında apaçık konuşan bir adam var. İlk önce o insanı tebrik ediyorum. Burada yaşa bakmıyorum çünkü asıl konu yaş maş değil.

    Sadece senin standartlarınla uyuşmayan bir adam var karşında. Anladığım kadarıyla sen ciddi bir ilişki istiyorsun. O ise yaşam tarzına devam ediyor.

    Adamın niyeti zamanla değişebilir mi? Evet… Ancak değişene kadar sen onun hayatında olmayı kabul eder misin? Asıl soru bu. Çapkınlığını değiştirmeye uğraşma sakın.

  • Cansuu

   3 yıldır ayrı olduğum eski sevgilim 3 yıl boyunca barışmak istediğini beni çok sevdiğinden bahsediyordu ben mesajlarına zaman zaman cevap yazıyordum bazende hiç yazmıyordum ben başkasıyla konuşmaya başkasına tanımaya başlamıştım ve o kişiyle konuşurken sanki eski sevgilimle konuşuyormuş gibi hissedince yeni tanıştığım kişiyle bitirdim sonra eski sevgilim 1 ay sonra yine mesaj atınca cevap yazdım neyse konuşmaya başladık ama biraz farklıydı çünkü konuşurken iyi dı seni seviyorum evlenmek istiyorum gibi çok güzel şeylerden söz ediyordu ama ilk başlarda 1 ay hep mesajla konuşuyorduk hiç aramıyordu ben neden hiç aramıyorsun diye sorduğumda herşeyin bi zamanı var diyordu bi mesaj atıyordu bi gün atmıyordu bu böyle devam etti bi süre sonra ben sürekli ısrar edince armaya başladı ama sürekli değil bi akşam 1 saatliğine arasa 2 yada 3 gün aramıyor du ben yine sordum neden böyle yapıyorsun beni sevdiğine eminmisin diye sordum tabiki de seviyorum sevmesem 3 yıl neden bekleyeyim seni dedi tam özür dilerim farkındayım bundan sonra her şey senin istediğin gibi olacak söz diye bi mesaj attı bende tutamayacagin sozler verme bana dedim göreceksin tutacağım dedi ama 10 gündür ne aradı ne de mesaj attı adamdan ses seda yok neden böyle bana yardımcı olur musunuz

   • Alkan Öztürk

    Cansu yardımcı olacak bir şey yok. Böyle hikayeler okuyunca, üzülüyorum. Neden biliyor musun? Erkeğin bakış açısından olayı çok net görebildiğim için…

    Erkek, boş olduğu zaman (ya da hayatında kesin biri olmadığında), etrafa sarar… Eski sevgililere mesaj atar, yeni kızlara yazar. Niyeti ciddiyse eğer bir tanesine odaklanır. Ama ciddi bir niyeti yoksa, kızlar oltaya atladığında öyle köşede bırakırlar. Cepte tutarlar. Karşılık alarak egolarını tatmin etmişlerdir çünkü.

    Aynısını kadınlar da yapıyor. burada erkekleri suçlamıyorum.

    Gerçek şu ki… Önüne bakmanı tavsiye ediyorum? He bir şeyler olur mu? Olur tabii.

    Ama gösterdiği bu sinyaller, bir şey olmayacağına işaret.

  • Sema

   Merhaba
   İşaretleri takip ediyorum ama biz zaten 3,5 yıl beraberdik. 8 ay kadar ayrı kaldık. Sorunda sözünü tutmamasıydı. Evlenicez içerikli bir sözdü bu. İlişkimiz aslına bakarsan iki tarafta noktalamadı . Bir gün dedimki ben aramasam biliyorum aramayacak o yüZden bugun son dedim ve 8 ay aramadık . Sonra bir kişinin yaptığı oyunla aradım çünki dönmesini istiyordum ama beklemiyordum. Şimdi görüştüğü birileri olabilir. Emin değilim de 2 ay kadar eskiyi çok açmadan görüştük ben mesafeliydim sonra bir gün dayanamadım iyi davranmaya başladım o gün bana bu 8 ayı soruyor? Biri oldu mu ? Diyor
   Oldu dedim bende
   Ben senin her zaman yanında olurum seni seviyorum ama seninle olmaz dedi . Bu şimdi bir bahane mi ne bu Alkan bey ? Burdaki amaç ne bana anlatılmak istenen ne ben anlamıyorum . Okuduğunuz için teşekkür ederim

   • Alkan Öztürk

    Ne istediğini bilmeyen biri var büyük ihtimalle. O 8 ayda büyük ihtimalle başka birileriyle de görüştü. Ama sana gelince sen görüşemezsin.

    Ayrıca şunu da söylemem gerekecek. Evlilik sözüyle ilişkiye başladıysan hata sende de var. Belki tahmin ettiği kadar hızlı evlenmemeye karar vermiş olabilir.

    Burada bazı şeyleri havada bırakarak iletişimi koparmak doğru değil. Açık ve net konuşacaksın.

    He illa da “Ben evlenmeliyiz” diyorsan, karşındaki adamın standartlarına uygun olup olmadığına bakacaksın. Değil mi? Yoluna devam.

Leave a Reply

Your email address will not be published.