Aristotle şunu söylemiş:

Biz neyi sürekli tekrar ediyorsak, oyuzdur.

Yani hayatımızı yüksek yerlerde yaşamak istiyorsak, ona göre yaşam stilimizi ayarlamalıyız. Bu stilin içerisinde yapılması gerekenleri devamlı tekrar ederek, kendimizi pekiştirmeliyiz. Ancak bu şekilde mutlu bir hayata ve böylelikle mutlu bir ilişkiye sahip olabiliriz.

Bir çok kadın arkadaşımdan ve danışanlardan duyuyorum:

“Gezmeyi sevsin.” 

“Şöyle hobisi olsun.” 

“Şunu yapsın. Onu etsin.” 

Seçenekler ve istekler bitmiyor. Neden bitsin ki? İstemek bedava. Bulması zor, öyle değil mi?

Bu istekleri bir araya topladığında, mükemmel bir adam ortaya çıkıyor. Ama hayallerde çıkıyor. Hepsine sahip olan bir erkek genelde bulamıyorlar. Bulunca da işler zorlaşıyor. Olmuyor. Aksilikler arttıkça artıyor.

Şunu unutma: Hayallerindeki adamın, senden aynı derecede beklentileri olacaktır. Yani hayatını birleştireceği kadının, yüksek değerli bir kadın olmasını bekliyor.

Yüksek Değerli Kadın Nasıl Olunur?

Değeri yüksek bir kadının, en başta KENDİ HAYATI olur. Hayatında romantik bir ilişkisi olmasa dahi, hayatını MUTLU bir şekilde sürdürüyordur. Zamanını, yapmayı sevdiği işlerle geçiriyordur. Ajandasını açıp baktığında, Pazartesi’den Pazar’a kadar yapacağı her şey bellidir.

Kısacası, hayatı onu tatmin ediyordur.

Gel gör ki, kalbinin derinliklerine baktığında, o da “aşk” istiyordur. Onu, sabahları sıcak bir öpücükle uyandıracak bir erkeği, hayatında arzuluyordur. Fakat kendini bununla yiyip bitirmiyor.

Bak… İşin ilginç tarafı, bir kadın hayatını bu derecelerde yaşamaya karar verdiğinde, ona uygun, onu mutlu edecek bir erkek karşısına zaten çıkıyor. Bu saatten sonra, olay sadece bu kadının, erkeklerle iletişim becerilerine kalıyor.

Peki hayatını yaşamaya karar verdiğinde, bu erkek neden karşısına çıkıyor? Sebebi şöyle: Zihninde böyle bir değişiklik yaptığında, muhtaçlık durumundan kendiliğinden çıkıyorsun. Muhtaç olmayan bir kadın ise, her zaman muhtaç olanından daha çekicidir. Bu sadece tek bir sebebi…

Uyarıyorum! 

Hayatını arzuladığın bir şekilde yaşamaya karar vermek, yanlış anlaşılabilir. Bu yüzden uyarı yapmak zorundayım. Hayatını yaşamak demek, doğru erkek adaylarını görmezden gelmek demek değildir! Yüksek değerli bir kadın, hayatını sonuna kadar yaşıyordur, fakat aynı zamanda hayatına giren erkekleri, kendi standartlarına göre eliyordur.

Yani kısacası, doğru erkeği bulma düşüncesine ayırdığı zihinsel eforu, en aza çeker. Tamamen ortadan kaldırmaz.

Sana Soruyorum:

Yapmayı sevdiğin, ama bir süredir ertelediğin bir etkinliği/hobiyi düşün. Bana söyler misin? Nedir o etkinlik/hobi?

Haftaya güzel bir şekilde başlamışken, ajandana o etkinliği/hobiyi de, bu hafta için yerleştirmeni öneriyorum 🙂

NOT: Bu yazdıklarım, erkekler için de geçerlidir. 


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

    1 Response to "Her Erkeğin İstediği Yüksek Değerli Bir Kadın"

Leave a Reply

Your email address will not be published.