“Benden hoşlandığını beğendiğini, arzuladığını biliyorum ve çok iyi birisi olduğumu söylüyor hep. Acaba beraber olma kısmı çok çabuk olduğu için onda duygu oluşmasına fırsat mı kalmadı ve ben bana alışması için zaman vermeli miyim?

Çünkü yan yana iken her şey güzel. Ve git gide daha güzel oluyor gibi geliyor bana.Daha yakınlaşıyor sanki insan olarak.Kendi de kalbini açamadığını ama bana alıştığını söyledi.

Yoksa duygularını fark etmesi kendini dinlemesi için hayatından tamamen çıkmalı mıyım? Yani kadınlardan duygusal olarak uzak durmayı seçtiği için bana hislerini hala kapalı tutmayı seçiyor olabilir mi ?”

Bugün Selma’nın sorusuna cevap vermek istedim. Soru bir hayli uzundu ama en önemli kısmını alarak yukarıya yapıştırdım.

Bu soruyu almamın sebebi de şu: Aynı problemi bir çok kadından duyduğum için burada bugün kendi düşüncelerimi seninle paylaşıyorum.

Şunu unutmamak gerek: Karşındaki erkek, hayatını tutkulu bir şekilde yaşıyorsa (yani hayatı onu tatmin ediyorsa), karşısındaki kadından beklentileri de aynı derecelerde olacaktır. 

Yani senden soğuması, aranızda cinsel yaklaşımın ne kadar hızlı olmasıyla alakalı değildir (karşındaki erkek ucuz bir tip değilse tabii).

Yaşattığın Deneyimler, Onu Hayatına Getirecektir

Herkesin hayatı ve yaşadıkları farklı olduğu için, durumların sebepleri birbirinden farklı olabilir. Ama ben bugüne kadar konuştuğum ve gözlemlediğim kadınlardan yola çıkarak şunu söylemek istiyorum:

Bir erkekle hızlı bir paylaşım yaşıyor olabilirsin. Fakat o adamın hayatında olmak istemesi, SENİNLE alakalıdır. Sen, değerlerine göre yaşayan, tutkuları olan, hobileri olan, bolluk mentalitesiyle yaşayan bir kadınsan, o adam senin hayatından çıkmak istemeyecektir.

Bunu karşındaki adama da göstermen gerekir tabii. Seninle birlikte, senin hayatını deneyimlemeye başladığında, farklı bir kadın olduğunu anlayacak.

Bunu anladıkça kendine şu soruyu soracak:

“Bu kız diğerleri gibi değil. Kendi hayatı var. Tutkuları var. Başka biriyle aynı deneyimleri hiç yaşamadım.” diyecektir. Yastığa kafasını koyduğunda, senin ona yaşattığın anılar aklına gelecektir. 

Yani bir erkeğin soğuması, yaşadığınız seksle alakalı değildir. Sadece senin hayatını tanımıyor. 

Bu yüzden cinsel birliktelik yaşamadan önce, hayatını tattırmak gerekir. Tenis oynuyorsan mesela, restoranda buluşmaktansa, adamı 1 saatlik tenis maçına davet edebilirsin. Anlıyor musun?

Onu, tutkuyla yaşadığın hayatına davet et… Seninle birlikteyken, nasıl bir hayat yaşayacağını anlasın. Böylelikle sana bağımlı olacaktır. 

Düşüncelerini yorum kısmında benimle paylaş! 🙂


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  6 replies to "Hoşlandığın Erkek Sana Neden Soğuk Davranıyor?"

  • selma

   Alkan merhaba,
   Detaylı ve özenli cevabın için çok çok teşekkür ederim.Kadınlara destek olduğun ve yolumuzu aydınlatmak için emek vermeni ayrıca çok takdir ediyorum.İyi ki varsın!

   • Alkan Öztürk

    Bu güzel mesajın için ben teşekkür ederim Selma. Sen okuyup yorumlarını yapmaya devam ettikçe daha güzel yazılar gelecek 🙂

  • dilek

   karşındaki erkek senin hayatını tanıyor ama kısıtlamalar getiriyorsa ne yapmanız gerekli çünkü onun kalıplarına girdiğiniz anda terkediliyorsunuz. Ama kalıplarını reddedersenizde terkediliyorsunuz.

   • Alkan Öztürk

    Soruya kendin cevap verdin zaten Dilek 🙂 Her iki seçeneğin sonu da “terk edilmekse”, öyle bir ilişkiye başlamanın ne anlamı var?

  • Nil

   Çok teşekkür ederim iyiki karşıma çıktın Altan demek istiyorum ilk önce .Kız arkadaşlarımada senden bahsettim ve girdiler bloğuna sanırım .Kısabir zaman olsa emin ol çok faydalı oldun bana diğer bayan arkadaşlara da eminim öyledir …

   • Alkan Öztürk

    Buna sevindim Nil 🙂 Umarım bu bilgileri daha fazla insana gösterebilirim. Senin de desteğinle tabii 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.