Senin en büyük gücün ne?

Bu soruyu bir anda sorunca aklına ya saniyelik bir cevap gelmiştir, ya da hiçbir şey düşünmemişsindir. Bu hiç önemli değil.

Dramatik bir giriş olsun diye sordum 🙂

“Nereden geldi bu aklına Alkan?” diye soruyorsan, işte şimdi konuya giriyorum:micheal-neill

Bu sabah Micheal Neill‘in kitabını okuyordum. Bölümlerinden bir tanesinde yazar, başkalarının hayallerini canlandırmaktan bahsediyordu. Daha doğrusu, sevdiğin insanların hayallerine destek olmaktan ve onlara inancını göstermekten bahsediyordu. Sana şu soruyu sorayım:

“En yakınındaki insanlara bir bak. Hayallerinin ne olduğunu biliyor musun?” 

İşin doğrusu, günlük hayatımızda bizi meşgul eden o kadar boş kavramlarla uğraşıyoruz, en sevdiğimiz insanların hayatlarından ne beklediklerini dahi bilmiyoruz. İtiraf ediyorum: Ben de o kategoride bir insanım. 

Neyse ki en yakınımdaki insanların (ailem) hayallerinin ne olduğunu biliyorum. Çoğu zaman uykudaymış gibi gezsem de, en yakınımdaki insanların farkındayım. Bir çok insan ise, hiç farkında değil.  

Eğer sen de farkındaysan, seni gerçekten gönülden tebrik ediyorum. Sana şöyle sıcacık sarıldığımı var say 🙂

Bu yazının başlığında GÜÇ kelimesi geçiyor.

Şimdi o gücün ne ile alakalı olduğunu sana açıklayacağım…

İnancın Gücü:

O güç, insanların hayallerini keşfedebilme ve onlara İNANDIĞINI GÖSTERME gücüdür. İstediklerini başarabileceğine inandığını en temiz kalbinle gösterebilmek… Gözlerinin içine bakarken, ona olan inancının ne kadar büyük ve kuvvetli olduğunu hissettirebilmek…

Bu inanç sadece sevdiğin insanlara olan bir inanç değildir. Bütün insanların gücüne olan inancındır. Sokakta gördüğün, evsiz bir adamın gözlerine baktığında, onun ne kadar büyük değişiklikler yaratabileceğine inanmaktan bahsediyorum.

Yazarken şunu düşündüm: Bir çok insanın hayallerine ulaşamamasının en büyük sebebi de bu olsa gerek. Ona koşulsuz inanan sadece TEK bir insan olsaydı hayatında, gerçekleştiremeyeceği hiçbir hayal olmazdı diye düşünüyorum. 

Ben mesela küçüklüğümde, Tony Hawks ile birlikte dünyanın en ünlü kaykaycılarından olmak isterdim. Ve olacağımdan da emindim. Fakat babam “O işlerden para kazanamazsın.” formatında bir yaklaşımda bulunduğu için, zamanla inancımı da kaybedip o işten vazgeçmiştim 🙂 Neyse, iyi de olmuş. Yoksa seninle bu düşüncelerimi paylaşamıyor olacaktım.

Merak ettiğim bir şey var…

BEN SANA DEĞER VERİYORUM. Bu yüzden senin hayallerini merak ediyorum. Şunların cevabını benimle paylaşır mısın?

Sen hayatında neyi en çok istiyorsun? Seni mutluluktan ağlatacak bir olay ne olabilirdi? 

Şunu unutma: Ben yanındayım.

Sen de başkalarının yanında olan ve onlara İNANAN bir insan ol.


Alkan Öztürk
Alkan Öztürk

En Sevdiğin Psikoloğun & Aşk Akademi'nin Kurucusu. Hayatının her alanında mutlu olmak istiyor musun? ;) O halde beni Instagram üzerinden takip et: @alkanztrk

  8 replies to "İnsanın Sahip Olabileceği En Büyük Güç"

  • Tyler durden

   Merhaba alkan, düşüncelerini benimle paylaştığın için teşekkürederim.
   insanın sahip olduğu en buyuk güç inançtır, bununla ilgili çok kitap okudum biliyorum 🙂
   evet inanç önemlidir ama o kitaplarda okuduğum ile hayat arasında fark var.
   hayat çok zor ve acımasızdır.
   benim hayallerim, ay’a çıkıp yada uzaya dünyaya paraşüt ile atlamak buna olan inancım Elon musk’a bağlı 🙂
   birde seri girişimci olmak dünya çapın da birbirinden bağımsız global şirketler grubu kurmak.
   çevremde tanıdıgım insanların çoğu amaçsız yasiyor. cok az amacli insan var.
   yakın bir akrabamin hayali ise Mercedes vito almak 🙂
   benim encok istedigim bu hayallerimin gerceklesmesi (şimdiden bu hayallerimi gerçekleştirmek için küçük başlamış durumdayım)
   ağlatacak olan ise toplumsal olarak gelişmek(örn:hollanda,isveç,norveç) en önemlisi ise şu ülkemizdeki savaş biter anlaşma olursa o zaman sevinçten ağlarım.
   en çok is
   bir ara bu konu ile ilgili araştırmalar yapıyordum birde ne göreyim hayallerimi gerçekleştirmiş biri “Richard branson!”

   • Alkan Öztürk

    Daha fazla okumanı öneririm. Yazdıklarından, ne kadar istekli ve hevesli olduğunu hissedebiliyorum. Önünde çıkan engel her ne olursa olsun, değişiminde senin de elin olsun. Başarılar

  • Nil

   Benim enbüyük hayalim ona enfazla ihtiyacım olan şey ve o gerçekleşirse herşeyin de akabinde çorap söküğü gibi geleceğine inanıyorum .
   Hayat arkadaşım olabilecek evleneceğim yada yaşayacağım çok sevip çok sevileceğim gerçekten evet ilşte bu adam dediğim kişinin biran evvel en kısa zamanda haytıma girmesi .

  • Aylin

   Şimdinin gücünü keşfedip,zaman rüyasından şimdiki an’a uyanmak istiyorum.Hepsi bu

   • Alkan Öztürk

    Şimdiki anda yaşamak, yazdığın kadar komplike bir şey değil ki Aylin 🙂 Zor yapan insanların kendileri.

  • seren

   Aşk, para , şöhret ve ya statü hayallerim hiç olmadi. Çünkü biliyorum ki çabalarsam hepsine sahip olabilecek güçteyim. Hayal dedigimiz şey biraz daha imkansizi istemek olmalı benim için. Imkansizi isterken adım atmaktan yoksun olmamak gerek tabi . hayalim tüm dünya çocukları için daha yasanabilir bir dünya oluşturmak. Kulaga imkansiz geliyor evet ama ben kapimin önünden başlarsam dalga dalga yayilacak gibime geliyor .

   • Alkan Öztürk

    Süper bir hedef! Peki bu hayaline küçük adımlarla başladın mı? Neler yaptın?

Leave a Reply

Your email address will not be published.