İlişkinin yıkılmakta olduğunu hissediyorsun ve bunu düzeltmenin yollarını mı arıyorsun?

Her şey güzel giderken, bir anda ortadan kaybolmasına anlam veremiyor musun?

Onu ne kadar seviyor olsan da, doğru kişi olup olmadığından şüphe mi duyuyorsun?

Sana üç farklı soru sordum. Farklı demeyelim aslında. Hayatının bir döneminde her üç soruya “Evet!” demiş olabilirsin. Ya da sadece bir tane senaryo, hayatında sürekli tekrar edip dönüyordur.

Eh herkesin bir sabrı var değil mi?

Bu olumsuz aşk senaryoları dönüp tekrar ettikçe, sende sabır kalmıyor. Belki erkeklere olan inancın her deneyimle birlikte biraz daha azalıyor. Umudun her geçen gün tükeniyor…

Aklındaki bütün sorulara cevap buluyor olsaydın ve aşk hayatında netlik kazansaydın… Kalbinde hangi duyguları hissederdin?

Bu soruyu lütfen kendine sor.

Belki mutluluk diyeceksin… Belki heyecan… Belki tutku… Belki değerli hissettiğini söyleyeceksin. Cevabın her ne ise, bu blogda o duyguları yaşamanı sağlayacak içerikler bulacaksın.

Sürekli git gellerle yaşanan ilişkilere bir son verip, sağlam temellere oturmuş aşkı nasıl yürütebileceğini keşfedeceksin.

Çok iddaalı konuşuyorum, öyle değil mi?

İddaalı konuşmamın sebebi, bu zamana kadar hayatımda yaptığım çalışmalardır. Ne yaptığımdan bahsetmeden önce (çok gizli işler çünkü) kendimi sana tanıtayım.

alkan öztürk

İsmim Alkan Öztürk. Mesleğin ne dersen eğer, Psikoloğum. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Psikoloji bölümünden mezun oldum. Ama şöyle bir şey var:

Mezun olmadan yıllar önce çalışmalarıma başlamıştım bile! Benzer ama farklı bir alanda…

2012 yılında erkeklere ilişkilerinde daha sağlıklı bir konuma gelmeleri için eğitimler vermeye başlamıştım.

Bu sürece 2007’de bir ayrılık hikayesi sonunda başladığımı itiraf etmeliyim 🙂 Her şey bir aşk (ya da ayrılık) hikayesiyle başlıyor sanırım. Benim aşk ve ilişkilere ilgim, o zamanlardan sonra iyice artmıştı.

(NOT: Aramızda kalsın, hoşlandığım güzel bir kız tarafından ilk reddediliş hikayem, dördüncü sınıfta başlamıştı. Ama bu hikayeyi başka bir zaman anlatırım.)

Gel zaman git zaman eğitimler verdim. Bu deneyimle birlike hemcinslerimin kadınlara nasıl tepki verdiklerini dışarıdan bir gözle görebildim. Erkeklerin neyi neden yaptığını detaylarıyla keşfettim.

Sonrasında, yakın bir kadın arkadaşım sayesinde aklıma bir soru düştü. Bütün bu öğrendiklerimi kadınlara anlatmak istedim. Sebebi de var aslında… Bir ilişkinin yürümesinde, kadınların daha büyük etkisi olduğunu görebiliyordum.

İşin enteresan tarafı şu:

Bu kararı aldıktan sonra bazı kadın arkadaşlarımla konuştum. Hepsi kariyerinde başarılı konumdalar. Aile ilişkileri yerinde… Düzenli spor yapıp sağlığa önem veriyorlar.

Hobileri var. İlgi alanları var…

Fakat ilişkilerinde hep dengesiz adamları çekmişler.

Sürekli problemli adamlarla aşk yaşamışlar. Mutlu olmak isterlerken, hep engel çıkmış.

Hayatının Bir Çok Alanı Yolundayken, Aşk Hayatından Neden Memnun Değilsin?

Bu soruyu sana da soruyorum!

Burada yazdıklarım hayatlarında başarılı kadınlar içindir. Kariyerlerinde, sağlıklarında ve diğer alanlarda… Sadece aşkta problem yaşayan kadınlar için 🙂

Böyle sorularla birlikte bu bloğu başlattım!

Ayrıca bu blog dışında Almanya’da yürüttüğüm bir websitesi de var. Kadınlara romantik ilişki alanında destek oluyorum.

“Almanya nereden çıktı Alkan?” diyorsan, Almanya doğumlu olduğumu söylemeliyim. Almanya’daki projemize ilgin varsa, https://beziehungstraum.de sitesine bir göz atabilirsin.

Zaman zaman yeni online ve birebir eğitimler düzenliyoruz. Eğitimlerin içeriği tabii ki insanların ve senin isteğine göre değişiyor.

Eğitimlerden haberdar olmak için e-posta listesine kayıt olabilirsin. Nereden başlayacağını bilmiyorsan, Buradan Başla linkine tıklayabilirsin.